Rejestracja motocykla z Niemiec/Belgi

Pod forum związane z dokumentami, ubezpieczeniami, rejestracją itp.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Rejestracja motocykla z Niemiec/Belgi

Post autor: Kamyk »

Z tego co ja sie orientuje, jesli kupujesz na osobe prywatna to placisz brutto i nic nie mozesz z tym zrobic jesli chodzi o odzyskanie tej kwoty-podatku. Jesli zas kupisz na umowe z firma w PL, dealer wystawia FV i na jej podstawie mozesz wrzucic w koszty firmy koszty zakupu motocykla, jesli on bedzie srodkiem trwalym w PL firmie. Wtedy mozesz nadplacony podatek rozliczyc jako VAT i kasy do reki nie dostaniesz ale bedziesz do przodu o ta kwote w innym rozliczeniu. No chyba, ze zglosisz sie do US po ten VAT.

Kamyk

-- 05 Cze 2015, 11:42 --

Co prawda kupowalem na firme motocykl ale nie na FV tylko od osoby prywatnej i wciagalem go pozniej na firme, no ale jest to podobnie. Kolega zakupil samochod w DE od salonu na FV.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
marten
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:53
Miejscowość: bydgoszcz

Re: Rejestracja motocykla z Niemiec/Belgi

Post autor: marten »

Witam,mam juz od kilku lat motor z Niemiec,mam do niego tylko Brief. Jakiś czas temu dowiedziałem się w urzędzie,że weszły jakieś nowe przepisy i do rejestracji potrzebny mi teraz dowód rejestracyjny.Jak moge zarejestrowac ten motor? Motorek jest w dobrym stanie -Herkules z 70 roku. Chce go zarejestrowac jako zabytek.


Pozdrawiam Mariusz
plotylda
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2016, 09:01
Miejscowość: Zabrze

Re: Rejestracja motocykla z Niemiec/Belgi

Post autor: plotylda »

tłumaczenie papierów można załatwić przez internet http://publidot.pl/. Ja tak zrobiłam kiedy sprowadzałam maszynę z Niemiec.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Rejestracja motocykla z Niemiec/Belgi

Post autor: Kamyk »

Hej,

Z tego co ja się orientuję kupujesz za cenę brutto. Cena netto jest tylko dla firm jeśli kupujesz na Fakturę, ale i tak trzeba zapłacić cenę brutto i później dochodzić o zwrot VAT-u w PL. Inaczej jest jak jesteś firmą z Niemiec, pewnie wtedy kupujesz za cenę Netto, ale nie sądzę.

Więc jeśli masz własną działalność to możesz kupić za cenę Brutto. Wciągnąć motocykl jako środek trwały i wtedy od FV zakupu odzyskać nadpłacony VAT. Wtedy każdy wydatek na motocykl wrzucasz w koszty firmy.

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ