płyn chlodniczy dolewka?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

płyn chlodniczy dolewka?

Post autor: JanuszMOTO »

Witam panowie
mam pytanie czy mogę dolać płynu g12 z vw do erki bo kopiłem niedawno i zbiorniczek był pusty ten kolo siedzenia, zdemontowałem bak paliwa i odkręciłem korek na silniku postawiłem moto w pionie i płyn się pokazał pobrałem próbkę żeby sprawdzić czy to w ogóle płyn i jest ok tylko że jest on koloru jasnego żółtego a płyn g12 jest czerwony mogę pomieszać płyny i nie będzie jakiś problemów?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: płyn chlodniczy dolewka?

Post autor: Kanc1erz »

Ogólnie można mieszać płyny,ale kupno dwóch litrów, np. Dynagelu, nie jest jakimś megą drogim wydatkiem, bo kosztuje zaledwie około 24zł za 2litry, a wiesz co w środku jest.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: płyn chlodniczy dolewka?

Post autor: JanuszMOTO »

W sumie mam tego płynu nie cały litr to powinno starczyć, pomieszam z wodą destylowaną pol na pół i zaleje na nowo cały układ na wiosnę ale najpierw wykonam regulacje zaworów myślę ze nie będzie problemów i ogarnę temat trzeba będzie kupić nowa uszczelkę pod pokrywę? czy można założyć stara z powrotem?

Jeszcze mam pytanko czy po zdjęciu pokrywy od strony sprzęgła można później poskładać całość bez uszczelki tylko na specjalnym silikonie?

-- 09 Gru 2015, 11:35 --

to znaczy koncentratu mam nie cały litr który się miesza 50x50
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: płyn chlodniczy dolewka?

Post autor: Corr »

Lepiej nie mieszaj lub kup np. Prestone, który jest mieszalny z każdym rodzajem płynu chłodniczego, no i jest już na tyle zimno, że o ile w ogóle jeszcze jeździsz to pomimo ubytku płynu raczej nie będzie problemu z przegrzewaniem :D
JanuszMOTO pisze:trzeba będzie kupić nowa uszczelkę pod pokrywę? czy można założyć stara z powrotem?
Jeżeli jest już twarda ze starości i "zbita" to nawet smarowanie po całości silikonem nie pomaga, wtedy zostaje tylko wymiana.
JanuszMOTO pisze:Jeszcze mam pytanko czy po zdjęciu pokrywy od strony sprzęgła można później poskładać całość bez uszczelki tylko na specjalnym silikonie?
Powinno działać, tylko czy nie będzie to mniej trwałe niż uszczelka? A koszty podobne jak dorobienie kolejnej papierowej uszczelki...
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: płyn chlodniczy dolewka?

Post autor: JanuszMOTO »

Dzieki panowie za doradztwo.
marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Re: płyn chlodniczy dolewka?

Post autor: marcin92 »

Na opakowaniu płynu jest napisane czy jest mieszalny z innymi płynami - we większości przypadków można mieszać.
ODPOWIEDZ