Wolna reakcja na gaz

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

misiauek
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 16:40
Miejscowość: B-b

Wolna reakcja na gaz

Post autor: misiauek »

Witam:) Jestem na kupnie ER'ki:) Oglądając dzisiaj egzemplarz tego cuda, zmartwił mnie fakt, że moto nie reaguje żywo na gaz, tj. kiedy dodam mu gwałtownie gazu, silnik sprawia wrażenie, jakby się dławił. Raz dodałem bardzo gwałtownie dużą ilość gazu i wtedy moto zgasł :o Nie wiem, co to może być, proszę o pomoc...
Poza tym jest jeszcze jedna kwestia, która mnie nurtuje, otóż obok tłumika idą 3 gumowe wężyki, tj. zwisają sobie ot tak...jeden z nich nie jest połączony z czymkolwiek, a pozostałe dwa chyba idą do gaźników, co to może być?
pozdro
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: KELGAR »

Porób zdjęcia wężyków. Jeden na pewno jest przelewowym od zbiorniczka wyrównawczego.
Co do gaśnięcia, jeżeli walisz mu gazu na zimnym silniku to ma prawo się udusić. Zaraz po odpaleniu nie będzie reakcji na gaz jak w nowych silnikach. To nie wtryski :)
misiauek
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 16:40
Miejscowość: B-b

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: misiauek »

Hmm, jeśli chodzi o zimny silnik, to tak, racja:D ale on szedł już jakiś czas a sytuacja ciągle się nie zmieniała ;(
http://imageshack.us/photo/my-images/27/1234opw.jpg/
oto link do zdjęcia z tymi wężykami, zdjęcie zrobione przez właściciela
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: czaro85 »

Jeżeli chodzi o wężyki to wersja przed 2001 roku tzw przed liftem powinna mieć 4 wężyki a wersja po lifcie 3.
Ze zdjęcia widać że to wersja przed liftem ale nie mam pojęcie gdzie ci zwiało jeden wężyk :|
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: KELGAR »

Jeżeli sytuacja sie nie zmieniała na ciepłym silniku, to czyszczenie i synchnro gaźników w terminie "na wczoraj" , świeczki do kontroli, a najlepiej do wymiany
Awatar użytkownika
Wrath
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 02 lip 2011, 19:05
Imię: Bartosz
Miejscowość: Prabuty/Poznań
Plecak: F7
Garnek: Nitro NPSi

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: Wrath »

Na cieplym powinien reagowac od razu- popieram KELGARa:)
misiauek
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2012, 16:40
Miejscowość: B-b

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: misiauek »

Dzwoniłem troszeczkę po serwisach i ludzie zwykle mówili mi, że problem tkwi w gaźnikach, że albo mieszanka jest zbyt uboga, albo gaźniki są zabrudzone i należy je oczyścić...Możecie się jakoś ustosunkować do tej teorii?:) Jeden gość mówił też coś o przepustnicy, membranie, a nawet jakimś sterowniku, cokolwiek mógł mieć na myśli...
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych wężyków które odchodzą spod baku, mógłby ktoś napisać, od czego one odchodzą, do czego służą? Jak ktoś ma, to niech zarzuci jakąś bliską fotką, na aukcjach można takie znaleźć, ale zwykle z oddali.
Dzięki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
HubertusxD
Rowerzysta
Posty: 35
Rejestracja: 17 gru 2012, 18:54
Imię: Hubert
Miejscowość: Przasnysz
Garnek: LS2
Numer GG: 8195887
Telefon: 505720927

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: HubertusxD »

Odświeżam temat :D Mam pytanko. Zrobiłeś te czyszczenie i synchronizację gaźników? Mam ten sam problem i nie wiem czy to podziała :) pozdro
"Motocykl to nie wszystko liczy się pasja..."

Romet Pony--> WSK 175--> Peugeot Speedfight--> Zipp Neken--> Panon Prince 125--> Kawasaki ER-5 :)
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: technik77 »

Podpinam się pod ten temat.
Mam to samo - gaźniki czyszczone 3 razy, zrobiona synchronizacja, nowe świece, nowe przewody - i dalej takie małe zacięcie przy dodaniu gazu a potem idzie jak trzeba.
Rozumiem , że to gaźniki a nie wtryski ale widziałem ER-ki które nie miały tej wolnej reakcji na gaz

-- 14 Lut 2013, 18:12 --

nie nerwowo
Awatar użytkownika
HubertusxD
Rowerzysta
Posty: 35
Rejestracja: 17 gru 2012, 18:54
Imię: Hubert
Miejscowość: Przasnysz
Garnek: LS2
Numer GG: 8195887
Telefon: 505720927

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: HubertusxD »

Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej kwestii? Sezon za pasem a moja kawa jeszcze nie zrobiona. :(
"Motocykl to nie wszystko liczy się pasja..."

Romet Pony--> WSK 175--> Peugeot Speedfight--> Zipp Neken--> Panon Prince 125--> Kawasaki ER-5 :)
ODPOWIEDZ