Synchronizacja gaźników

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Pigac149
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:30
Imię: Arek
Miejscowość: Stawiski
Plecak: Iza
Numer GG: 4873929
Telefon: 505220679

Synchronizacja gaźników

Post autor: Pigac149 »

Panie(bo wiem, ze i takie się znają na rzeczy) i Panowie. Chcę przeprowadzić czyszczenie i regulację gaźników. Moglibyście mi mniej więcej napisać co muszę zrobić i jakie parametry do ustawiania mieszanki i wogole? Znalazłem w innym poście mniej więcej jak ma to wyglądać. Ale wolał bym sprawdzić, czy ktoś dobrze tam napisał co i jak, bo zamiast poruszać tam dalej ten sam temat to poruszyli inny :). Znalazłem tam, że śruby od mieszanki mają byc wykręcone o 1 i 1/4 obrotu. Czy to prawda? I czy jeszcze coś z cyferek muszę wiedzieć?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Greku_ »

W ogole, wszystko masz z obrazkami w serwisowce, do synchro musisz miec wakuomet bo inaczej to mozesz go jedynie wyczyscic.
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: czaro85 »

Pigac149 pytał bardziej o samo czyszczenie i regulację, co w moim przekonaniu oznacz ustawienie składu mieszanki.
No ale jeżeli chodzi o synchronizację to tylko z wakuometr-em ale to niewielki koszt ja na własne potrzeby stworzyłem takie cudo, koszt około 7 zł.(na zdjęci synchronizowałem Virago 535 taty ale oczywiście po przeczyszczeniu i regulacji)
Załączniki
20120324_153235.jpg
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Pigac149
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:30
Imię: Arek
Miejscowość: Stawiski
Plecak: Iza
Numer GG: 4873929
Telefon: 505220679

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Pigac149 »

Cały sprzęt mam. Mam w rodzinie mechanika który ma potrzebny sprzęt, wakuometr też ma, więc z tym nie ma problemu. Chodzi mi o te parametry od mieszanki, czy te 1 i 1/4 obrotu to prawda czy nie?
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Greku_ »

prawda
Pigac149
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:30
Imię: Arek
Miejscowość: Stawiski
Plecak: Iza
Numer GG: 4873929
Telefon: 505220679

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Pigac149 »

Dziękuje, tylko o to mi chodziło głównie. Skoro nikt nie pisze o niczym, na co np mam uważać to dziękuje.
Awatar użytkownika
Turtles
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:22
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Plecak: empty
Garnek: Nolan N85
Numer GG: 5975178
Telefon: 726 857 474

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Turtles »

Podepnę się ;)
Ja mam takie pytanie- prośbę odnośnie instrukcji jak powinno się podłączyć wakuometry oraz synchronizować gaźniki w ER5.

Z góry się tłumaczę że nie pytam na leniucha, bo szukałem w necie i w serwisówce i nic kompletnie nie znalazłem nie znalazłem :?
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Corr »

coś słabo szukałeś, chociaż w serwisóce rzeczywiście nie ma;D http://www.youtube.com/watch?v=VAOgrHNYnp0 tutaj widać co gdzie podpiąć i czym kręcić.
Pamiętaj, że synchronizujesz na ciepłym silniku i na wyższych obrotach(1500-2000).
Synchro zawsze sie robi na końcu po regulacji zaworów i czyszczeniu gaźników, chyba, że są ok;D
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Turtles
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:22
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Plecak: empty
Garnek: Nolan N85
Numer GG: 5975178
Telefon: 726 857 474

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Turtles »

dzięki wielkie :D wątpliwości rozwiane.

kupiłem właśnie na jesień sobie er5 z 2006 i chce sobie sam go porobić co trzeba. Nie robiłem nigdy ale nie boje się tego typu napraw, bo ogólnie jestem typem majsterkowicza ze składem narzędziowym w mieszkaniu :D trza się nauczyć.
Obrazek

Jeszcze mam tylko pytanie jak sobie radzicie z zdjętym bakiem podczas kręcenia przy gaźnikach. Chodzi mi o to że bak musi być odkręcony ale motocykl jednak musi chodzić, a dostęp do gaźników też musi być.
Macie może jakieś patentowe miejsce na bak żeby nie spadał i żeby nie trzeba było się za wiele przy tym chrzanić? tzn. dorabiać dłuższe przewody.

-- 15 Gru 2012, 02:09 --

chyba głupie pytanie, po namyśle wydaje mi się że trzeba i tak mimo wszystko przedłużyć przewody od baku
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Corr »

Nie wiem jak to wygląda w poliftowych erkach, ale u mnie się da bez przedłużania:D
Trzeba odkręcić kranik od ramy i ja testowałem na razie 2 ustawienia:
- bak leżący w poprzek ramy, okolice gniazda śruby od baku, zresztą dalej się go nie da odsunąć bo przewodów brakuje
- bak na stołku obok moto
Nie jest to wygodne rozwiązanie bo najlepiej mieć drugą osobę, która trzyma bak bo przez jego kształt nie jest zbyt stabilny, ale na tą chwilę do synchro wystarczy ;)

Zazdroszczę wydechu z nierdzewki :lol: śliczny sprzęt ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ