jaki akumulator?

Wszystko co związane z kabelkami i oświetleniem naszej ER-ki

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

chrostos103
Rowerzysta
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2010, 11:15
Imię: Radek
Miejscowość: Przasnysz

jaki akumulator?

Post autor: chrostos103 »

Witam wszystkich. W związku z kompletnym zgonem dotychczasowego akumulatora, zwracam się z prośbą o sugestie i porady dotyczącej nowej baterii tz. jakiej firmy, jakie parametry i ewentualnie gdzie kupić ?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Jaki akumulator ?

Post autor: OloK »

wszystko zależy od funduszu jakim dysponujesz :)
najlepiej zobacz na alledrogo, z tym ze musisz znac wymiary starego akumulatora bo w motorkach baterie sa na wymiar.
Firma-najlepiej znanych producentow Warta, Centra, Bosh ale to juz sie placi za firme
ogolny podział akumulatorow jest na zwykle (elektrolit) i żelowe (bez obslugowe), te drugie sa 2razy drozsze od konwencjonalnych :)
drugim parametrem jest pojemnosc akumulatora wyrażana w Ah (ampero-godzinach) im wiecej tym lepiej :)
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Jaki akumulator ?

Post autor: OloK »

Bym zapomniał, jeszcze jedna ważna sprawa jak nie najważniejsza. Przed zakupem sprawdz czy "+" oraz "-" są po własciwych stronach !!
producenci nieraz oferuja ten sam akumulator (pojemnosc, wymiary, wyglad) a bieguny sa zamienione
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki akumulator ?

Post autor: bartoszto »

Sprawdź czy to na pewno akumulator! Miałem problemy z regulatorem i alternatorem (ogólnie o ładowanie) i pozbyłem się jeszcze dobrej żelowej YUASy :/ (wiadomo recykling)
Kupiłem bosch M6 014 (12v 10Ah) za 150 PLN ,który ma trochę słabszą iskrę ale skubaniec wytrzymały bo już dostał 3 rozładowania (tak trochę mi zajęło odkrycie przyczyny ;) a mimo to elegancko trzyma.
chrostos103
Rowerzysta
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2010, 11:15
Imię: Radek
Miejscowość: Przasnysz

Re: Jaki akumulator ?

Post autor: chrostos103 »

To chyba jednak padnięta bateria , ładowałem ją całą noc i dupa, zakręciła tylko ze trzy razy. Zresztą i tak była gabarytowo za duża i ledwo starczało mi kabli. Zamówiłem już nowy aku żelowy, co prawda firma jest mi nieznana ale mam nadzieje, że co najmniej na 2 lat starczy.
http://allegro.pl/akumulator-quand-wzma ... 02459.html
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: jaki akumulator?

Post autor: piter3105 »

Ja w zeszłym roku kupowałem akumulator firmy M-line, kosztował chyba coś koło 120 zł. Ceny YUASY, którą posiadałem wcześniej był znacznie wyższy. Jak na razie nie ma z nim problemu. Cały zeszły sezon przejeździłem bez przygód. Teraz stał sobie wyjęty 2 miesiące beż żadnego doładowywania. Wczoraj zamontowałem go, motocykl zapalił bez zająknięcia (a warto dodać, że ER też stała nieruszana.
Dotka
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2012, 20:59
Imię: Dorota
Miejscowość: Kielce
Plecak: Nike
Garnek: Lazer

Re: jaki akumulator?

Post autor: Dotka »

Pozwolę sobie odświeżyć temat...
Mnie się właśnie akumulator wyładował, myśle, że przydałoby się go podładować, bo stał biedaczek miesiąc czasu bez odpalania no i nie wytrzymał :)
W związku z tym mam pytanie, jak to cholerstwo stamtąd wyjąć? Każda wskazówka będzie mile widziana, gdyż nie mam najmniejszego pojęcia, jakich narzedzi użyć i co z czym :)
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: jaki akumulator?

Post autor: Corr »

W zasadzie potrzebujesz tylko dużego śrubokręta(krzyżak) no i kluczyka od moto żeby zdjąć siedzenie :lol:
Tutaj opis z książki serwisowej: http://img137.imageshack.us/img137/6126 ... ranu1n.png
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Sebastian_
Rowerzysta
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2013, 13:14
Imię: Sebastian
Miejscowość: Gdynia
Numer GG: 3466845

Re: jaki akumulator?

Post autor: Sebastian_ »

Jaki aku z obecnych na ,,alledrogo" polecacie?
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jaki akumulator?

Post autor: K021 »

Jak masz kase to kup Yuase :D A tak serio to jezeli nie jest to chinski szajs to napewno Ci dlugo posluzy o ile bedziesz o niego dbal. Bo prawda jest taka ze czy to bedzie Unibat czy Yuasa to mozesz aku zajezdzic w ciagu jednego sezonu, a rownie dobrze moze Ci posluzyc kilka lat. Zalezy od uzytkowania. Yuase mialem w 636 i z tego co mi wiadomo byla od nowosci czyli juz bedzie miala 10 lat i co prawda musze ja wymienic bo juz slabiutka, ale mimo wszystko sporo przeszla. Swoja droga Unibat tez robi niezle akumulatory, mialem 2 w innych sprzetach i tez niezle znosza temperatury wiec polecam. Teraz wymienie na Varte bo jest calkiem tania, a slyszalem bardzo dobre opinie. Tak czy inaczej, dbajac o akumulator napewno dlugo posluzy niezaleznie od tego czy to Bosh, Varta, Yuasa, Unibat czy inne scierwo. Byle byś nie kupił czegos made in china (a wlasciwie typowo chinskiej jakosci).
ODPOWIEDZ