Napięcie łańcucha..

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Sebczi
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 08:04
Imię: Sebastian
Miejscowość: Gdynia
Numer GG: 207406
Kontakt:

Napięcie łańcucha..

Post autor: Sebczi »

Witam Wszystkich, mam pytanko...
od dwóch jazd słysze chrobotanie (łańcuch lub zębatka) dziś sprawdziłem i sie okazało ,że mam trochę za luźny łańcuch, może to po wypadzie do wawki i ustanawianiu prędkości (180),ale podczas naciągania stwierdziłem dziwną rzecz. Mianowicie w pewnym położeniu łańcuch jest mega mocno naciągnięty, po obrocie koła natomiast okazuje się luźny jak condom po... . I teraz pytanie co może byc przyczyną. Czy krzywa zębatka (która) czy zapieczone ogniwo choć sprawdzałem i się nie wydają takowe...czy co? jakieś sugestie? pozdrawiam Sebczi
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Pinio »

Witaj;]
Niestety ale jeśli naciągasz łańcuch i po obrocie kołą raz jest luźny a raz napięty to oznacza że się rozciągnął. Wtedy podczas jazdy słychać charakterystyczne strzelanie łąńcucha bądź obijanie się po zębatkach.
Werdykt: Napęd niestety do wymiany. Uważaj jak jezdzisz na takim bo kiedy źle wskoczy na ząbki zębatki i za bardzo się naciągnie może pęknąć i narobić sporych kłopotów.
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
Awatar użytkownika
Sebczi
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 08:04
Imię: Sebastian
Miejscowość: Gdynia
Numer GG: 207406
Kontakt:

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Sebczi »

Dziękuję jeśli to jedyna i prawidłowa podpowiedź pewnie zmienię napęd... pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Pinio »

Ostatnio jestem w tym temacie rozeznany bo sam miałem to samo i zamowiłem nowy napęd:) Pozdrawiam i jeśli masz problemy pisz;]
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
Awatar użytkownika
Sebczi
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 08:04
Imię: Sebastian
Miejscowość: Gdynia
Numer GG: 207406
Kontakt:

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Sebczi »

Ok właśnie zaalegrowałem napęd , teraz tylko wymiana ale pacze ,że mam zbity łańcuch także pewnie będzie ciekawie go zdemontować :) zobaczymy
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Pinio »

Ja niestety wole oddać napęd do montażu w dobre ręce:) w sumie mam te 120 KM wiec nie chcial bym zebym cos skiepscil:) Choć jeśli miałbym odpowiednie nażędzia zabierał bym się sam do roboty. JAki napęd zakupiłeś?
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Lish »

odnośnie naciągania takiego łańcucha - pomiar luzu przeprowadzamy na odcinku najbardziej napiętym i wtedy stroimy.
Odnośnie zdejmowania - szlifierka i tniesz, chyba do niczego Ci już nie będzie potrzebny? ;)
Wymiana napędu jest bardzo łatwa - zdejmujemy tylne koło, wymieniamy zębatkę, zdejmujemy zębatkę zdawczą i łańcuch, zakładamy nową zębatkę i nowy łańcuch. Jeżeli łańcuch jest na spinkę to zapinamy ją (keteiz1 radził małym imadełkiem wciskać ją na miejsce). Jeżeli mamy zakówkę to zakuwamy ją na moto. JEst jeszcze jedna opcja - oddajemy sam łańcuch do zakucia do warsztatu, a potem zakładamy taki na moto - ale roboty jest więcej bo trzeba zdjąć wahacz ;)
Awatar użytkownika
Sebczi
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2012, 08:04
Imię: Sebastian
Miejscowość: Gdynia
Numer GG: 207406
Kontakt:

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Sebczi »

Hej napęd zakupiłem ten http://allegro.pl/naped-kompletny-kawas ... 05279.html, co do zakładania wydaje się proste, aczkolwiek dziś rozmawiałem ze starym motocyklistą i rzekł on do mnie iż mogę źle nałożyć zębatki i że coś się stanie z silnikiem..to prawda? czy to jest bardziej proste typu zdejmij zmień nie ważne jak byle tak samo pracowało? pozdrawiam... a może gdzieś jest pokaz zmiany napędu? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: Lish »

sam możesz spokojnie złożyć. Zdejmujesz/zakładasz. Nie da się źle złożyć zębatek - może kolega o rozrządzie mówił? ;)

Trzeba pamiętać tylko żeby zaklepać spowrotem taką podkładkę pod nakrętką zębatki zdawczej.
DarVeG
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2012, 13:34
Imię: Darek
Miejscowość: Czerniejewo
Numer GG: 7277191

Re: Napięcie łańcucha..

Post autor: DarVeG »

Ile mniej więcej bierze serwis za samą wymianę?
ODPOWIEDZ