Linka gazu.

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

barnabab
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:41

Linka gazu.

Post autor: barnabab »

Czy może mi ktoś powiedzieć skąd wziąć linkę gazu do ER-5 z 2003 roku? Oryginał kosztuje około 150 zł i to jest troszkę za dużo jak za taką część. W necie nie znalazłem żadnych informacji, czy pasują takie z GPZ 500. Dziwną sprawą jest też to, że jedne modele mają dwie linki a ja u siebie znalazłem tylko jedną i nie wiem o co chodzi :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Linka gazu.

Post autor: Dzióbek »

Post z przed miesiąca, ale "odgrzeję", bo myślę, że warto, jeżeli administrator jest innego zdania, to przepraszam i proszę usunąć mój post :)

Ja wożę ze sobą w dłuższe trasy "awaryjnie" zestaw naprawczy linek - jeszcze (na szczęście) nie musiałem użyć, ale znajomy musiał i to działa :D, jeździ z tym "normalnie" od czasu awarii i nie narzeka.
W zestawie są 2 linki, stalowe, plecionka (bez pancerzyków), którymi można zastąpić linki gazu lub sprzęgła. Linki są "zarobione" z jednej strony. Drugą stronę (tą od manetki lub klamki) się ucina na odpowiednią długość i nakręca odpowiedni, skręcany kołeczek-końcówkę ( w zestawie jest ich kilka i trzeba dobrać do typu motocykla).
Koszt to 29 zł, więc myślę, że warto. Kupiłem w sklepie "Motoplanet" w Turku - firma jest na Allegro w częściach motocyklowych, ale nie wiem czy mają to wystawione, w sklepie mają na pewno - można zadzwonić lub napisać, powiedzą "co i jak". Ja biorę od nich części i są mam dobre zdanie.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
Awatar użytkownika
Marek
Administrator
Administrator
Posty: 162
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:18
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Linka gazu.

Post autor: Marek »

Nigdy nie usowam dobrych rad :)

Pozdrawiam,
forum.kawasaki-er5.pl
barnabab
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:41

Re: Linka gazu.

Post autor: barnabab »

To jest dobra rada.
Ja jeszcze dodam, że nigdzie nie znalazłem linki za wyjątkiem tej z serwisu kawasaki, więc dorobiłem sobie u gościa z tej strony http://www.linmot.pl/ Wydałem na to w sumie 40 zeta wraz z wysyłkami (trzeba przesłać starą z pancerze i dorabiają nową linkę). Serwis kawasaki może mnie pocałować w zadek z tymi 150 zł :P
ODPOWIEDZ