Kapiący olej spod pompy wody.

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Mateusz Stodolski
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2012, 20:23
Miejscowość: Łowicz
Numer GG: 3426598

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Mateusz Stodolski »

Może mi ktoś podać wymiar tego simmeringu na zdjęciu oznaczonego literą G???
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
kchelm
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2012, 21:06
Imię: Krzysztof
Miejscowość: Warszawa-Mokotów
Garnek: Reevu MSX1

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: kchelm »

Mateusz Stodolski pisze:Może mi ktoś podać wymiar tego simmeringu na zdjęciu oznaczonego literą G???
Dziś mierzyłem i wg. mnie ma 11x31x5. W sprzedaży znalazłem simmering o rozmiarze 11x31.2x5.5. Zastanawiam się czy go wymienić jak już wszystko rozebrałem. Wymieniam wszystkie uszczelki i komplet naprawczy (bo ciekło na rurę wydechową na postoju) więc może warto. Simmering jest miękki, ma ostry rant V na wałku ale od strony skierowanej na zewnątrz po wyjęciu z dekla sprężyny - tej wokół wałka widać, że guma jest pofałdowana. Tak jakby pod nią był zardzewiały rdzeń simmeringa. Dziwne... U mnie wirnik jest przewiercony, nagwintowany i przykręcony na zwykłą śrubkę 8 z łbem 10. Gwint w otworze w wałku pompy i ten nagwintowany w wirniku jest jest prawy. To jakaś naprawa. Zastanawiam się czy wymienić tę samoróbkę. Ciekawe ile kosztuje wirnik i jego wałek w serwisie Kawasaki.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Corr »

http://www.cornwallkawasaki.co.uk/shop/ ... m&id=17297 u nas części są trochę tańsze więc w 200 zł powinieneś się zmieścić za wałek i wirnik
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
kchelm
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2012, 21:06
Imię: Krzysztof
Miejscowość: Warszawa-Mokotów
Garnek: Reevu MSX1

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: kchelm »

Corr pisze:http://www.cornwallkawasaki.co.uk/shop/ ... m&id=17297 u nas części są trochę tańsze więc w 200 zł powinieneś się zmieścić za wałek i wirnik
"U nas" to znaczy u kogo? - w Polsce? Tańsze od kogo? - od tego sklepu pod linkiem? Podane ceny na stronie z linka są w funtach. Ja znalazłem na stronie http://www.cmsnl.com/kawasaki-1999-a3-e ... ml#results (Holandia) ceny podobne ale w Euro. Jutro podjadę do serwisu Kawasaki i zapytam ile kosztuje w Polsce. Dziś wykręciłem tę ośkę wirnika. Jakiś gość na Allegro wystawił cały wał wyrównawczy z ośką, ale nie chce sprzedać samej ośki. W mojej ośce otwór pod śrubę jest nawiercony nieosiowo, więc wirnik ma bicie i się chybocze. Trzeba to wymienić, by nie myśleć o tym cały czas w trakcie jazdy - że się odkręci albo urwie. Poza tym wirnik ma ukruszone dwie łopatki więc pompa nie pompuje z pełną wydajnością. Acha ten simmering to NOK BC2687E o wymiarach 12x36x5 mm. 12 to średnica wałka, 36 to średnica zewnętrzna a 5 to wysokość. Też to wymienię - będzie spokój na parę lat.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 18:52 przez kchelm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Corr »

"u nas" czyli w Polsce, podałem link do sklepu z cenami w funtach bo niestety nie ma/ nie znalazłem polskiego sklepu z częściami kawasaki online.
Kupowałem już parę oryginalnych części i porównując cenę po przeliczeniu waluty zawsze wychodziły tańsze niż w podanym przeze mnie linku(raz zamawiałem w serwisie Kawasaki z Gliwic, potem w sklepie Motohybrid z Zabrza).
Dlatego używam tego sklepu żeby orientacyjnie sprawdzać ceny części, daj znać ile dokładnie to kosztuje.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
kchelm
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2012, 21:06
Imię: Krzysztof
Miejscowość: Warszawa-Mokotów
Garnek: Reevu MSX1

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: kchelm »

Ceny części: Holandia-Polska
OEM number: 13107-1203 wałek: Polska: 137,71 zł, Holandia: 28,50 €(120,47 zł)*
OEM number: 59256-1060 wirnik: Polska: 87,32 zł, Holandia:18,00 € ( 76,08 zł)*
OEM number: 92049-1215 simering: Polska: 45,37 zł Holandia: 7,50 € (31,70 zł)*
---------------------------------------------------------------------------------------------------
razem Polska: 270,40 zł Holandia 54,00 €(228,25 zł)*

*przy kursie 4,2269zł za 1€

Nie wiem ile Holendrzy biora za przesyłkę do Polski ale wg. mnie w monsterbike w Warszawie trochę przesadzają.

-- 10 Mar 2014, 20:40 --

Znalazłem źródło cen: http://www.kawasaki-sklep.pl/palio/html ... PageID=113. Po wpisaniu numeru OEM w wyszukiwarkę części pojawiają się ceny dokładnie co do grosza podane przez serwis w Polsce. Widać, że nie da się tego przeskoczyć i ceny są ustalane jakoś centralnie przez importera-przedstawiciela Kawasaki na Polskę.
petrzmax
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:56
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Garnek: HJC IS-17

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: petrzmax »

Hej!
Spotkał mnie podobny problem i zastanawiam się czy wymiana samych uszczelek wystarczy (mam taką nadzieję).
Obrazek
Obrazek
Cieknie sam płyn chłodzący, nie stwierdziłem w nim oleju :V Pytanie skąd, na 90% z pomiędzy tej przerwy przy pokrywach, z drugiej strony ta uszczelka tak wystaje i jest wilgotna...
Z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Jeżeli źle dodałem zdjęcia to przepraszam, nie wiedziałem jak.
Mój kanał na YouTube
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zrobić silnik Stirlinga, silnik parowy czy inne ciekawe projekty to zapraszam!
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Kanc1erz »

Wymiana uszczelki i/lub silikon powinny załatwić sprawę. Przy okazji możesz sprawdzić stan oringa wykręcając turbinkę pompy. Uwaga, turbinka jest dość delikatna i podatna na zerwanie gwintu. a gwint jest tam lewy.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
petrzmax
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:56
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Garnek: HJC IS-17

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: petrzmax »

Czyli wykręcam ją kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegar, dobrze rozumiem? Z tego co wyczytałem są tam dwie uszczelki, czyli wymieniam obie, tak?
Czytałem też że jest tam jakiś kanalik oleju, wiec czy powinienem spuścić olej przed tą operacją?
Mój kanał na YouTube
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zrobić silnik Stirlinga, silnik parowy czy inne ciekawe projekty to zapraszam!
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Kapiący olej spod pompy wody.

Post autor: Kanc1erz »

petrzmax pisze:Czyli wykręcam ją kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegar, dobrze rozumiem? Z tego co wyczytałem są tam dwie uszczelki, czyli wymieniam obie, tak?
Czytałem też że jest tam jakiś kanalik oleju, wiec czy powinienem spuścić olej przed tą operacją?
Tak, wykręcasz zgodnie z ruchami wskazówek zegara, tudzież tak, jak zakręcasz butelkę, np. z wodą mineralną :D
Wiesz, jak już zamawiasz i ściągasz pompę, to obie, teoretycznie nigdy nie zakłada się uszczelek tych, co były :) Pamiętaj, aby dodatkowo uszczelki przesmarować silikonem, najlepiej chyba czerwonym (dla hejterów silikonów - tak, w serwisówce też tak nakazują).
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ