Niespawna pompa hamulca

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niespawna pompa hamulca

Post autor: K021 »

Czesc. Dzisiaj po wylaniu starego plynu hamulcowego przeczyscilem pompe sprezarka i to chyba byl moj blad bo teraz nie pompuje plynu. Czy ktos mial podobny problem ? Jak sobie z tym poradzic ? Pomozcie :(
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Niespawna pompa hamulca

Post autor: Dzióbek »

Być może tylko się układ zapowietrzył. Zalej płynem i odpowietrzaj.
Po rozkręceniu zacisku do regeneracji, heblowałem z kilkanaście minut zanim zaczęła pompować płyn - jakiś bąbel powietrza się wytworzył.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Niespawna pompa hamulca

Post autor: K021 »

Probowalem, ale nic to nie daje :( Zalalem plynem, wszystko podlaczone, ale klamka chodzi tak lekko jakby w ogole nie bylo plynu. Patrze w serwisowce o co tam moze chodzic i wlasciwie nie widze tam nic co moze sie zepsuc. Sam juz nie wiem...

-- 01 Mar 2012, 00:19 --

Ha ! Dzieki Dzióbek :D Musialem sobie to wszystko na spokojnie poukladac, doczytac pare rzeczy i juz wymyslilem co nalezy zrobic. Przeciez ta pompa nie moze sie tak po prostu zepsuc bo tam nie ma co zepsuc. Zaraz sprobuje uzupelnic uklad podajac plyn przez strzykawke i powinno byc git :D
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Niespawna pompa hamulca

Post autor: lukaszu »

eeee. u mnie w zeszłe lato się skopala. po prostu własnie jakby nie było płynu. Ponoć da się kupić reperaturkę, ale ja wsadziłem pompkę z zr-7 i żyleta.
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Niespawna pompa hamulca

Post autor: Dzióbek »

K021 pisze:Probowalem, ale nic to nie daje :( Zalalem plynem, wszystko podlaczone, ale klamka chodzi tak lekko jakby w ogole nie bylo plynu. Patrze w serwisowce o co tam moze chodzic i wlasciwie nie widze tam nic co moze sie zepsuc. Sam juz nie wiem...

-- 01 Mar 2012, 00:19 --

Ha ! Dzieki Dzióbek :D Musialem sobie to wszystko na spokojnie poukladac, doczytac pare rzeczy i juz wymyslilem co nalezy zrobic. Przeciez ta pompa nie moze sie tak po prostu zepsuc bo tam nie ma co zepsuc. Zaraz sprobuje uzupelnic uklad podajac plyn przez strzykawke i powinno byc git :D
Oczywiście awarii nie można wykluczyć, ale jak dla mnie to dziwny zbieg okoliczności, że pompka "zepsuła się" akurat gdy spuściłeś płyn z układu :)
Jak pisałem wcześniej najgorzej jest, żeby pompka "zassała" płyn. Za pierwszym razem, gdy rozkręcałem zacisk trwał oto kilkanaście minut, bo za pompką zrobił się bąbel powietrza. Spróbuj lekko poluzować śrubę łączącą zbiorniczek z przewodem (tylko ostrożnie żeby nie urwać i uwaga na płyn :) ) i wtedy pompuj. Jak pompka "załapie" to dokręć i odpowietrz układ.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Niespawna pompa hamulca

Post autor: K021 »

Dzieki, udało sie. Rzeczywiscie okazalo sie ze pompa jest tylko zapowietrzona. Udalo mi sie to zrobic w miare szybko tloczac plyn przez strzykwke a z drugiej strony odsysajac strzykawka powietrze z odpowietrznika :D
Awatar użytkownika
sokol
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2012, 23:35
Imię: Krzysiek
Miejscowość: łódź
Garnek: LS2 ff369-1
Numer GG: 8029038
Telefon: 501200422

Re: Niespawna pompa hamulca

Post autor: sokol »

gdzie jest ten odpowietrznik? bo mam ten sam problem.. wymieniłem zacisk, klocki i płyn a klamka bardzo lekko chodzi.. jakoś hamuje ale tak chyba nie powinno być. czy to może być kwestia nowych klocków żeby się ułożyły do tarczy?
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Niespawna pompa hamulca

Post autor: DeFi »

Odpowietrznik zacisku hamulcowego znajduje się na nim, w okolicach miejsca gdzie przykręca się przewód hamulcowy. Zakryty jest gumowym kapturkiem.
W przypadku zapowietrzenia pompy hamulcowej to gdzieś czytałem że lekko luzuje się śrubę od przewodu hamulcowego.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ