Wymiana napędu / Zestaw napędowy DID + Jt Sprocket

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Spiner
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 19 kwie 2013, 00:42
Imię: Marcin
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Caberg

Wymiana napędu / Zestaw napędowy DID + Jt Sprocket

Post autor: Spiner »

Co do łańcucha to wiem, że DID jest warty uwagi. Nie mogę znaleźć miarodajnych opinii dot. zębatek. Co sądzicie o zębatkach Jt Sprocket (przód i tył). Gdzieś czytałem, że na przód się nie nadają...

Żeby unaocznić, myślę o tym zestawie: http://allegro.pl/zestaw-napedowy-kawas ... 07816.html
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Wymiana napędu / Zestaw napędowy DID + Jt Sprocket

Post autor: UncleKlaus »

Zębatki Sunstar'a będą pewnie lepsze, ale jeśli nie znajdziesz takiego zestawu w godziwej cenie, to bierz JT. Na pewno dadzą radę. Raczej na pewno łańcuch skończy się wcześniej niż zębatki.
Awatar użytkownika
bet1988
Motocyklista
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2013, 23:21
Imię: Wojciech
Miejscowość: Świebodzice
Plecak: Ewuś :)
Garnek: Nitro

Re: Wymiana napędu / Zestaw napędowy DID + Jt Sprocket

Post autor: bet1988 »

a ktoś korzysta z innego łańcucha jak did? czy lepiej zostac przy sprawdzonej opcji :roll: dzisiaj jeden z mechaników zaproponował mi łańcuch innej marki, niby jednak klepanej w tym samym zakładzie co wcześniej wspomniany...nazwy nie pamiętam. co myslicie ?
Romet Komar -> Honda CB400 T 78' -> Kawasaki ER-5 99'
Awatar użytkownika
Spiner
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 19 kwie 2013, 00:42
Imię: Marcin
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Caberg

Re: Wymiana napędu / Zestaw napędowy DID + Jt Sprocket

Post autor: Spiner »

Ja już nauczony doświadczeniem z kupowaniem zamienników produkowanych w tej samej fabryce co części ogólnie uważane za dobre jakościowo, wolę dopłacić do DIDa te 50 dych, czy ileś tam, i nie martwić się o to, czy po 200 km łańcuch się nie równo wyciągnie. Oczywiście nie twierdze, że te zamienniki o których mówisz do złom. Po prostu dla świętego spokoju wolę dopłacić i wziąć pewną firmę.
ODPOWIEDZ