Rejestracja moto z anglii

Pod forum związane z dokumentami, ubezpieczeniami, rejestracją itp.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
ŁOLES
Motorowerzysta
Posty: 69
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:57
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Aga
Garnek: CABERG J1
Telefon: 608278002

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: ŁOLES »

Moja też jest z Anglii, jak rejestrowałem to musiałem mieć przetłumaczony dowód, umowę napisałem po polsku ( nie trzeba tłumaczyć Wydział Komunikacji i Urząd Skarbowy przyjmuje bez problemu) oraz przegląd ( i tutaj nie daj się złapać na jakieś pierwsze przeglądy moto przyprowadzonego z zagranicy kosztujące u różnych diagnostów od 120 nawet do 240 (sam sprawdzałem) pojechałem do najzwyklejszej stacji diagnostycznej (musi być okręgowa) i zrobiłem normalny przegląd za 60 zł) w Wydziale Komunikacji nawet nie jęknęli z dziwnymi pytaniami, moto zarejestrowane bez problemu. Tylko nie bardzo wiem co zrobić z tym odcinkiem co został do wyrejestrowania go z Anglii?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: kondziu4 »

Jak masz zarejestrowany, to olej ten odcinek. Dzięki za info o przeglądzie, zawsze to parę złotych w kieszeni.
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: bartoszto »

vat-24 i vat-25 po nocach mi się to śniło. Sprzedający przyjechał swoim motocyklem z Anglii i tu w Polsce mi go sprzedał, polskie adresy i umowa na miejscu podpisana. Obaj z naszej niewiedzy zapomnieliśmy o tych vatach!
Teraz fragment maila gdzie opisałem jak ominąłem problem:

Teraz jeśli chodzi o sprawę PCC-3 w US i vat-25 z którym były problemy.

vat-25
Jeśli pojazd jest sprowadzany z zagranicy to osoba sprowadzająca wypełnia druk vat-24 i uiszcza opłatę 160 PLN i otrzymuję potwierdzenie vat-25 które potrzebne jest dalej. Jak już przyznaliśmy z naszej niewiedzy ja musiałem to wypełnić dlatego też poprawiłem naszą umowę kupna-sprzedaży zmieniając miejsce podpisania na Glasgow i Twoje dane wpisałem brytyjskie z dowodu rejestracyjnego. Innej opcji nie było inaczej sam byś musiał przyjeżdżać i to opłacać, w Rawiczu nie udało mi się tego też załatwić bo po numerze NIP nie mieli wglądu do moich danych (ale i tak spoko urząd tam macie)

PCC-3
w US (oczywiście w swoim - dla mnie nie było to takie oczywiste :) -czyli podatek od czynności cywilnoprawnych dot. samej umowy kupno-sprzedaż ok 2 % wartości pojazdu opłacasz tylko jeśli pojazd był wart powyżej 1000 PLN i kupowałeś go od polaka na terytorium Polski. Dlatego trochę się pośpieszyłem bo nie powinienem go opłacać (przyjąłem wersję że to ja go sprowadzałem bo jesteś w tej chwili niedostępny) i napisałem stosowne wyjaśniające pisemko do Wrocławskiego, że umowa była źle napisana i żeby przesłali wszelkie formalności do mojego w Gryficach (nie wiem tylko czy odzyskam te 100 PLN ale w sumie już mi nie zależy)

188 PLN w Wydziale komunikacji (dowód + książka pojazdu) do odbioru po 30 dniach
ubezpieczenie OC wyliczyli mi 122 PLN
"

Reasumując, niepotrzebnie zapłacone 100zł odzyskałem ale przez chwilę była groźba niemożności zarejestrowania motocykla bo sprzedający wrócił już na studia do Anglii.
Strzeżcie się Urzędu Skarbowego!
http://www.garnek.pl/cru73/4549406/a-ty ... -juz-pit-y
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Brok2000 »

Też miałem moto z wysp ścieżka o ile pamiętam jest taka:
tłumaczenie dokumentów (dowód rejestracyjny - tylko tyle co masz na zdj. wystarczy) --> urząd skarbowy (z umową opłacasz VAT , o którym wspomniał kolega powyżej) --> przegląd (ja miałem dokument na oddzielnym papierze stwierdzający, że moje moto jest ok) --> rejestracja w urzędzie komunikacji (jak masz starą angielską blache to będą chcieli jej zwrotu, jeśli nie masz to jakieś oświadczenie będą żądać) --> ubezpieczenie --> latanie!
Ta droga była przebyta w mieście Łodzi, z tego co wiem, mimo, że urząd to urząd, to czasem ścieżka może wyglądać nieco inaczej!
Proponuję Ci zrobić ksero wszystkich dokumentów przed kolejnymi wizytami w urzędach bo bezpowrotnie je zabierają - ksero robi się z dwu powodów, po pierwsze na wszelki wypadek - gdyby zaginęły gdzieś pośród papierów oraz w celach kolekcjonerskich - jak będziesz sprzedawać moto to zawsze komplet i wiarygodna historia działa na plus!
Awatar użytkownika
majki512
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2011, 17:38
Imię: Rafał
Miejscowość: Września okolice
Numer GG: 6137673

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: majki512 »

Ja tez kupiłem Er z UK. Nie spieszyłem się z zarejestrowaniem bo słyszałem że żeby iść do US trzeba mieć przegląd. Zrobiłem przegląd 60zł, tłumaczenie dowodu 20zł(tłumacz przysięgły), i US tam 160zł zwolnienia z podatku (chory system 160zł musiałem zapłacić żeby nie płacić podatku) i wydział komunikacji z wydziału komunikacji znów do tłumacza bo mimo że umowa dwujęzyczna to musiała byc na niej pieczątka tłumacza i znów do wydziału komunikacji, polisa OC i gotowe, 2 dni latania
Pozdro
Brum... Brum.... Brum.....
Awatar użytkownika
ŁOLES
Motorowerzysta
Posty: 69
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:57
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Aga
Garnek: CABERG J1
Telefon: 608278002

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: ŁOLES »

majki512 pisze:z wydziału komunikacji znów do tłumacza bo mimo że umowa dwujęzyczna to musiała byc na niej pieczątka tłumacza i znów do wydziału komunikacji
Dlatego ja miałem umowę tylko po naszemu, kto w wydziale komunikacji będzie wiedział, że angol nie rozumie po polsku? :P
Awatar użytkownika
Maniek
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:53
Imię: Piotrek
Miejscowość: Olsztyn
Garnek: Arai RV
Telefon: 606279227

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Maniek »

A jak wygląda rejestracja motoru z Anglii kupionego w Polsce?
Jakie trzeba posiadać dokumenty?
Czy są jakieś dodatkowe koszty oprócz 1 przeglądu, rejestracji i ubezpieczenia?
"Tell yourself, don't brake, turn more. Because the chances are, you can turn more than you think you can"
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: kondziu4 »

Bierz samo V5C, na Ciebie umowa z anglikiem, przegląd, rejestracja i zwolnienie z podatku to są koszta.
Awatar użytkownika
Maniek
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:53
Imię: Piotrek
Miejscowość: Olsztyn
Garnek: Arai RV
Telefon: 606279227

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Maniek »

umowa z anglikiem?
Ale przecież on nie sprzedaje mi tylko dajmy na to sklepowi XYZ, więc muszę posiadać umowę Jego ze sklepem jako potwierdzenie legalności kupna przez sklep i dopiero sprzedania mi?

oprócz kasy za ewentualnego tłumacza przysięgłego, jakie są koszta zwolnienia z podatku? (motocykl powiedzmy za 5 tys kupuję) . i na jakiej podstawie są naliczane (zwolnienie to przecież brak opłat a nie dodatkowe)
"Tell yourself, don't brake, turn more. Because the chances are, you can turn more than you think you can"
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: DeFi »

Musisz mieć umowę kupna/sprzedaży zarówno twoją ze sklepem jak i sklepu z anglikiem. Ja tak miałem jak rejestrowałem moto z Francji, ale procedury w urzędach raczej takie same są
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ