Jaka blokada na tarczę hamulcową?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Jaka blokada na tarczę hamulcową?

Post autor: Corr »

Zastanawiam się nad zakupem, a w sieci info niewiele. Na razie upatrzyłem 2 modele: http://allegro.pl/blokada-tarczy-hamulc ... 39765.html i http://allegro.pl/oxford-blokada-tarczy ... 04265.html, z tym, że ta z alarmem ma różne opinie np. baterie szybko siadają i potem "wariuje". Chociaż alarm to dobra rzecz żeby odstraszyć amatorów sadzania tyłka na nie swoim moto :dol:
link do testu, jedyne co znalazłem na ten temat: http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ocyklowych

Więc czy ktoś miał do czynienia z tymi blokadami? albo macie jakieś inne typy? ;)

Wesołych :lol:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka blokada na tarczę hamulcową?

Post autor: K021 »

Ja mam moto detail dl33 ze wspomnianego testu. Na ile wytrzymala jest to nie moge powiedziec bo nikt sie nigdy do niej nie dobieral, ale sprawia pozytywne wrazenie. Niby obudowa wykonana jest z jakiegos plastiku, ale sama blokada jest dosc masywna i ciezka, sadze ze pod ta plastikowa powloka znajduje sie jakas metalowa konstrukcja (raczej napewno). Dodatkowym moim zdaniem plusem jest to ze blokada ma dosc oczojebny kolor, widac ja z daleka, wiec potencjalny zlodziej od razu wie ze motocykl jest zabezpieczony. Ma to jeszcze jedna zalete- podchodzac do motocykla nie zapomnisz zdjac blokady bo ona naprawde rzuca sie w oczy. Nie jestem tylko pewien czy jeszcze mozna dostac to zabezpieczenie. Pare miesiecy temu- dosc pobierznie co prawda- przeprowadzilem poszukiwania, a szukalem zeby podeslac szwagrowi i niestety nic nie znalazlem.
Co do zabezpieczen z alarmem.. kumpel mial kiedys Xene i nie narzekal, alarm dosc glosno wyl i nie wariowal, ogolnie byl zadowolony z tej klodki. Z mojego punkt widzenia wyglada to tak.. Duzo nie doplacasz do zabezpieczenia z alarmem, a jak Ci bedzie wariowal to po prostu wyjmiesz baterie i po klopocie. Powinienes sie tylko upewnic czy jakosciowo oba zabezpieczenia sa zblizone, bo troche dziwi mnie roznica 2 zlotych miedzy modelem z alarmem a modelem bez.
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Jaka blokada na tarczę hamulcową?

Post autor: Alaila »

Ja zakupiłam na wiosnę w LIDLu blokadę podobną do moto-detail. Zaletą jest, że ma przywieszkę do kierownicy, więc o niej nie zapominam :P
Kolor żółty, więc z daleka widać, że jest.
Sprawdza się, ale muszę ją zakłądać tak, aby była tuz przy lagach... Zdarzyło mi się, że pomimo założonej blokady 'ktoś życzliwy' przepchnął mi moto co zkutkowało obciętą linką prędkościomierza... Daletego teraz zakładam tak aby nie było możliwości ruszenia koła do przodu
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Jaka blokada na tarczę hamulcową?

Post autor: Corr »

Zakupiłem oxforda screamera, syrena nie jest zbyt głośna i z początku myślałem, że zamek jest zacięty ale może musi się "dotrzeć". Napisze coś więcej jak poużywam blokady na co dzień, czyli raczej nie w najbliższym czasie :D
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ