Termostat

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Termostat

Post autor: wwitek123 »

witam.jak zapalę moto na odkręconym korku to widac że plyn przelewa się na zimnym silniku.czy tak powinno być,wydaje mi się że nie.Powiedzcie czy pasuje termostat do ER od czegoś innnego.POZDRO
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
zolniez1
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 16 sty 2012, 02:57
Imię: Łukasz
Miejscowość: Złotniki-Kraków
Plecak: Laura
Garnek: AGV K3
Numer GG: 7464906
Telefon: 504162439

Re: Termostat

Post autor: zolniez1 »

Witam reaktywacja tematu :) Mam takie pytanie, wczoraj zmieniłem płyn chłodniczy gdyż zauważyłem ze nie ma w zbiorniczku wyrównawczym ani kropelki i że juz chyba dłuższy czas nie było. Przetestowałem wczoraj motunga po zmianie płynu jakieś 20-30 km polatałem i na prawym bucie mam płyn chłodniczy...:( silnik gorący a chłodnica zimna...:/ moje przypuszczenia są takie... iż może być to termostat ...a wyciek jest z tej srebrnej rurki co łaczy pompe z silnikem ale taki naprawde delikatny wiec przypuszczam ze termostat nie właczą obiegu i się gdzies delikatnie rozszczelnia, muszę to sprawdzić jak będę miał chwile czasu. Jak myślicie czy coś innego mogło nawalić niż termo ?? Przy jakiej w ogóle tem. powinnien się załączyć termostat??
...Żyję po to aby jeździć- Jeżdżę po to aby żyć....
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Termostat

Post autor: Fryta »

był temat o wynianie i dolewaniu płynu, jestes pewien, że dolewałeś w odpowiednim miejscu? dolewanie w zbiorniczku wyrównawczym(przelewanie powyżej max) skutkuje po odpaleniu moto, że nadmiar płynu ucieka odpowiednimi rurkami...w moim(wersja prze liftem) wężyk ten jest w okolicy podnuzka więc może stojąc na światłach troche CI poleciało...w 2 wersji nie wiem jak było
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Termostat

Post autor: DeFi »

Mogło ci tez uciec przez korek płynu chłodniczego. Na silniku nie masz białych plam/zacieków ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
zolniez1
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 16 sty 2012, 02:57
Imię: Łukasz
Miejscowość: Złotniki-Kraków
Plecak: Laura
Garnek: AGV K3
Numer GG: 7464906
Telefon: 504162439

Re: Termostat

Post autor: zolniez1 »

Wiem wiem u mnie tez są te wężyki i spływa na rurę od tłumika, więc to co miało wylecieć wyleciało jak moto pochodziło i dolałem ile trzeba do zbiorniczka wyrównawczego:) tzn. wymieniłem płyn według instr. na forum przez defiego :D a po za Tym raczej nie leci spod korka wlewowego (upewnię się wieczorem jeszcze) W sumie to nie widać konkretnego wycieku bo nie jest taki wielki ale tak jak by się uszczelki pociły pompy a poza tym jeszcze w zaznaczonym miejscu na foto jest płyn chłodniczy ... Foto pokazowe:)

-- 13 Kwi 2012, 19:45 --

A może ktoś z was panowie robił jakieś uszczelnienie pompy wody?? robi się w ogóle coś takiego ?? Wydaje mi się ze może być termostat bo chłodnica w ogóle się nie nagrzewa:/ i może robić ciśnienie a nie puszczać na chłodnice i wiekowymi uszczelkami puszczać...taka moja teoria. A u kuzyna w suzi gsr momentalnie obieg się robi i czuć chłodnice że się grzeje-oddaję cieplo... a Wy po prze jechaniu 15-20 km macie ciepłe chłodnice?? proszę odpowiedzcie na moje pytanie :gryyy: jak nie to muszę do mechesa er-kę odstawić :/ bo strasznie mnie gryzie jej choroba :(
Załączniki
silnik.jpg
...Żyję po to aby jeździć- Jeżdżę po to aby żyć....
ODPOWIEDZ