Wyciek oleju spod filtra.

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Siekier13
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 28 lip 2014, 01:36
Imię: Kamil
Miejscowość: Warszawa-Ursus
Telefon: 511610745

Wyciek oleju spod filtra.

Post autor: Siekier13 »

Witam! Jestem dość drętwy w temacie jako mechanik dlatego postanowiłem napisać. Odpowiedzi na temat też nie znalazłem.
Mój problem polega na wycieku oleju spod filtra oleju. Cała sytuacja zaistniała gdy poszedłem do moto bo chciałem go troszkę przygotować na ewentualny wyjazd na motomikołajki. Wyciągnąłem go spod plandeki ustawiłem na środku garażu upewniłem się że od miesiąca nic tam nie wyciekło, było sucho. Włożyłem akumulator uruchomiłem i zaczęło się... Lało się jak z niedokręconego kranu. Od razu zgasiłem i podstawiłem miskę. Zostawiłem go tak bo nie wiedziałem co robić. Następnego dnia wieczorem przychodzę i okazuje się że zleciało tylko trochę ok 100/150ml, znów go odpaliłem i sytuacja się powtórzyła. Starałem się dokręcić filtr ale jest na maksa.
Wcześniej wszystko było szczelne i nic takiego się nie działo.
W czym może tkwić problem? Jakaś uszczelka pod filtrem? Czy sama wymiana filtra pomoże? :oops:
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Wyciek oleju spod filtra.

Post autor: jotto »

Spróbuj zlokalizować konkretnie z jakiego miejsca jest ten wyciek. Może wycieka nad filtrem, ale dopiero pod nim to widać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Siekier13
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 28 lip 2014, 01:36
Imię: Kamil
Miejscowość: Warszawa-Ursus
Telefon: 511610745

Re: Wyciek oleju spod filtra.

Post autor: Siekier13 »

Postaram się, było by miło gdyby był jeszcze olej żeby wyciec to bym zobaczył. A to będzie jakaś różnica czy pod czy nad filtrem jest wyciek?
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wyciek oleju spod filtra.

Post autor: Corr »

Chodzi o to czy na pewno cieknie z filtra a nie np. rozwalonej uszczelki od głowicy(powyżej), albo uszczelki od miski olejowej(poniżej).

Jeżeli z filtra to sprawa prosta, jego uszczelka musiała się uszkodzić i trzeba go wymienić, skrajna opcja to pęknięty blok silnika przy filtrze.

Obejrzyj dokładnie z czego cieknie: dolej oleju, wyczyść wszystko z oleju i wtedy odpal i obserwuj skąd kapie/leci.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Wyciek oleju spod filtra.

Post autor: jotto »

Ew. wykorzystaj moment, że nie masz oleju w silniku i odkręć filtr i sprawdź czy coś z nim bądź blokiem w okolicach gwintu jest nie tak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Siekier13
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 28 lip 2014, 01:36
Imię: Kamil
Miejscowość: Warszawa-Ursus
Telefon: 511610745

Re: Wyciek oleju spod filtra.

Post autor: Siekier13 »

Jutro postaram się to wieczorem zrobić. Dziwi mnie nadal to że w sumie chwilę postał nie ruszany i nagle taki strumień a w garażu było mu ciepło (10/15*C).
Jeśli się okaże że to filtr, to wymienię go i wleję nowy olej tylko pytanie czy wlać coś do przeczyszczenia komory po starym oleju bo jak widziałem to okienko mam trochę zachlapane starym olejem i pewnie reszta części w środku też.... Ale w sumie jak walnięta głowica to się nie będę musiał przejmować. :cry2:
ODPOWIEDZ