Zmiana na 5-6 bieg, nie reaguje na gaz i gaśnie

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

adams444
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2013, 21:41
Imię: Adam
Miejscowość: Grajewo/Białystok
Garnek: AGV K-4

Zmiana na 5-6 bieg, nie reaguje na gaz i gaśnie

Post autor: adams444 »

Jeździłem sobie po mieście i wszystko ładnie działało nawet można powiedzieć miał normalne odejście. Gdy tylko wyjechałem za miasto i dałem mu trochę więcej gazu wtedy im więcej gazu mu dawałem tym szybciej spadały mu obroty i zgasł. Po zjechaniu na pobocze próbowałem go odpalić, ale bezskutecznie. Musiałem prosić kolegę, aby wziął moto na przyczepe. W garażu próbowaliśmy go odpalić i odpalił na chwilę. Pojeździłem pomiędzy garażami może z 2 minuty i tylko gdy podjechałem pod garaż to zgasł. I już nie można go było znowu odpalić. Następnie wieczorkiem przyszedłem do garażu w celu ponownego rozruchu :D. Nie chciał odpalić, ale teraz przekręciłem kranik na pozycję PRI i następnie znowu na ON i odpalil jak ręką odjął.

Co może być zepsute? Kranik? FIltr paliwa się zapchał? Gaźniki do czyszczenia i regulacji? Zawory ?

Proszę o pomoc :<
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zmiana na 5-6 bieg, nie reaguje na gaz i gaśnie

Post autor: Kanc1erz »

Obstawiałbym kłopot z kranikiem, skoro na pri odpalił, ale nietypowy - zazwyczaj cały czas puszcza w przypadku uszkodzenia. Zawieść mógł również przewód od podciśnienia, zalecałbym czyszczenie gaźników.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
RobertoAlvarez
Motocyklista
Posty: 348
Rejestracja: 25 sie 2011, 10:50
Imię: Robert
Miejscowość: Kętrzyn
Plecak: Marta
Garnek: IXS
Skype: robert3004
Telefon: 504510755
Motocykl: Sv 650 S
Lokalizacja: 11-400 Kętrzyn

Re: Zmiana na 5-6 bieg, nie reaguje na gaz i gaśnie

Post autor: RobertoAlvarez »

po pierwsze przedmuchaj kranik w druga strone i sprawdz czy w baku nie ma syfu, zmien filtr i powinno pomoc. Jesli nie to moze cewka zaplonowa albo jakis kondensator, ale na elektryke w tym wypadku nie stawiam
Jest Alvarez - jest i "biłber"
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Zmiana na 5-6 bieg, nie reaguje na gaz i gaśnie

Post autor: piter3105 »

Zdecydowanie kranik, tzn. przeczyścić. Pamiętam, że kiedyś miałem to samo, tylko chyba na RES mi zdechł, a na PRI normalnie palił.
ODPOWIEDZ