Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Opar
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2012, 20:17
Miejscowość: Lublin
Numer GG: 866002

Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: Opar »

Cześć !

Mam taki problem z moja ER5 z 99', że po rozgrzaniu silnika, po kilkunastu km jazdy, gdy np zajadę na cepa zalać zbiornik, przekrecam ponownie stacyjke, naciskam starter i nic, nie kreci, ani nie wydaje żadnych dźwięków, cyknięć przekaźnika czy coś. Stopka złożona czy nie, jest tak samo. Gdy popchnę motor, cos im potelepię zwykle po chwili w koncu coś zatrybi i znowu kręci. Jest to to nieregularne, jednak coraz czesciej występuje, na ciepłym silniku. Czy ktoś z Was sie spotkać z czymś takim?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: DeFi »

Mnie to wygląda na problem z elektryką.
Czy po przekręceniu kluczyka na stacji wszystkie kontrolki działały ? Migacze, światła, klakson ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Opar
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2012, 20:17
Miejscowość: Lublin
Numer GG: 866002

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: Opar »

Wszystko działa, kontrolek nie mam, bo nie posiadam liczników i tego całego panelu.
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: Lish »

Tradycyjnie - przejrzyj wiązkę elektryczną pod siedzeniem i za plastikami, bezpieczniki, kostki. Odkręć przełączniki przy prawej manetce i przeczyść styki. A masz inny licznik czy brak? Bo jak coś było rzeźbione we wiązce to może warto tam zajrzeć, poprawić luty itd.
Wolf
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:22
Lokalizacja: Brodowo koło Środy Wielkopolskiej

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: Wolf »

A ja obstawiam szczotki....skoro nie zawsze załapuje to są mocno podjechane i nie zawsze łączą...a np zdarza się że wydaje taki odgłos jakby miał ciężko kręcić?
[color=#0040FF]BRACI SIĘ NIE TRACI-to hasło powinno łączyć wszystkich motocyklistów!!!!! :)[/color]
Opar
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2012, 20:17
Miejscowość: Lublin
Numer GG: 866002

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: Opar »

Okej, przejrzę te przewody, taka profilaktyka, jednak chciałem też dowiedzieć sie co może być nie tak. A może mieć na to wpływ niedawno dorabiany kluczyk? Ostatnio mi sie złamał (na szczeście nie w stacyjce) i musiałem go potem troche rozruszać by sie obracał dobrze.

-- 28 Maj 2012, 23:09 --
Wolf pisze:A ja obstawiam szczotki....skoro nie zawsze załapuje to są mocno podjechane i nie zawsze łączą...a np zdarza się że wydaje taki odgłos jakby miał ciężko kręcić?
Jak kręci to bardzo ładnie, od razu zapala bez oporu.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: piter3105 »

Ja bym obstawiał przełącznik zapłonu z prawej strony, ale z drugiej strony jak na zimnym zawsze odpala..Wczoraj miałem taką samą sytuację, ale u mnie to chyba po myciu wody się dostało i coś tam się działo.
Opar
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2012, 20:17
Miejscowość: Lublin
Numer GG: 866002

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: Opar »

No i stało się najgorsze. Przeglądałem dzisiaj przewody, przełącznik, nie widziałem nic podejrzanego. Zakładam bak, boczki, odpalam, gasze, odpalam gasze, na ciepło, na zimno, nie było juz problemu. Jednak gdy pojechałem na miasto, zgasiłem silnik na minute. Ponownie przekręcam, nacikam rozrusznik i światła gaśną, słychać klikniecie z okolicy prawego boczka, zero pracy rozrusznika.. Sprawdzam bezpieczniki, wszystkie są całe. Co jakiś czas udało sie odzyskać prąd. światła świecą, jednak po kliknieciu rozrusznika znowu cykniecie i zero prądu. Najadłem sie wstydu pchając motor po śródmieściu. Ostatecznie pojechał na lawecie.

Co jest nie tak? Rozrusznik dostał zwarcia czy cos? Czeka mnie regeneracja? Czy coś jeszcze?
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: piter3105 »

Hm..A może akumulator pada? Pamiętam jak kiedyś miałem taką sytuację, zimny zapalił w porządku kawałek pojechałem, zgasiłem dosłownie na moment i juz zapalić nie chciał. Trochę z górki było to popchnąłem i pojechałem dalej. Sprawcą okazał się zdechły akumulator.
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Nie kręci rozrusznik na ciepłym silniku

Post autor: kondziu4 »

Padnięty akumulator na 100% lub brak/ za słabe ładowanie.
ODPOWIEDZ