Pokrętło licznika dziennego

Kierownica / Bak / Siedzenie itp.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Pokrętło licznika dziennego

Post autor: piter3105 »

Zgodnie z sugestią jednego z forumowiczów, temat założyłem jeszcze raz tutaj.
Od początku kiedy kupiłem ER nie było w niej owego pokrętła, a jest jednak przydatne. Próbowałem na różne sposoby, jednak nie mogę dobrze dopasować śrubki, wkręta co by to trzymało. Raz mi się z wkrętem udało, ale nie wytrzymało długo. Ma ktoś na to jakiś sposób?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Pokrętło licznika dziennego

Post autor: lucek »

Rozumiem że pokrętło jest ułamane/urwane. Może daj zdjęcie jak to dokładnie wygląda, będzie łatwiej coś wymyślić.
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Pokrętło licznika dziennego

Post autor: Dzióbek »

Licznika przebiegu dziennego nie było w mojej ER-ce, gdy ją kupiłem. :)
To jest chyba jakaś typowa usterka (plastikowe tryby się zużywają, czy ośka się łamie? ), bo już widziałem kilka sztuk bez tego elementu. Podkleiłem blaszkę, żeby podświetlanie nie raziło w oczy i tak już jeżdżę trzeci rok :)
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Pokrętło licznika dziennego

Post autor: piter3105 »

W mojej nie ma w ogóle tego pokrętła. Jest po prostu otwór. Zerknąłem u znajomego jak to wygląda to jest to pokrętło z otworem w środku pod bardzo małą śrubkę z bardzo drobnym gwintem(jak dobrze pamiętam). Także zdjęcie nic nie da, bo wygląda to jakby pokrętło wyjął i już.

-- 05 Sty 2012, 11:37 --
piter3105 pisze:jednak nie mogę dobrze dopasować śrubki, wkręta co by to trzymało. Raz mi się z wkrętem udało, ale nie wytrzymało długo.
Można mnie było źle zrozumieć. Pokrętła nie ma u mnie w ogóle. A napisałem o tych śrubkach, wkrętach itd., ponieważ znalazłem w miarę pasujące pokrętło, jednak nie do końca się nadawało.
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Pokrętło licznika dziennego

Post autor: Greku_ »

no wlasnie u mnie tez tego nie ma, co prawda nie rozbieralem licznika i nie wiem jak to tam dokladnie wyglada, ale mozna dokupic gdziekolwiek to badziewie? Przydaloby mi sie ;-)
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pokrętło licznika dziennego

Post autor: keteiz1 »

Takie pokrętło można dobrać od dawnych potencjometrów. Wystarczy by miało wewnątrz kształt otworu ,,D"", no i optymalna średnice. Pokrętło można włożyć na silikon. Nie trzyma aż tak mocno by kiedyś nie dało się wyjąć a wystarczająco zabezpieczy przed wypadnięciem przy wstrząsach i nie potrzeba dopasowywać tego wkręta.
ODPOWIEDZ