Nie dziłające światło STOP

Wszystko co związane z kabelkami i oświetleniem naszej ER-ki

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Nie dziłające światło STOP

Post autor: bellic »

Ja mam pytanie czy wie ktoś może co może być najprostszą przyczyną niedziałającego światła STOP tylnego hamulca? Czy jest to możliwe do zdiagnozowania w domu bez rozbierania moto albo jest to jakaś przypadłość pojawiająca się w Er-kach?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: PROBLEM Z....

Post autor: OloK »

bellic, trzeba zaczac od najprostszej rzeczy i sprawdzic czy zarowka nie jest spalona,
nastepnie czy stop nie dziala przy hamulcu tylnim lub/i przednim ?
jak tylko przy jednym nie dziala a przy drugim tak to obstawiam czujnik, natomiast przy dwoj bezpiecznik (jest osobny od stopu?) lub kabelki
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: PROBLEM Z....

Post autor: bellic »

Tylko tylni hamulec;) Dzięki za odpowiedź OloK:)
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: PROBLEM Z....

Post autor: Dzióbek »

Zgodnie z sugestią OloK'a odpowiem w tym temacie:
bellic,
Obstawiał bym czujnik, lub jego połączenie z pedałem hamulca.
Czujnik połączony jest pedałem za pomocą sprężynki (sprężynka, po wciśnięciu pedału powoduje wyciągnięcie trzpienia z czujnika) może się urwała?
Ew. sam czujnik jest zabrudzony/uszkodzony.
Dojście do czujnika jest niezbyt wygodne, ponieważ znajduje się on po wewnętrznej stronie ramy, w okolicach mocowania wahacza.
Po zdjęciu prawego plastiku,na wysokości zbiornika paliwa widać białą kostkę z dwoma kablami, łączącą czujnik z resztą instalacji oraz powinno być widać sam czujnik.
Jeśli rozłączysz tą kostkę i zewrzesz/rozewrzesz styki instalacji za pomocą kawałka kabla, to światło powinno "zareagować", wtedy to na 100% wina czujnika.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
grmi
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, 18:13
Miejscowość: Rzeszów

Re: Nie dziłające światło STOP

Post autor: grmi »

Reanimuję ten temat.
Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami z "obsługą" tego czujnika od hamulca nożnego? U mnie jest tak, że przy niezbyt mocnym naciskaniu hamulca to światła tylko trochę miga i to nie zawsze . Żeby świeciło na pewno pedał musi być wciśnięty na maxa. Ktoś wykręcał ten czujnik? Da się go przeczyścić/przesmarować czy pozostaje tylko wymiana?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sokol
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 29 mar 2012, 23:35
Imię: Krzysiek
Miejscowość: łódź
Garnek: LS2 ff369-1
Numer GG: 8029038
Telefon: 501200422

Re: Nie dziłające światło STOP

Post autor: sokol »

od czujnika do hamulca idzie sprężyna (mała srebrna) które pewnie jest za długa. wystarczy ją wyjąć i trochę bardziej zagiąć koniec ale żeby nie przesadzić bo stop będzie się palił cały czas (u mnie tak było a teraz jest ok)

-- 08 Maj 2012, 14:25 --

daj znać czy się udało?:)
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Nie dziłające światło STOP

Post autor: Lish »

jA zagiąłem bardziej sprężynkę i stop działa.
aces
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:00
Imię: K
Miejscowość: Gdańsk

Re: Nie dziłające światło STOP

Post autor: aces »

Trochę odkopie temat ale nie ma sensu zakładać nowego. Zdjąłem prawy plastik oraz odkręciłem prawy set. Leżąc pod moto widzę tylko dolną część sprężynki, a za cholerę nie mogę namierzyć czujnika żeby sprężynkę wypiąć i dogiąć odpowiednio. Sokol albo Lish może podpowiecie jak się dobraliście to tej sprężynki? Może cos ominąłem, może w ferworze walki nie pomyślałem o najprostszych rozwiązaniach....

Czujnik namierzony.
roman1690
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2015, 16:34
Miejscowość: Poznań

Re: Nie dziłające światło STOP

Post autor: roman1690 »

Witam wszystkich,

Ponownie odnowię temat. Jestem początkującym użytkownikiem "kawy" er-5. W moim przypadku światło stopu nie zapala się przy wciśnięciu przedniego hamulca. Z wyższych informacji wnioskuję, że będzie to czujnik. Pytanie czy gdzie on jest i jak wygląda?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Nie dziłające światło STOP

Post autor: Corr »

Znajduje się pod klamką hamulca, zajrzyj od dołu a na pewno znajdziesz, bo nie ma tam nic innego...

Jeżeli nie działa to tutaj masz mój post na ten temat: Obudowa trzyma się na trzy "zgrzane" pręciki, jak widać u mnie jeden się odłamał w czasie podważania, trzeba będzie to złożyć na jakiś silikon/uszczelniacz :P
Obrazek

Styki w środku były całe zaśniedziałe więc je lekko przeczyściłem papierem ściernym i środkiem do czyszczenia styków. Jak widać zasada działania bardzo prosta.
Obrazek

Ps proszę nie traktować tego jako żadnego poradnika jako, że sam robiłem to po raz pierwszy i jestem ignorantem jeżeli chodzi o wszelkie sprawy elektryczne ;)

nowy oryginalny 102 złote: https://kawasaki.torn.com.pl/palio/html ... 2&_CatID=0 :lol:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ