Ściąganie na prawo

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

apiro
Motorowerzysta
Posty: 53
Rejestracja: 14 lut 2014, 13:09
Imię: -
Miejscowość: Wrocław
Garnek: HJC CS-14

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: apiro »

Jak stawiam moto na centralke tak żeby przednie koło wisialo to kiera sama powoli skręca w lewo. Jednak żadne przewody jej nie ciągną. Ewentualnie może poziom oleju w prawej ladze jest niższy? Jeśli chodzi o tylne koło to ściąganie na prawo było by gdy ośka z prawej strony była przesunięta w przód czy tył? Bo długość śrub regulujących dystans ośki wystających poza wahacz jest taka sama z prawej i lewej strony, jednak wskaźniki na wahaczach pokazują trochę zróżnicowane poziomy. Spróbuję może przesunąć ośkę z prawej strony tylko nie wiem w którą stronę.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: piter3105 »

Wskaźnikami na wahaczu się nie sugeruj. Ja ustawiam zawsze z suwmiarką. Jeśli długość jest taka sama to nie ma co grzebać.
apiro
Motorowerzysta
Posty: 53
Rejestracja: 14 lut 2014, 13:09
Imię: -
Miejscowość: Wrocław
Garnek: HJC CS-14

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: apiro »

Rozumiem. A jeśli chodzi o półki to mogą się skrzywic? Czy ten materiał odrazu pęka bez krzywienia się?
kier200
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2014, 15:06
Imię: Przemysław
Miejscowość: aleksandrów kujawski

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: kier200 »

Witam odgrzeje kotleta bo nie chce zakładać nowego tematu. Mi też sciąga moto na prawo z początku myslałem ze nie moge puscić kiery bo nie umiem mam za mało doswiadczenia teraz doświadczenie cały czas nie mam ale puszczam kiere na kilka sekund wychylając się w lewo zeby utrzymać równowage,dodam ze jak trzymam kiere to zjawisko sciągania jest niewyczówalne.Wyczytałem w necie że przyczyną moze być nierówno wsadzone tylne koło i tak na skali na wahaczu jest nierówno , mierząc śruby wystające z wahacza te do naciągania łańcucha one są równo ,zmierzyłem też odległosci od felgi do wachacza i jest różnica 1 cm czy wahacz nie jest w osi czy poprawić ustawienie koła mierząc od felgi ale jak tak zrobie to na skali jeszcze więcej będzie różnicy.Ide zrobić kilka fotek.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: Kanc1erz »

kier200 pisze:Witam odgrzeje kotleta bo nie chce zakładać nowego tematu. Mi też sciąga moto na prawo z początku myslałem ze nie moge puscić kiery bo nie umiem mam za mało doswiadczenia teraz doświadczenie cały czas nie mam ale puszczam kiere na kilka sekund wychylając się w lewo zeby utrzymać równowage,dodam ze jak trzymam kiere to zjawisko sciągania jest niewyczówalne.Wyczytałem w necie że przyczyną moze być nierówno wsadzone tylne koło i tak na skali na wahaczu jest nierówno , mierząc śruby wystające z wahacza te do naciągania łańcucha one są równo ,zmierzyłem też odległosci od felgi do wachacza i jest różnica 1 cm czy wahacz nie jest w osi czy poprawić ustawienie koła mierząc od felgi ale jak tak zrobie to na skali jeszcze więcej będzie różnicy.Ide zrobić kilka fotek.
Mi też ściąga delikatnie na prawo. Zrobiłem już tak 18k km. Co zrobić :D
I nie jest to spowodowane:
-łożyskiem główki ramy
-wyważeniem koła przedniego i tylnego
-założeniem koła tylnego - kilkukrotnie było ściągane i zakładane, w tym przez profesjonalne serwisy.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: Kamyk »

A sprawdzales lagi? Ustawienie i ich prostote? Ja mialem podobnie i okazalo sie ze laga jedna byla lekko krzywa :(

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
kier200
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2014, 15:06
Imię: Przemysław
Miejscowość: aleksandrów kujawski

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: kier200 »

Wtamtym roku wymienialem olej w lagach i zrobiłem to dokładnie jak było opisane na forum lag niestety nie sprawdziłem czy sa proste ale na oko to są oki , zastanawia mnie tylne koło czy ktoś mógłby zmierzyć od felgi do wachacza i powiedzieć mi czy powinna być różnica 1 cm.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: Rafał »

raczej tak bo mocowanie wahacza nie jest symetryczne
kier200
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2014, 15:06
Imię: Przemysław
Miejscowość: aleksandrów kujawski

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: kier200 »

Oki Rafał dzięki to tylne koło nie ruszam ,lagi narazie nie sprawdze a olej w lagach wymieniony prawidłowo ,zostaje łoztsko główki ramy kturego tez nie sprawdzałem będe drążył temat bo motor ma być super a nie ze sciąga ,licze na wasząpomoc i dziękuje za odzew
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Ściąganie na prawo

Post autor: Rafał »

To chyba norma w tych erkach ;)
U mnie niby wszystko ok a tez jak puszcze to delikatnie jakby sciagalo ;)
ODPOWIEDZ