Brak iskry

Wszystko co związane z kabelkami i oświetleniem naszej ER-ki

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Driver993
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:41
Imię: Damian
Miejscowość: Mokronos Górny

Brak iskry

Post autor: Driver993 »

Witam wszystkich. Jestem nowym członkiem forum z Wrocławia i w pierwszych słowach chciał bym wszystkich przywitać i prosić o odrobinę wyrozumiałości, gdyż wiedzę dopiero nabywam o moto.
Opisuje swój przypadek dlatego, że jest inny niż pozostałe i liczę że ktoś doświadczony pomoże mi dojść do ładu.
A wiec Er5 jest 2002 rok i kupiłem ją bez iskry. Zaczynając od poczatku, sprawdziłem oprnik w stacyjce miernikiem i jest ok. Następnie założyłem nowe przewody WN i nowe fajki (również podmieniłem cewki bo mam oryginalne zapasowe sprawne), Pomyślałem że pewnie pora na moduł przyszła i zaopatrzyłem się w drugi i drugi regulator napięcia i jest to samo;/ Sprawdziłem miernikiem impulsator i ma 400ohm więc z tego co udało mi się sprawdzić w internecie jest sprawny. Nie wiem jak sprawdzić czy on faktycznie generuje jakiś sygnał podczas kręcenia. Najdziwniejsze jest to że, czasami iskra potrafi być, ale jest słaba a czasami aka jak trzeba. jest to nie regularne i próbowałem ruszać kablami i sprawdzać ale nie mogę dojsć do żadnej sekwencji która by się powtarzała i mogła dać nowy rzut na sprawę. Zmierzyłem miernikiem i zauważyłem, że na jednym przewodzie do cewek jest podawane napięcie powyżej 12v (w zależności od naładowania akumulatora) Wszystkie bezpieczniki są sprawne i wszystkie kostki zostały skrupulatnie wyczyszczone i nie ma nawet grama żadnego osadu. Powoli brakuje mi pomysłów i nie powiem że przydał by się schemat do niej ale nie mogę znaleść:/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
apogee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:36
Imię: Mariusz
Miejscowość: GRYFINO
Plecak: Asia
Motocykl: XL 600 V

Re: Brak iskry

Post autor: apogee »

Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: Brak iskry

Post autor: Remilo7 »

Pytanie może głupie, ale wśród testowanych rzeczy, które wypisałeś nie znalazłem świec. Tak więc świece masz sprawne? :P
Z przewodami sprawdzałeś, czy z masą wszystko jest ok?
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Driver993
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:41
Imię: Damian
Miejscowość: Mokronos Górny

Re: Brak iskry

Post autor: Driver993 »

Dzięki apogee

-- 12 Kwi 2017, 22:50 --

Świece są nowe kupione. Znalazłem dwa miejsca gdzie jest masa do ramy przytwierdzona i było to obok termostatu i obok modułu. A co do kabli, nie sprawdzałem ich jeszcze:/ jutro ma mój brat zajrzeć do kawy bo ma znacznie większą wiedzę jeśli chodzi o elektrykę i mam nadzieje ze jutro usłyszę prace silnika :)

-- 14 Kwi 2017, 08:34 --

Kolejny dzień nie przyniósł za dużo, i brat postawił diagnozę na moduł. ja przez swoją nie uwagę, kupiłem inny moduł Exterior >PBT< Interior>EP< a u mnie jest moduł Exterior >PBT< Interior>PUR<. Czy ktoś wie jaka jest różnica między nimi?
ODPOWIEDZ