Czujnik temperatury/zamiennik?

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
SPARTA
Rowerzysta
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 18:09
Imię: Sparta
Miejscowość: 3MIASTO
Garnek: Caberg
Numer GG: 45602148
Kontakt:

Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: SPARTA »

Witam
Ktoś by mi doradził czy jest jakiś zamiennik( chociażby samochodowy)Ciężko dostać czujnik do er5,na alledrogo chodzą wraz z chłodnicą, w to w ostateczności.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: cici0201 »

Ja jak kupowałem to był tego sporo teraz rzeczywiście nie ma. Mam jeden na zbyciu, Jotto się pytał ale nie wiem czy będzie chciał go w końcu.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: jotto »

Nie chcę blokować, więc jak się dogadacie to ja się nie pogniewam. Nie zależy mi aż tak bardzo na nim. Jak mi będzie ciepło to zewrę kabelkiem i włączę z łapy wentylator :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SPARTA
Rowerzysta
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 18:09
Imię: Sparta
Miejscowość: 3MIASTO
Garnek: Caberg
Numer GG: 45602148
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: SPARTA »

Jotto,Jotto! Lepiej weź ten czujnik.Na dłuższą metę to uciążliwe zatrzymywać się w drodze bo się zapomniało. Kolega z Forum jutro mi wyślę czujnik,ale dziękuje za chęć odstąpienia mi pierwszeństwa do nabycia :)
Awatar użytkownika
Spiner
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 19 kwie 2013, 00:42
Imię: Marcin
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Caberg

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: Spiner »

Podepnę się pod temat, żeby nie śmiecić. Mianowicie, dzisiaj, 30 stopni w cieniu, jadę przez Warszawę w tempie ok. 90 km/h. Problem pojawia się jeśli chodzi o wentylator na chłodnicy. Mianowicie się nie odpalił. Nie wiem, może jeszcze nie wymagał odpalenia się, ale myślę, że było tam wyjątkowo ciepło, żeby się ten odpalił. Dodam, że nie żaswieciła się kontrolka temperatury. Pytanie brzmi, czy ewentualna awaria, przez którą wentylator się nie odpala, nie wyeliminowała też kontrolki temperatury w zegarach? Dodam, że od silnika bił dość intensywny gorąc, ale nie jestem w stanie stwierdził czy zbyt intensywny.

Płyn w chłodnicy jest - podejrzany: termostat.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: piter3105 »

Z tego co pamiętam to za zaświecenie się kontrolki, odpowiada czujnik z "lewej strony termostatu", a za wiatrak ten w chłodnicy. Myślę, że wszystko jest u ciebie w porządku. ER ciężko rozgrzać tak, żeby załączył się wiatrak (aczkolwiek kilka razy mi się udało, ale to takie sprinty od świateł do świateł w upale).
Awatar użytkownika
Taero
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 17 gru 2012, 16:51
Imię: Artur
Miejscowość: Wrocław
Garnek: LS2 FF384 Blade II

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: Taero »

za to u mnie jest tak, że po każdej trasie jak sie zatrzymuję (bez wyłączenia silnika) to po chwili (mniej niż minuta) odpala się wentylator
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: keteiz1 »

W Erce użebrowanie silnika powoduje że nawet w duże upały wentylator się nie włącza. Wystarczy pęd opływającego silnik powietrza by go schłodzić. Ale na światłach i przy bardzo małych prędkościach powinien zaskoczyć. Może się zdarzyć że po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika zaskoczy wentylator. Dzieje się to dlatego że wraz z silnikiem przestaje chodzić pompa wody. Czujnik przez moment dostaje wyższą temp. a że wentylator wpięty jest poza stacyjką to nam przewieje silnik. I tak ma być ;)
Ta kontrolka temp. jak się zapali to tylko w tedy gdy nam się białko w jajkach ścina i oznacza że mamy problem z układem chłodzenia. Przy wywrotce zapalają się obie kontrolki. Ta od oleju i temp. ale po postawieniu moto do pionu na pracującym silniku po chwili powinny zgasnąć.
Awatar użytkownika
Spiner
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 19 kwie 2013, 00:42
Imię: Marcin
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Caberg

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: Spiner »

Więc kontrolki działają, bo po wywrotce zaświeciły się obie.

To mnie uspokoiliście :D Dodam, że duży obieg się włącza, bo wężyki od chłodnicy są gorące, więc termostat jest ok. Tak to jest - pierwszy moto i pytania durne :) Dzięki.
Awatar użytkownika
Taero
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 17 gru 2012, 16:51
Imię: Artur
Miejscowość: Wrocław
Garnek: LS2 FF384 Blade II

Re: Czujnik temperatury/zamiennik?

Post autor: Taero »

ha, miałem na chłodnicy założoną elegancją osłonę. I po jej zdjęciu wentylator na chłodnicy przestał się uruchamiać.
Także na gorące dni osłona będzie leżeć na półce i czekać na przyjście jesieni :)
ODPOWIEDZ