Biegi / problem ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Przemo.0
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:10
Miejscowość: Lesno

Biegi / problem ?

Post autor: Przemo.0 »

Witam,
Zaniepokoił mnie ostatnio jeden fakt, tzn. ,że niezawsze wchodzi pierwszy bieg, oraz bieg jałowy. Skok wajchy zmiany biegow nie konczy sie charakterystycznym dzwiekiem zmiany przekladni, tylko odzywa sie metaliczny dzwiek, -wajcha napotyka na opór. Zauwazyłem, że problem ten znika, gdy przepchne troche motocykl (paredziesiat cm)do tyłu lub do przodu, tak jakby zebatka skrzyni biegow musial ustawic sie w odpowiedniej pozycji. Zastanawiam sie, czy to normlana sprawa, wczesniej nie zanotowalem podobnych problemow mimo, ze motocykl posiadam od niedawna i sprawdzenie sprzetu ograniczalo sie do zrobienia kilku prostych. Dodam, ze ten problem (?) pojawia sie zarówno na zgaszonym jak i załączonym silniku (gdy motocykl nie jest w ruchu).
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
duzydamian
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:10
Imię: Damian
Miejscowość: Chorzów
Garnek: AGV K3 Basic
Numer GG: 3799712
Kontakt:

Re: Biegi / problem ?

Post autor: duzydamian »

Moim zdaniem to jak najbardziej normalne. U mnie dźwignia zachowuje się dokładnie tak samo. Nie dam sobie ręki uciąć, ale chyba taki problem mam tylko na zgaszonym silniku, bo nie przypominam sobie żebym nie mógł zapiąć pierwszego biegu na drodze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Fryta »

u mnie tak się działo i przy okazji wymieniłem tarcze sprzęgła i sprężyny, tarcze ok ale sprężyny były bardzo dokręcone, po wymianie na nowe jak narazie 200km bez takowego problemu... :)
Przemo.0
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:10
Miejscowość: Lesno

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Przemo.0 »

Zauważyłem, że problem mógł się pojawić po zmianie oleju, chociaż nie jestem w stanie tego stwierdzić na 100%
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: Biegi / problem ?

Post autor: arthurr »

jak następnym razem będziesz miał taki problem - popuść sprzęgło aż moto lekko szapnie po czym z powrotem wciśnij sprzęgło i spróbuj - na 99% pomoże. To normalne, szczególnie przy zbijaniu biegów na postoju z jakiegoś wysokiego - nie chce z dwójki przeskoczyć.
Przemo.0
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:10
Miejscowość: Lesno

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Przemo.0 »

a co w wypadku, gdy bieg nie chce wskoczyć z jałowego na 1 ? Puszczenie gwałtowne sprzegla nie spowoduje szarpniecia...
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Biegi / problem ?

Post autor: piter3105 »

Mi jak tak się akurat wałki ustawią, że nie chce jedynka wskoczyć to lekko tylko się odepchnę, dosłownie tak bardzo delikatnie tylko, żeby tylne koło drgnęło i wskoczy. Miałem nie raz taki problem, ale w samochodzie nauki jazdy, jak nie chciała mi 1 wskoczyć to najpierw 2 i potem zaraz jedynka i wchodziła :P
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Fryta »

u mnie tak samo było kiedyś jak u przedmówcy...najlepszy patent :)
Przemo.0
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:10
Miejscowość: Lesno

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Przemo.0 »

Jak często wam się to przytrafiało? Wnioskuje z Waszych wypowiedzi, że raczej rzadko, u mnie to miejsce dosyć często...
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Fryta »

u mnie był to problem za mocno dokręconych sprężyn sprzęgła...wtedy problem był co jakiś czas( z różną częstotliwością) obecnie od kilku set km nie występuje...(wymiana)
ODPOWIEDZ