Synchronizacja gaźników

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Olo »

Miłosz pisze:Zerknij do manuala...

-- 23 Gru 2014, 21:34 --

.....co 12 tysięcy
Moja er ma bogatą historię wiec nie sugeruję się u niej przebiegiem :D ja zrobiłem na niej 2k
Tak pytam, bo może wydam pieniądze, a okażę się że dobrze było
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Miłosz »

Olo pisze: Moja er ma bogatą historię wiec nie sugeruję się u niej przebiegiem
Co zatem z zaworami? masz pewność, kiedy były sprawdzane? zrób gaźniki przy sprawdzaniu zaworów. U mnie w Poznaniu, magik z forum bandita za zawory i gaźniki (4 cylindry) kasuje 200pln, więc nie jest to zabójcza kwota.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: DeFi »

Zawory zarówno w ER-5 czy w Bandicie, to łatwizna. Regulacja na śrubkach. Mierzysz, regulujesz śrubką, kontrujesz nakrętką i po sprawie :)
Gdy nie masz pewności, kiedy były regulowane zawory, lepiej sprawdzić i mieć z głowy niż czekać aż moto samo ci powie że są za małe luzy :)
Dokładny opis co i jak masz tutaj: http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic.php?f=24&t=384

Synchronizacja gaźników też prosta, pod warunkiem posiadania wakuometru (można kupić, albo zrobić samemu).

Jeżeli nie czujesz się na siłach i masz kiepskie zdolności manualne, zleć zawory i synchro mechanikowi na wiosnę.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
raagaa
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:47
Imię: Maciej
Miejscowość: Gdańsk, Trójmiasto, Pomorze
Plecak: okazyjnie Ania

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: raagaa »

W zimę wymieniałem oringi w układzie chłodzenia, bo przy dłuższej jeździe zaczęły przepuszczać. Przy okazji zreperowałem kranik i wymieniłem aku, paliwo spuściłem z baku i wlałem po naprawie z kanistra. Po złożeniu nie chciał odpalić, kręciłem, kręciłem i nic. Iskra jest, jedna świeca sucha, druga mokra. Może syf jakiś naleciał z kanistra(filtrów na wężykach nie miałem jeszcze), więc czyścimy gaźniki, wymieniam świece + filtr powietrza. Odpala po 3 kręceniach :D :D planuje jeszcze wyregulować zawory i na koniec zsynchronizować gaźniki - będzie komplet. Pytanie: jak odłączę podciśnienie od kranika, żeby podłączyć się tam wakuometrem, to kranik w pozycję PRI nastawić?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Kanc1erz »

raagaa pisze:W zimę wymieniałem oringi w układzie chłodzenia, bo przy dłuższej jeździe zaczęły przepuszczać. Przy okazji zreperowałem kranik i wymieniłem aku, paliwo spuściłem z baku i wlałem po naprawie z kanistra. Po złożeniu nie chciał odpalić, kręciłem, kręciłem i nic. Iskra jest, jedna świeca sucha, druga mokra. Może syf jakiś naleciał z kanistra(filtrów na wężykach nie miałem jeszcze), więc czyścimy gaźniki, wymieniam świece + filtr powietrza. Odpala po 3 kręceniach :D :D planuje jeszcze wyregulować zawory i na koniec zsynchronizować gaźniki - będzie komplet. Pytanie: jak odłączę podciśnienie od kranika, żeby podłączyć się tam wakuometrem, to kranik w pozycję PRI nastawić?
Tak, kranik w PRI, inaczej Ci paliwo nie popłynie (chyba, że masz membranę do wymiany).
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ