Dlaczego ER-ka ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Mlody94
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 17:29
Imię: Piotr
Miejscowość: Kraków
Garnek: Shark S700
Numer GG: 9098126

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Mlody94 »

Czuje się złomotany, kopnęła mnie z balerinki :(

:rotfl:
Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Damiano »

Cataleya1981 vs Mlody94
1:0

:D
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Corr »

Młody94 nie chce się czepiać, ale ty też nie prezentujesz się zbyt "młodzieńczo" w miniaturce :D
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Mlody94
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 17:29
Imię: Piotr
Miejscowość: Kraków
Garnek: Shark S700
Numer GG: 9098126

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Mlody94 »

Trochę schudłem,
a teraz już poważnie

Idę się pobawić z Uli motorem :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BeatA
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2013, 18:54
Imię: Beata
Miejscowość: Warszawa
Plecak: anoł albo diabeł stróż
Garnek: Shark

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: BeatA »

No właśnie dlaczego?
Ja obstawiałam wcześniej Horneta. Po rozmowach z różnymi osobami, artykułach i innych info. zdecydowałam się na Er 5, bo mniejsza moc, tanie części, waga też ok.
Planuje niebawem kupić motocykl. Rzecz w tym, że mam milion sprzecznych informacji na temat tych 2 motocykli. Wiem, że to forum miłośników Er 5 więc, kto będzie mnie przekonywał do innego motocykla niż Er'ka... Dziś np. dowiedziałam się, że w Er 5 często zaciera się silnik lub uszkodzić się może koło magnesowa, a to już koszty.
Każde moto ma jakieś swoje specyficzne plusy i oczywiście mankamenty.
Ehh mętlik w głowie... Jakieś sugestie? co? jak? dlaczego?
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Miłosz »

Po co Ci moto? Dojazdy do pracy? Turystyka zagraniczna? Jak często i gdzie zamierzasz go używać? To pierwsze, zasadnicze pytania.

Jakie są Twoje zasoby finansowe?

Co do silników, spotkałem się ze dwa razy, że ktoś musiał go wymienić z powodów mniejszego lub większego zatarcia. Normalnie eksploatowane nie wykazują często żadnego mocnego zużycia przy 60tys. Co do koła, nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problemy. Nie na tym forum.

Pozdro
Awatar użytkownika
BeatA
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2013, 18:54
Imię: Beata
Miejscowość: Warszawa
Plecak: anoł albo diabeł stróż
Garnek: Shark

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: BeatA »

po co? do życia :) chce jeździć do pracy, turystycznie po prostu dla przyjemności. co do zasobów to ciągle ciułam kasę... od biedy bede się posiłkowała kredytem. nie chce wydac więcej ( na wszystko ...) więcej niż 10 000. to i tak dla mnie sporo najlepiej moto do max 8000, ale wiem, ze trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. jestem niedoswiadczona... sama prowadzilam motocykl tyle co na kursie na prawko do tego doszkalania i jadna runda po osiedlowej uliczce na moto. znajomego. czyli nic... jestem postury raczej patyczej wiec wymarzony BMW GS to raczej naiwna fantazja... zeświruje! od paru mc nic innego nie robie tylko szukam moto.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Miłosz »

Luźny zbiór rad, które dostałem od bardzo doświadczonego motocyklisty, który sprowadził dla mnie kawę 4 lata temu:
"Pierwszy motocykl kup bez plastików...zobaczysz ile taniej jest naprawić po glebie...a ta będzie nieunikniona".
"Jak Ty tyle będziesz do pracy po mieście jeździł to silnik lepiej żeby był chłodzony cieczą" (gdy zapytałem o suzuki GSa)
"Honda CB, jest ok, a może kawa Ci się podoba, sporo moich znajomych ma takie w Warszawie."
a przy wręczaniu kluczyków, "Uważaj, może wygląda, że jest nieco większa od jawy, ale zapier..ala to już jak prawdziwy motocykl".

Dobrze, że masz trochę kasy "na zakładkę". Strój, ubezpieczenie itp. też ciągnie kasę. Hornet jest na pewno znacznie szybszy, ale też nieco chyba droższy w utrzymaniu (spalanie itp.).

Co do kupna wrzuć na luz, napisz jeszcze 3 posty, a będziesz miała wgląd w temat, Warszawa, jeździmy? Ekipa (także kobiety) się tam spotyka raz na miesiąc na piwie. Poznasz, zagadasz, ktoś Ci pokaże swoją Erkę, wszystko wytłumaczy co i jak i przy oględzinach nic Cię nie zaskoczy. Tylko uważaj, bo Ci pewnie mózg skutecznie wypiorą i na pewno kupisz kawasaki ;)
seba010
Motocyklista
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2011, 22:26
Imię: Włodek
Miejscowość: Grójec
Plecak: Kasia
Garnek: AGV K-3
Telefon: 791283074

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: seba010 »

Jeśli to będzie twój pierwszy motocykl to szukaj 500-tki moc do ogarnięcia dużo błędów wybaczają. Hornet to już maszyna dla kogoś kto już trochę śmiga to już 100 kucy.
Na pierwszy moto miałem kupić Honde CB500 ale staruszka nie chciałem a finanse były ograniczone więc padło na ER-kę. Zakup motocykla to dopiero początek wydatków, potem serwis i zakup ciuchów w które też warto zainwestować. Jeśli miałbym 10 tyś to: moto 7 tyś, 500-1000 serwis, ciuchy 2 tyś.
Co najmniej 3-4 osoby z forum sprzedają swoje motocykle sprawdź może któryś ci przypasuje.
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę.
Awatar użytkownika
BeatA
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2013, 18:54
Imię: Beata
Miejscowość: Warszawa
Plecak: anoł albo diabeł stróż
Garnek: Shark

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: BeatA »

ciuchy są tylko motocykla brak. W zasadzie od miesiąca chodzi mi po łowie Er 5, ale co jakiś czas ktoś próbuje mi wybić go z głowy. co do kasy to w sumie największy problem... ale tak mi cholernie zalezy, ze jestem gotowa wkopac sie w kredyt :/
ODPOWIEDZ