paliwo przelatuje do filtra powietrza

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: paliwo przelatuje do filtra powietrza

Post autor: technik77 »

DeFi pisze:Nie jestem mechanikiem i nigdy nie miałem problemu z paliwem w oleju. Ale domyślam się ocb.
Paliwo dostaje się do oleju przez pierścienie na tłoku. W normalnym trybie pracy są szczelne. Ale jeżeli zawiesi się zaworek iglicowy to paliwo nalatuje cały czas do gaźnika aż w końcu zacznie przelewać się i leci do cylindrów (obstawiam że dzieje się to głównie na postoju gdy silnik nie chodzi) i pływa sobie nad tłokiem i powoli znajduje drogę w dół do oleju. Pierścienie nie są jakąś super uszczelką i przepuści płyny na postoju.

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Niech znawcy mnie poprawią, jeżeli się mylę.
DeFi masz rację - tak sie właśnie dzieje. :)
Dwa razy przerobiłem taka sytuację :gryyy:
nie nerwowo
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
gazdul
Podawacz śrubek
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis 2015, 09:23
Imię: Tomek
Miejscowość: Poznań

Re: paliwo przelatuje do filtra powietrza

Post autor: gazdul »

Witam,
mam pytanie czy po wymieszaniu się oleju z paliwem po uszkodzeniu zaworka iglicowego w gaźniku należy wymienić płyn chłodniczy czy jest możliwe że tam też dostało się paliwo????

Pozdrawiam
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: paliwo przelatuje do filtra powietrza

Post autor: Kanc1erz »

gazdul pisze:Witam,
mam pytanie czy po wymieszaniu się oleju z paliwem po uszkodzeniu zaworka iglicowego w gaźniku należy wymienić płyn chłodniczy czy jest możliwe że tam też dostało się paliwo????

Pozdrawiam
Płynu zazwyczaj nie trzeba wymieniać, bo mieszanie się go z paliwem jest prawie niemożliwe. Teoretycznie może się mieszać z olejem, gdy masz kiepskie uszczelnienie w pompie wody, a skoro miałeś paliwo z olejem w misce, to tą drogą mogło się tam dostać.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ