Lagi - uszczelniacze

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Lagi - uszczelniacze

Post autor: Kanc1erz »

Cześć,
mechanik w połowie lutego wymienił mi olej w lagach i uszczelniacze. Od tego czasu przejechałem 3k km i po ok 2k5 zaczęły ciec lagi. Dopuszczam dwie rzeczy: Albo mechanik dał ciała, albo uszczelniacze padły z powodu złej jakości. Obie możliwości są prawdopodobne, bo obie lagi zaczęły ciec w mniej więcej jednym czasie. Nie są to jakieś duże wycieki, ale...
Nie wiem ile ubyło, ale trzeba to zrobić.
Kapturków przeciw kurzowych nie wymieniałem, ale chciałbym - znalazłem na allegro za 50zł kpl ALLBALLS, firma z kapitalną renomą na rynku zamienników, jednym słowem - zajebista.
Jeżeli chodzi o uszczelniacze olejowe (te które właśnie padły) to już jest ciężej, a wybór firmy jest szerszy.
Kto co ma pozakładane i jak się sprawuje?
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... fault-0113
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
garrowq
Motorowerzysta
Posty: 58
Rejestracja: 11 wrz 2012, 02:29
Imię: Piotrek
Miejscowość: Piaseczno
Garnek: UVEX 515 BOSS

Re: Lagi - uszczelniacze

Post autor: garrowq »

Co to za mechanik? Sprawdzony jakiś? Ja bym jechał do niego i niech poprawia, wątpliwa sprawa żeby uszczelniacze po 2500km zaczęły przepuszczać olej. W związku z tym, że trzeba będzie wszystko od nowa rozebrać to ja bym dla świętego spokoju wymienił komplet uszczelniacze + olej w lagach.

Jeśli chodzi o uszczelniacze to ja kupiłem w larssonie: http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=105707 firmy Athena, dają radę. Uszczelniacze Allballs są droższe ale powinny dawać radę :)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Lagi - uszczelniacze

Post autor: Kanc1erz »

Czyli athena :)
ok, no uszczelniacze pyłowe już zamówione, zamówię w tyg jeszcze olejowe i przy okazji zmienię olej 10W na 15W, i zobaczę jaki będzie efekt :)

A mechanik? Kolega, zna się, wszystko ładnie mi porobił, no, ale jednak jakaś wpadka mu się zdarzyła, jak widać :)
Będę reklamował :P
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ