Drgania od silnika!

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
kumnamrio
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2014, 11:06
Imię: Mariusz
Miejscowość: Kielce
Plecak: Maja

Drgania od silnika!

Post autor: kumnamrio »

Witam, moja Er dosyć mocno drga przy większych obrotach (na tyle ze jest wyczuwalne delikatne mrowienie pod stopami, np. gdy jadę 100 km/h). Ktoś mi mówił, że drgania mogą być od krzywej felgi ale nie jest to możliwe ponieważ jak jadę szybko i wrzucam na luz to drgania ustają. Czy jest to normalne zjawisko i przesadzam, czy jest to usterka? Proszę o pomoc i jakieś propozycje.

ER-5 2006 r.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Drgania od silnika!

Post autor: lucek »

U mnie działo się to samo, a felgi były na pewno proste i wyważone, innych usterek mogących wpłynąć na wibracje też nie stwierdziłem.
W ogóle dla mnie największa wada erki to właśnie to że wszystko tam się trzęsie, poczynając od lusterek, przez zegary, aż po kufer.
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
Mathisse
Motocyklista
Posty: 184
Rejestracja: 12 sie 2013, 08:58
Imię: Airoh
Miejscowość: Wałbrzych
Garnek: Airoh

Re: Drgania od silnika!

Post autor: Mathisse »

lucek - jak w er-ce się trzęsie to pojeździj na chińczyku. tam to dopiero łaskocze po podeszwach.
a żeby nie pogubić śrubek to wypada je sprawdzać i dokręcać, średnio co 1-2 tyś. km.
Chciałbym się wysypiać na tyle, by rano czuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
Awatar użytkownika
kumnamrio
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2014, 11:06
Imię: Mariusz
Miejscowość: Kielce
Plecak: Maja

Re: Drgania od silnika!

Post autor: kumnamrio »

udało sie komuś zmniejszyć te drgania?
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Drgania od silnika!

Post autor: Corr »

Może ja jestem mało wrażliwy, ale mi jakoś bardzo nie przeszkadzały wibracje w mojej erce :P
Co do ich zmniejszenia to sprawdź naciąg łańcucha no i przede wszystkim czy śruby są podokręcane np. przy silniku, trzymające kierownicę, od setów(zwłaszcza te, mi jak się poluzowały to były nieprzyjemne drgania na podnóżkach).
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
majorek
Motorowerzysta
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2013, 16:41
Miejscowość: Wrocław

Re: Drgania od silnika!

Post autor: majorek »

U mnie też są minimalne drgania, ale to raczej normalne i nie są one jakoś specjalnie uciążliwe. Jedynie pasażerka tylko czuje lekko na podnóżkach, ja sam nie wyczuwam nic podczas jazdy. Czasem zatrzesie lekko szybe od wiatru.
W samochodach często czuć wibracje od silnika, a tutaj siedzisz praktycznie zaraz przy nim i wszystko się ze sobą spójnie trzyma.
Sprawdź jeszcze może te gumowe podkładki od szpil, co trzymają silnik w ramie. Może się wyrobiły z czasem.
Ktoś tam mówił jeszcze, że synchronizacja gaźników może coś dać, ale to raczej na wolnych obrotach tylko.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Drgania od silnika!

Post autor: jotto »

Ja wymieniłem śruby od setów i drgania zmalały. Słyszałem, że można też gumowe podkładki między sety a ramę wsadzić i też winno pomóc.
Obrazek
Awatar użytkownika
kumnamrio
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2014, 11:06
Imię: Mariusz
Miejscowość: Kielce
Plecak: Maja

Re: Drgania od silnika!

Post autor: kumnamrio »

dzieki za pomoc, to sa jakies standardowe sruby czy trzeba gdzies je zamowic?
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Drgania od silnika!

Post autor: Corr »

można je dokupić, o ile pamiętam to jest drobny zwój i tam gdzie kupowałem nie było takich na imbus, podkładki samohamowne bo one lubią się wykręcać (albo potraktować je loctite) http://forum.kawasaki-er5.pl/download/f ... &mode=view . Cena w aso dosyć z kosmosu https://kawasaki.torn.com.pl/palio/html ... 0&_CatID=0
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Drgania od silnika!

Post autor: jotto »

Ja wziąłem zwykłe sześciokątne na nasadkę. Na imbusa nie znalazłem w obi czy czymś tam
Obrazek
ODPOWIEDZ