zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Adam051984
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2013, 12:26
Miejscowość: Nowe

zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: Adam051984 »

Witam, potrzebuje podpowiedzi jak podłączyć zbiornik z przewodami paliwowymi... Podczas wymiany wentylatora odchyliłem lekko zbiornik paliwa- niestety pełen zbiornik paliwa:), po czym pękł wężyk od rezerwy, więc w lekim szoku i "panice", nie zastanawiając się zbyt wiele, wyciągnąłem szybko zbiornik z motocykla. Niestety nie za bardzo wiem jak teraz połączyć przewody paliwowe, tym bardziej ze ze zbiornika wystają 4 króćce, a przewodów paliwowych w motorku widzę tylko 3...
Oczywiste jest, że króćce ze zbiornika opisane na zdjęciu jako IV i III do przewody od rezerwy (nr 4) i normalnego stanu paliwa (nr3) biegnące do kranika. jednak co z króćcami nr 1 i 2 i tylko jednym wężykiem wystającym z motocykla?
Może ktoś poratuje wiedzą i wskażę jak podłączyć resztę...
W serwisówce znalazłem informację tylko o 3 króćcach wystających ze zbiornika..
Kawasaki ER-5 z 2000r
Załączniki
przewody paliwowe wystające z motocykla
przewody paliwowe wystające z motocykla
zdjęcie zbiornika od dołu..
zdjęcie zbiornika od dołu..
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: Corr »

a ile masz rurek przy wahaczu? bo wygląda, że jednej Ci brakuje. (powinny być 4 w tym roczniku)

http://forum.kawasaki-er5.pl/download/file.php?id=1147 wężyk zaklejony zieloną taśmą idzie do numeru 1 na twoim zdjęciu, ten z czerwoną powinien iść do dwójki ale nie widzę go w twoim moto.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Adam051984
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2013, 12:26
Miejscowość: Nowe

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: Adam051984 »

przy wahaczu znajdują się u mnie 3 rurki- 2 zaślepione, a jedna otwarta- zdaje się od "przelewu" płynu chłodzącego...
Szukałem tej czwartej zaginionej - nigdzie nie ma.. dziwne, przecież gdyby jej nie było od dłuższego czasu, to rozumiem, że paliwo lałoby mi się na silnik. A nie zauważyłem ażeby na silniku były jakieś plamy/ślady po cieknącej benzynie.
Reasumując: ta czwarta rurka/przewód powinien przebiegać od króćca przy pływaku zbiornika do wahacza? i czy powinna być jakoś zaślepiona czy może otwarta?
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: DeFi »

Ja miałem poliftową ERkę gdzie były 3 wężyki, ale zdaje mi się że ten czwarty wężyk to odpowietrzenie baku, by opary się nie zbierały w zbiorniku. Także wężyk nie powinien być zaślepiony
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: LucasCNC »

1 - idzie do przewodu z takim przeźroczystym zbiorniczkiem, znajdującym się z prawej strony moto,
2 - odpowietrzenie baku - powinien być wężyk tam wpięty, wychodzący na wachaczu
3 - ON
4 - RES
Philips
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 03 lip 2012, 00:30
Miejscowość: Warszawa
Garnek: AGV

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: Philips »

Czwarta rurka to zabezpieczenie, aby ew. przeciekanie przy pływaku nie kapało na silnik, tylko gdzieś dalej - tak rurka wchodzi gdzieś przy airboxie z tego co pamiętam i raczej jest luźno, oczywiście nie zatkana :)
Adam051984
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2013, 12:26
Miejscowość: Nowe

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: Adam051984 »

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i rzeczowe odpowiedzi. Jutro podepnę wg powyższych wskazań. Zamykam temat.
Pozdrawiam Adam
tomek85
Podawacz śrubek
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2014, 15:47
Miejscowość: Wieliczka

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: tomek85 »

Podepnę się pod wątek.
Kupiłem Er-5 2-3 tygodnie temu, pojeździłem chwilę ....
W sobotę wymienilem filtr powietrza, nasmarowałem łańcuch i zabrałem się za oglądanie tego co kupiłem.

Przy wydechu zauważyłem 2 wolne wężyki, jeden w "uchwycie", drugi poza, więc stwierdziłem, że to jakieś odpowietrzenie (oba bez zaślepki) i oba powinny być w tym "uchwycie".
Po chwili moim oczom ukazał się jeszcze jeden wężyk leżący luźno (nigdzie nie podłączony) na wahaczu (wężyk około 30 cm długości, zatkany na jednym końcu), a potem jeszcze jedno zakończenie wężyka, trochę krótszy od tamtych dwóch, kończy się na wahaczu.

Rozebrałem prawą owiewkę i zacząłem śledzić, gdzie te wężki idą.

1. do zbiornika płynu chłodzącego (przelew, więc powinien być otwarty)
2. do baku, gdzieś u góry (poczytałem, że to odprowadzenie wody z okolic wlewu paliwa, więc powinien być otwarty)
3. do baku, gdzieś na dole (tutaj nie mam pewności czy to jest odpowietrzenie baku, czy - jak gdzieś wyczytałem - idzie to do filtra powietrza)
4. i ten luźny wężyk, zdjęcie poniżej.
Jak go przechyliłem do wylało się z niego coś czarnego, jakby przepracowany olej, ale śmierdzi też benzyną.
Gdzie to podłączyć?? Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: cici0201 »

Kolego najprawdopodobniej jest to dolny wężyk od airbox'a. Zapewne mógł być to olej który zgromadził się na dnie.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: zbiornik paliwa - podłaczenie przewodów..

Post autor: Corr »

ten wężyk idzie do airboxa, nie wiem jak dokładnie wygląda jego montowanie bo go nie zdejmowałem ale obejrzyj airboxa to pewno znajdziesz pasujące miejsce ;) , to normalne, że może się w nim zebrać trochę mieszaniny oleju i benzyny
Obrazek

Co do reszty to dobrze prześledziłeś, tutaj schemat z serwisówki, ale jak widzisz pomija zatyczkę od wężyka z airboxa, o której potem mowa(dział 2.17 z service manual)
Obrazek
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ