Biegi / problem ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
kosmitaa
Rowerzysta
Posty: 24
Rejestracja: 22 mar 2012, 21:58
Imię: Adrian
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Garnek: Airoh
Numer GG: 6930117

Re: Biegi / problem ?

Post autor: kosmitaa »

U mnie też występuje taki (problem). Wydaje mi się to normalne, gdyż w GN250 na kursie było podobnie. patenty na to już wymienione. Wydaje mi się że aż tak bardzo to nie przeszkadza w codziennej jeździe
Znajdujesz to, czego szukasz, umyka Ci zaś to, co zaniedbujesz.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Rakson
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:06
Imię: P.
Miejscowość: Łomża
Garnek: Vcan V100
Numer GG: 9391645
Kontakt:

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Rakson »

Skorzystam podłączając się do tematu,
Mianowicie u mnie jest takie zjawisko, że podczas normalnej jazdy (nie-dynamicznej) biegi wskakują pięknie. Problem pojawia się np. przy wyprzedzaniu kiedy wskazówka wędruje powiedzmy na 9k rpm. Sytuacja wygląda tak, że w 80% przypadków kiedy chcę zapiąć trójkę to nie wchodzi. Problem dotyczy tylko trójki, czasem dwójeczki. Na początku myślałem, że to wina moich umiejętności, ale wachluję już bez problemów i szarpnięć, podobnie sprawa ma się z redukcją. Zauważyłem też, że problem pojawia się tylko w momencie kiedy zmiana biegu z dwójki na trójkę jest na 9k obrotów i więcej. Jeżeli zmieniam, przy 7k i mniej wchodzi bez problemu. Wiele razy już miałem sytuację, że przy wyprzedzaniu chcę zapiąć trójkę, a maszyna klika klika i gówno z tego, a ja muszę łoić praktycznie do odcięcia żeby wyprzedzić puche, jednocześnie szarpiąc nogą w bulu i nadzieji, że się zapnie. Próbowałem kilku rozwiązań, zapinanie bez sprzęgła, zapinanie z maksymalnie wciśniętym sprzęgłem, a nawet zapinanie z maksymalnym naciskiem stopy i nic. Jedyne rozwiązanie to zmiana biegu poniżej 7tys rpm. Nie wiem czy opłacałoby się to robić. Moto ma swoje lata więc...
Pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
zecia_a
Motocyklista
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2011, 22:41
Miejscowość: Lbn
Garnek: Suomy

Re: Biegi / problem ?

Post autor: zecia_a »

Moim patentem na to, ze czasem 1 nie wchodzi jest puszczenie sprzęgła i szybko go znów złapanie. Zazwyczaj działa. Z 3 nie miałam problemów, więc nie wiem...
Awatar użytkownika
Rakson
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 14 lut 2012, 22:06
Imię: P.
Miejscowość: Łomża
Garnek: Vcan V100
Numer GG: 9391645
Kontakt:

Re: Biegi / problem ?

Post autor: Rakson »

Dzięki koleżanko, będę miał to na uwadze ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ