Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Wszystko co związane z kabelkami i oświetleniem naszej ER-ki

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: Lish »

a bezpiecznik główny przy przekaźniku rozrusznika?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
mieciu
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2017, 20:41
Imię: Kamila
Miejscowość: stargard

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: mieciu »

Witajcie mam problem z er5 z 98r podczas jazdy zgasła okazało sie ze po przekrenceniu kluczyka nie pali sie żadna kontrolka ( olej i temp.)i jest brak reokcji na przycisk starteru co najleprze światła,klakson,kierunki są sprawne kable pod lampom i kostki przejrzałem bespieczniki pod fotelem też ok jakies pomysły prosze o pomoc
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: Kanc1erz »

mieciu pisze:Witajcie mam problem z er5 z 98r podczas jazdy zgasła okazało sie ze po przekrenceniu kluczyka nie pali sie żadna kontrolka ( olej i temp.)i jest brak reokcji na przycisk starteru co najleprze światła,klakson,kierunki są sprawne kable pod lampom i kostki przejrzałem bespieczniki pod fotelem też ok jakies pomysły prosze o pomoc
Jak ściągniesz prawą owiewkę (tam, gdzie jest przekaźnik od startera) to przy samym przekaźniku jest zielony bezpiecznik 30A. Najprawdopodobniej szlag go trafił.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
mieciu
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2017, 20:41
Imię: Kamila
Miejscowość: stargard

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: mieciu »

To ten bespiecznik 30A odpowiada tylko za rozruch ? A swiatla ,klakson itp. Działają to on za to nie odpowiada?

-- 08 Mar 2017, 20:26 --

Przy tym bespieczniku jest kostka jak dobrze pamientam to na 4 piny za co odpowiada gdzie idzie pozdrawiam

-- 08 Mar 2017, 20:34 --
mieciu pisze:To ten bespiecznik 30A odpowiada tylko za rozruch ? A swiatla ,klakson itp. Działają to on za to nie odpowiada?

-- 08 Mar 2017, 20:26 --

Przy tym bespieczniku jest kostka jak dobrze pamientam to na 4 piny za co odpowiada gdzie idzie pozdrawiam
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: Kanc1erz »

Nie jestem pewien za co on odpowiada, mi się wydaje, że za rozruch właśnie, reszta jest na bezpiecznikach tymi pod siedzeniem.
Kostka 4pinowa z grubym kablem odpowiada za pracę rozrusznika. Natomiast jest tam jeszcze jeden przekaźnik - od kierunkowskazów. Jakby co, to wrzuć zdjęcie to Ci wskażę co i jak, ale w pierwszej kolejności przyjrzyj się bezpiecznikowi.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
mieciu
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2017, 20:41
Imię: Kamila
Miejscowość: stargard

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: mieciu »

Jak wruce z delegacji to za dwa tygodnie i sprawdze więc wtedy sie napisze co i jak pozdrawiam.

-- 09 Mar 2017, 08:39 --

A moze wiesz za co odpowiada czujnik przy stopce bocznej niepowinien on rozlanczac zaplon ( gasic maszyne) bo u mnie jest brak reakcji
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: Kanc1erz »

mieciu pisze:Jak wruce z delegacji to za dwa tygodnie i sprawdze więc wtedy sie napisze co i jak pozdrawiam.

-- 09 Mar 2017, 08:39 --

A moze wiesz za co odpowiada czujnik przy stopce bocznej niepowinien on rozlanczac zaplon ( gasic maszyne) bo u mnie jest brak reakcji
Czujnik ten odpowiada za wyłączenie motocykla, gdy masz rozłożoną stopkę, wrzucony bieg i puszczasz sprzęgło. Zazwyczaj się syfi od nalotów z łańcucha i albo przestaje działać w ogóle (na dwa sposoby - albo motocyklem nie da się w ogóle ruszyć, albo motocykl nie gaśnie pomimo wymienionych wyżej czynników) albo ludzie je mostkują, żeby nie zawracały gitary. Oczywiście warto go wyczyścić lub wymienić.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
mieciu
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2017, 20:41
Imię: Kamila
Miejscowość: stargard

Re: Zwarcie, brak reakcji po przekręceniu stacyjki

Post autor: mieciu »

Ok super dzięki za informacje pogrzebie i podziele się efektami

-- 19 Mar 2017, 13:45 --

Witam obrotomierz nie dziala rozbieralem go i cala płytka i dioda r1 jest chyba ok wygląda dobrze po odpaleniu jak jeszcze odpalał bo temat nie jest skonczony o którym wczesnij pisałem wskazówka po przekroczeniu zaplonu troche sie uniosla ale po wkreceniu na obroty nic zero reakcji.Moze jakiś pomysł co odpowiada za obroty czego szukac pozdrawiam

-- 02 Kwi 2017, 21:02 --

Kawa śmiga przyczyna leżała w bespiecznikach na pozór ok he pozdr..

-- 02 Kwi 2017, 21:02 --

Kawa śmiga przyczyna leżała w bespiecznikach na pozór ok he pozdr..
ODPOWIEDZ