Ilość kluczyków

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Ilość kluczyków

Post autor: kondziu4 »

U mnie stalowy, srebrny kluczyk z logo i napisem kawasaki.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Ilość kluczyków

Post autor: Brok2000 »

Ja też mam jeden kluczyk stalowy w kolorze srebrnym z napisem kawasaki. Być może istniał kiedyś drugi, ale nie dotarł do mnie!
Mój moto jest z 2000 roku.
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Ilość kluczyków

Post autor: technik77 »

Ja kupiłem z dwoma oryginalnymi kluczykami - wg. wszelkich teorii to dobrze
Zastanawiam się czy nie dorobić sobie jednego kluczyka i jego używać.
W przypadku zgubienia będę miał nadal dwa oryginalne - przy sprzedaży na pewno się przyda
Tylko - Czy ja kiedykolwiek sprzedam moją Kawę !?!
:brumm:
nie nerwowo
bartas
Motorowerzysta
Posty: 60
Rejestracja: 21 kwie 2012, 17:45
Imię: Bartosz
Miejscowość: Lodz
Garnek: Astone RT1000
Telefon: 601358507

Re: Ilość kluczyków

Post autor: bartas »

Można dorobić kluczyk do stacyjki. Ja miałem taką sytuację po zgubieniiu jedynego kluczyka. Poczytaj sobie tutaj:

http://www.forum.kawasaki-er5.pl/viewto ... =10&t=1259

Miałem jeden kluczyk zgodnie z tym co pisał wcześniej Defi w Twoim temacie - kupiłem od niego moto z jednym kluczykiem do baku i jednym do stacyjki. Po zgubieniu kluczyka do stacyjki wyciągnąłem całą stacyjkę i zaniosłem ją do fachmana co dorabia klucze. Dorobił mi kluczyk w taki sposób, że wziął wzór z klucza od baku i na jego podstawie dorobił nowy klucz i zmienił wkładkę w stacyjce - w rezultacie mam teraz znowu ten sam klucz, który pasuje zarówno do stacyjki jak i do baku, czyli jak oryginalnie. Cała operacja kosztowała mnie 100 zł.

Szukając rozwiązania mojego problemu zablokowanej kierownicy po zgubieniu kluczyka jedynego kluczyka natknąłem się w ogóle na taki temat, że są profesjonalne zakłady ślusarskie, które dorabiają klucz do zamka na podstawie jego zdjęcia zrobionego telefonem komórkowym:

http://autokult.pl/2012/07/24/jak-dosta ... k-poradnik
Awatar użytkownika
adiplo
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 11:10
Imię: Adam
Miejscowość: Gdańsk
Garnek: HJC

Re: Ilość kluczyków

Post autor: adiplo »

Odkopując temat ja przy kupnie też dostałem jeden kluczyk - z logo kawasaki. Dorobiłem sobie drugi kluczyk - na zapas (30 zł). Co ciekawe wraz z kluczykiem była blaszka z jakimiś numerkami. Kiedyś w hondzie civic kluczyk zjechał mi się tak że nie chciał już działać - wymontowałem stacyjkę i poszedłem do kolesia który dorabiał kluczyki - kolo wstukał do maszynki numerek wyryty na stacyjce i po minucie dostałem gotowy kluczyk jak z fabryki. Czy ktoś dorobił już kluczyk do ER5 w ten sposób?
nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz aby gonić go...
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Ilość kluczyków

Post autor: jotto »

Ja mam dwa kluczyki, jeden z logo Kawasaki, a drugi dorobiony przez poprzedniego właściciela. Używam tego dorobionego, a ten oryginalny trzymam w domu. Jakbym miał zgubić to wolę, żeby mi został oryginalny. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ