ładowanie

Wszystko co związane z kabelkami i oświetleniem naszej ER-ki

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

grzegorzkalisz
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2016, 06:14
Miejscowość: kalisz
Plecak: nie
Motocykl: 498

ładowanie

Post autor: grzegorzkalisz »

Witam. zakupiłem nowy regulator napięcia i po podłączeniu na akumulatorze mam 12,8V,więcej nie nabije ,ale na przewodzie czarno/ żółtym wychodzącym z regulatora , gdzie jest "plus" po stacyjce mam wzorcowe 13,8V. Czy tak ma to wyglądać? Proszę o pomoc w tej sprawie.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: ładowanie

Post autor: Rafał »

Gdzieś coś CI gubi ;P Przejrzyj drogę do aku czy gdzies nie ma przetarcia czy coś
Michau
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2014, 23:23
Miejscowość: Warszawa/Pabianice
Garnek: Caberg

Re: ładowanie

Post autor: Michau »

Witam,

Podepnę się pod temat, żeby bez sensu nie zakładać nowego, a ten wydaje mi się najbardziej zbliżony. Otóż u mnie ładownie jest (chyba) trochę za wysokie. Na wolnych obrotach mam 14,8V, a po podkręceniu obrotów przekracza 15V. Moim zdaniem to za dużo. W samochodzie zwykle jest 14,1-14,5V, a jak powinno być w ERce? I gdzie szukać przyczyny? Wymienić regulator i tyle? Z góry dzięki za odpowiedź.


Pozdrawiam
leo
Rowerzysta
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2017, 17:16
Imię: Leszek
Miejscowość: Poznań/Luboń
Garnek: Hjc is 17
Motocykl: Er5

Re: ładowanie

Post autor: leo »

Sprawdź akumulator czy jest z nim wszystko dobrze. Może być jeszcze regulator, ale to w drugiej kolejności.
Michau
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2014, 23:23
Miejscowość: Warszawa/Pabianice
Garnek: Caberg

Re: ładowanie

Post autor: Michau »

Dzieki, a powiedz mi proszę co masz na myśli pisząc sprawdź akumulator? W jaki sposób mogę go sprawdzić? Po ostatniej trasie (ok. 250km) aku mial ponad 13V. Co jeszcze mogę sprawdzić i jak ocenić czy nadaje się do wymiany?
leo
Rowerzysta
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2017, 17:16
Imię: Leszek
Miejscowość: Poznań/Luboń
Garnek: Hjc is 17
Motocykl: Er5

Re: ładowanie

Post autor: leo »

Najlepiej jak odepniesz go i założysz inny od kogos, druga opcja to zdjąć masę i po przez kable podłączyć taki od samochodu i wtedy sprawdź ladowanie :)
Łosiek364
Rowerzysta
Posty: 39
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:33
Miejscowość: Bolesławiec
Garnek: Lazer

Re: ładowanie

Post autor: Łosiek364 »

Wydaje mi się jeśli lądowanie masz między 14v a 15v to masz dobre ładowanie u mnie na jałowy skacze do 14.9v a po rozgrzaniu się spada do 14.3v a i w serwisowce jest ze od 14 do 15 może być tak mi się wydaje
20170314_192042.jpg
jakiś czas temu też myślałem że mam złe ładowanie dlatego zamontowalem coś takiego na próbę
Załączniki
20170314_202420.jpg
Screenshot_2017-06-08-02-29-00.png
Michau
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2014, 23:23
Miejscowość: Warszawa/Pabianice
Garnek: Caberg

Re: ładowanie

Post autor: Michau »

Niestety, patent z odpaleniem z samochodowego aku nie dał rady. Po podłączeniu kablami tylko coś zabzyczało, ale rozrusznik nawet nie przekręcił. Wybrałem się do sklepu z akumulatorami i tam podpieli mój aku do testera. Wyszło, że z akumulatorem wszystko ok, jest właściwie jak nowy. Nawet przy odpalaniu napięcie niewiele spada więc wszystko z nim ok. Ale niestety ładowanie ustaliło się na 15,1V-15,4V czyli jednak trochę za dużo. Poniżej 15V bym pewnie się nie przejmował, ale powyżej to już zastanawiam się nad regulatorem. To samo zasugerował człowiek, który testował akumulator. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie regulatora, oprócz oczywiście podmianki na taki, który jest na pewno sprawny?

A co do woltomierza to też już o tym myślałem, że warto dodać sobie do zegarów i w najbliższym czasie zamierzam to zrobić plus przydałby się zegarek ;) Ale najpierw muszę rozwiązać temat ładowania.

PS. niewiele rozumiem z niemieckiego ale czy tam jest napisane, że do 5000obr./min. ładowanie powinno być między 13,5-15,3V? Bo to by sugerowało, że regulator jest jednak sprawny.
zibi80
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 04 cze 2016, 07:17
Imię: Zbigniew
Miejscowość: LOP
Plecak: Jest
Garnek: LS2

Re: ładowanie

Post autor: zibi80 »

Znalazłem info, że powinno być od 14V do 15V przy 4000 obr. (service manual eng)
ODPOWIEDZ