Kapiący olej spod pompy wody.

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Rafał »

w sobote przed wymianą chłodnicy przepłukałem układ 4 razy, w tym raz płukanka liqui moli, no i po tym zabiegu zaczęło ciec w tym miejscu co u Ciebie, pomogło dokręcenie śrub obudowy pompy ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
petrzmax
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:56
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Garnek: HJC IS-17

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: petrzmax »

Mówisz? Właśnie miałem uszczelki zamawiać, a podobno poprzedni właściciel wymieniał. Dokręcałeś na oko, czy z takim momentem jak każe manual? Idę sprawdzić :D
Mój kanał na YouTube
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zrobić silnik Stirlinga, silnik parowy czy inne ciekawe projekty to zapraszam!
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Kanc1erz »

petrzmax pisze:Mówisz? Właśnie miałem uszczelki zamawiać, a podobno poprzedni właściciel wymieniał. Dokręcałeś na oko, czy z takim momentem jak każe manual? Idę sprawdzić :D
Na palec i na mniej niż Ci się wydaje :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
petrzmax
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:56
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Garnek: HJC IS-17

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: petrzmax »

@Rafał tak proste rozwiązanie... A jakie skuteczne! Póki co nic nie cieknie :D Zobaczę jutro jak wrócę z uczelni. Dziś po dokręceniu trochę polatałem i sucho. Najprawdopodobniej oszczędziłeś mi parę złotych, ale przede wszystkim nerwów i roboty. Dzięki! (Oby tak już zostało)
Mój kanał na YouTube
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zrobić silnik Stirlinga, silnik parowy czy inne ciekawe projekty to zapraszam!
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Rafał »

O widzisz super, że się udało :) Też dokręcałem na oko ;)
Ale jak zobaczyłem kapiący płyn na początku to już widziałem przed sobą wizję rozbierania kolejnej rzeczy :P
petrzmax
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:56
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Garnek: HJC IS-17

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: petrzmax »

Świetnie, od wczoraj sucho. Więc zanim będziecie rozbierać jak zacznie wam ciec, sprawdźcie czy wam się śruby nie poluzowały :D
Mój kanał na YouTube
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zrobić silnik Stirlinga, silnik parowy czy inne ciekawe projekty to zapraszam!
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Kanc1erz »

petrzmax pisze:Świetnie, od wczoraj sucho. Więc zanim będziecie rozbierać jak zacznie wam ciec, sprawdźcie czy wam się śruby nie poluzowały :D


No właśnie mam tam taki mały kłopot, a nie leci to od tej dużej śruby. Dziś zamierzam za chwilkę właśnie sobie poodkręcać te śruby i podłożyć tam podkładki miedziane. Właśnie wymieniłem oringi wszystkie przy korku wlewu i z tą usterką też się rozprawiłem. Póki co, bo po 15min pracy silnika sucho.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
petrzmax
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:56
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Garnek: HJC IS-17

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: petrzmax »

Niestety u mnie dokręcenie śrub pomogło tylko na jakiś czas. Jest o wiele mniejsze, ale nadal jest. Chyba jednak bez wymiany uszczelek się nie obejdzie. Swoją drogą, słyszałem że przez stosowanie płynu chłodzącego niedostosowanego do pojazdu mogą niszczyć się uszczelki, przeciekać. Podobno kolor to nie wszystko, ale ważne są też jakieś inne składniki w płynie. Niestety w manualu nie napisali jakie powinny one być.
Mój kanał na YouTube
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zrobić silnik Stirlinga, silnik parowy czy inne ciekawe projekty to zapraszam!
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Kanc1erz »

petrzmax pisze:Niestety u mnie dokręcenie śrub pomogło tylko na jakiś czas. Jest o wiele mniejsze, ale nadal jest. Chyba jednak bez wymiany uszczelek się nie obejdzie. Swoją drogą, słyszałem że przez stosowanie płynu chłodzącego niedostosowanego do pojazdu mogą niszczyć się uszczelki, przeciekać. Podobno kolor to nie wszystko, ale ważne są też jakieś inne składniki w płynie. Niestety w manualu nie napisali jakie powinny one być.
Płyny powinny być oparte o glikol etylenowy. Kolor nie ma znaczenia. Płyny takie są trwałe i nie uszkadzają żadnych gumowych uszczelnień.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Rafał »

Polecam dynagel2000 ;)
ODPOWIEDZ