Rejestracja moto z anglii

Pod forum związane z dokumentami, ubezpieczeniami, rejestracją itp.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Bedol
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 11 lip 2012, 23:32
Imię: Bartłomiej
Miejscowość: Gdańsk
Garnek: HJC FG-14
Kontakt:

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Bedol »

Cóż za tydzień będę przechodził urzędowe piekło związane z pierwszą rejestracją mojego Kawasaki, tak więc chcę się upewnić ;)
Znalazłem na innym forum taki opis:
http://motokirc.pl/dokumentacja-f8/reje ... 17066.html

Czy to jest dalej aktualne, nie ma żadnych dodatkowych pierdół typu jakieś dodatkowe zaświadczenia ?
Obrazek
Honda NSR125RL -> Kawasaki ER5 Twister
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
kondziuuu84
Motocyklista
Posty: 165
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:47
Imię: Konrad
Miejscowość: Oława
Plecak: Brak
Garnek: Nitro 922F

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: kondziuuu84 »

Ogólnie to jest aktualne chociaż ceny mogą się różnić, opłata skarbowa w US to teraz 160 zł a nie 155 jak było na tamtym forum napisane.
kampton
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2012, 16:43
Miejscowość: olsztyn

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: kampton »

witam problem dość skomplikowany i prosze o pomoc w 2009r nabyłem supermoto w Polsce sprowadzone z angli posiadam dokument v5c lewa strona na którym jest wpisany polak jako właściciel oraz jest ten właściciel od którego kupiłem moto w Polsce(wpisany w 6 podpunkcie zielona ramka dane polskie ) tłumaczenie jest v5c na którym pisze ze nowym nabywcą jest polak od którego zakupiłem moto mam tylko jego imię nazwisko i adres który widnieje na papierze brak umów kupna sprzedaży brak tablic. co poradzicie aby zarejestrować maszyne :bandit:
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: DeFi »

O ile się nie mylę, to teraz nie wymagają umowy kupna/sprzedaży pomiędzy anglikiem i sprzedającym. Wystarczy twoja umowa ze sprzedającym.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
kondziuuu84
Motocyklista
Posty: 165
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:47
Imię: Konrad
Miejscowość: Oława
Plecak: Brak
Garnek: Nitro 922F

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: kondziuuu84 »

On jako osoba która kupiła moto w Anglii powinien wystąpić do Urzędu Skarbowego o zaświadczenie VAT-25 i przekazać Tobie jako nowemu kupującemu sam tego nie załatwisz bo kupiłeś moto w Polsce ( no chyba że na umowie masz miejsce podpisania w Anglii to po problemie). Bez tego nie masz czego szukać w wydziale komunikacji...
Mateusz Stodolski
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2012, 20:23
Miejscowość: Łowicz
Numer GG: 3426598

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Mateusz Stodolski »

Chłopaki, potrzebuje pomocy z rejestracją motocykla z UK. Mój sprzęcik to GPZ 500 '96 rok.
Kupując motocykl trochę się napaliłem, i popełniłem spory błąd, ponieważ teraz muszę go zarejestrować, a nie wiem czy będzie to takie łatwe jak mi się wydaje.
Kupiłem motocykl w lipcu, facet od którego go wziąłem dał mi angielski dowód rejestracyjny (całą tą kartkę a4) i kazał napisać umowę pomiędzy mną a polakiem mieszkającym w UK, od którego on nabył ten motocykl. Jak sprzedający powiedział tak też zrobiłem, napisałem umowę na kolanie, nie widząc figurującego w dowodzie człowieka na oczy. OC wykupione było na miesiąc, po miesiącu przepisałem umowę z nową datą, poszedłem wykupić jeszcze raz na miesiąc. Sezon się skończył, motocykl stoi i postanowiłem ogarnać tą sprawę dokumentów. Kompletnie nie mam pojęcia co mam teraz z tym zrobić, nie chce narobić sobie jakiegoś kłopotu przez tą podrabianą umowę, a wiadomo że chciał bym jeździć legalnie działającym sprzętem.

Jeśli ktoś miał taki problem proszę o kontakt
gg 3426598,albo 505 469 424

Z góry dziękuje za pomoc :)

pozdrawiam Mateusz Stodolski
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Corr »

Ale masz to zarejestrowane na siebie czy nie? Teoretycznie jest chyba na miesiąc na przerejestrowanie, ale z tego co wiem raczej nie nakładają za to kary...

Co do umowy, to jeżeli osoba od której kupiłeś moto nie ma umowy między nim a sprzedawcą z uk (ciągłość umów) to zostaje wycieczka do Anglii albo załatwienie tego pocztowo(jeżeli chodzi o zgodne z prawem rozwiązania ;) ), inny sposób już sam wymyśliłeś, więc rób jak uważasz.

Można też kupić rame z papierami i zrobić przekładke...

O ile wiem musisz chyba jeszcze opłacić skarbówke? ale tutaj niech sie ktoś bardziej obeznany wypowie bo ja kupowałem na fakturę więc mój sprzęt był zwolniony z opłat :lol:

Współczuję nabycia takiej miny, przy kupnie moto trzeba sprawdzać wszystko dwa razy :?
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Mateusz Stodolski
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2012, 20:23
Miejscowość: Łowicz
Numer GG: 3426598

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Mateusz Stodolski »

No w zasadzie kwestia umów jest mi znana... :D teraz chodzi tylko o to co muszę poczynić dalej żeby to zarejestrować?
Co do tego że kupiłem mine to zgadzam się w 100%, ale z 10 motocykli które oglądałem z moim ówczesnym budżetem ten sprzęt prezentował się najlepiej, teraz wiem że trzeba było zarobić 2000 więcej i mieć spokój i pewność.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Corr »

http://motokirc.pl/dokumentacja-f8/reje ... 17066.html link zamieszczony parę postów wyżej ;)

Napisz czy miałeś jakieś nieprzyjemności w urzędach ze względu na to, że rejestrujesz teraz a kupiłeś w lipcu(o ile dobrze zrozumiałem). Chyba, że umowa kupną, którą masz/będziesz mieć :lol: będzie "świeższa"
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Mateusz Stodolski
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2012, 20:23
Miejscowość: Łowicz
Numer GG: 3426598

Re: Rejestracja moto z anglii

Post autor: Mateusz Stodolski »

No oczywiście że umowa będzie świeższa xD Jak uzbieram już pieniążki na rejestracje to na bierząco będe opisywał co się dzieje :) Oprócz tego jeszcze czeka mnie wymiana uszczeleczki pod głowicą :D, ale to już inna bajka. Najpierw rejestracja, a potem małe podratowanie zdrowia maszyny i poszukanie dla niej nowego właściciela.
ODPOWIEDZ