PILNE POMOCY jak wyjąć króćce płynu wchodzące w głowicę

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: lucek, bartoszto, jotto, Miłosz, Kamyk, Kanc1erz

orz3szkowyy
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 29 mar 2017, 23:52
Imię: Maciek
Miejscowość: Podkarpackie
Garnek: LS2 FF320 STREAM
Motocykl: ER5

PILNE POMOCY jak wyjąć króćce płynu wchodzące w głowicę

Post autor: orz3szkowyy »

Witam, po regulacji luzow zaworowych pojawił się wyciek po prawej stronie moto z "dziurki" w cylindrze. Najprawdopodobniej do wymiany oringi przy króćcu płynu chłodzącego wchodzącego w głowice. Przy świecy jest wylany płyn także wziałem się dzisiaj do roboty:
sciagnalem bak, spuściłem płyn chłodniczy, porozłanczalem wszystkie węże, które były konieczne, wyczyściłem dokładnie benzyną miejsca gdzie króćce wchodzą w głowice, odkręciłem dwie śrubki imbusowe i element kiwa sie przód i tył, ale nie moge go wyjąć. Ciągnąłem dość mocno, ale nie z całej siły, bo sprawiało to wrażenie jakby jeszcze na czymś sie trzymało i bałem się żeby nic nie uszkodzić, urwać, etc. Prosze niech ktoś poradzi czy mam tak "kiwać" przód i tył i użyć większej siły, czy po prostu ciągnąć do góry, czy jest jakiś inny sposób. Muszę to ogarnąć :!:
W tytule napisałem PILNE, bo jutro chciałem się wybrać na zlot Myślałem, że wyciek jest spod jakiegoś węża, niedokręcona objemja czy coś w tym stylu i wziałem się za robote, bo tak to wolałbym jechać na zlot, a a potem sie z tym na spokojnie bawić. Pomóżcie, bo jutro kupiłbym te oringi z rana, złożył i pojechał w południe :D

-- 26 Sie 2017, 12:56 --

Udało się wyjąć, porada dla tych którzy będą mieli taki problem z wyjęciem jak ja. Spryskałem punktowo środkiem smarującym niereagującym z gumą ruszając przód tył, do oringów doszło smarowanie i rozkiwując delikatnie udało się ten element wyciągnąć.
Załączniki
21147048_1497105437032245_1417987875_o.jpg
ODPOWIEDZ