Dlaczego ER-ka ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Kanc1erz »

W sumie to chciałem zacząć od Fazera 600, tym ładnym z wtryskiem i po lifcie (po 04 roku), ale funduszy brakło. W międzyczasie znajomy chciał się pozbyć właśnie EeRki, więc postanowiłem kupić :P
W moim guście linia boczna tego motocykla jest naprawdę niesamowicie SEXY i z 500-tek nakedów jest najładniejsza.
Po przejechaniu 4000km jedyne co w nim zrobiłem to: wymiana "wody", łożysko na zębatce z tyłu, wyważenie koła, dokręcenie łożyska główki ramy, i niestety zmostkowanie czujnika otwartej stopki. Nie miałem czasu go wyczyścić jeszcze.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Maciej
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2014, 13:49
Miejscowość: Tettau

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Maciej »

Kupiem przypadkiem. Po przywiezieniu do domu przejechalem nia ok 200m na podworku i jakos stracilem ochote nie wiem dlaczego. Teraz stoi w garazu a ja zastanawia sie czy ja rejestrowac czy sprzedac. Jakos chyba pojenosci sie boje bo to pierwszy motor. Mysle czy nie kupic nwego junaka 125cm. Co myslicie o tym? Czy junak nowy bedzie lepszy?
Grzesiek92
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 28 wrz 2014, 13:44
Imię: Grzegorz
Miejscowość: Zabrze
Garnek: Scorpion EXO 500 Air

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Grzesiek92 »

Nowe Junaki to chińszczyzna :) Myślę że Er5 Na tyle przyjemnie sie prowadzi i nie chce zrzucić prowadzącego z siebie że warto ją zarejestrować i jeździć.
Kawa wybacza błędy jest dobrym na początek na pierwsze moto. Gladius np. błędów nie wybacza :)
Maciej
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2014, 13:49
Miejscowość: Tettau

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Maciej »

Grzesiek92 pisze:Nowe Junaki to chińszczyzna :) Myślę że Er5 Na tyle przyjemnie sie prowadzi i nie chce zrzucić prowadzącego z siebie że warto ją zarejestrować i jeździć.
Kawa wybacza błędy jest dobrym na początek na pierwsze moto. Gladius np. błędów nie wybacza :)
No tak podczas mojej krotkiej jazdy erka jechalem na podworku po trawie bardzo powoli. Nkrecilem i dodalem troszke gazu a ze to na trawie to tylne kolo mocno zarzucilo. O dziwo nie wywalilem sie. :eek:
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Kamyk »

Polecam poczekac do wiosny, albo plusowej temperatury i przejechac sie po ulicy/drodze. ER5 jest idealna na pierwszy motocykl. Ale wiadomo, ze rozwage trzeba tez miec. Mimo, ze to dosc nie duzy motocykl, to i na motorynce mozna sobie krzywde zrobic, wiec po prostu warto trenowac.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: jolja »

Nie sprzedawaj, i tak jak Kamyk mówi, przejedź się nie po trawie tylko po normalnej nawierzchni ;) Ja też mam ją jako pierwsze moto i jest naprawdę ok :)
Kupisz 125 i będziesz ją żyłował, a nikt Ci nie każe wykorzystywać całej mocy z ERki przecież - dobrze mieć jeszcze z czego odkręcić czasami ;)
Maciej
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2014, 13:49
Miejscowość: Tettau

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Maciej »

A czy warto gmole montowac? A ubior?
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: jolja »

Tu wszyscy są za gmolami, ja osobiście mam crash pady i też się już zdążyły sprawdzić :P
Nie wiem o co pytasz z ubiorem, potrzebny jest na każde moto, nieważne czy 125, czy 1000 ;)
Maciej
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 25 gru 2014, 13:49
Miejscowość: Tettau

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Maciej »

jolja pisze:Tu wszyscy są za gmolami, ja osobiście mam crash pady i też się już zdążyły sprawdzić :P
Nie wiem o co pytasz z ubiorem, potrzebny jest na każde moto, nieważne czy 125, czy 1000 ;)
Chodzi mi o to czy wystarczy kurtka zmaterialu nie skora, spodnie textylne i buty krotkie.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Corr »

tekstyl jak tak samo dobry jak skóra, główna różnica jest taka, że jest "jednorazowy", po szlifie nadaje się na śmietnik, ale w zamian masz lepszy komfort termiczny, zazwyczaj liczbę kieszeni itp. Skóra dobrze dolega i nie trzepocze na wietrze więc dobrze sprawdza się do szybszej jazdy. Zależy jak chcesz jeździć, ogólnie materiał jest bardziej uniwersalny i chyba lepszy na pierwszy raz ;)

Co do butów krótkich nie wiem, bo zawsze miałem długie, wydaje mi się, że będą ok o ile nogawka spodni się nie podwinie... Jak szlifowałem noga chwile utknęła pod moto, cała cholewka buta jest konkretnie zjechana więc cieszę się, że nie musiałem się zdać tylko na nogawkę(mimo, że mam kmobi skórzane)- takie moje przemyślenia :lol: , ale krótkie na pewno wygodniejsze na dojazdy do pracy/uczelni itp.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ