Nasze 4 kółka

Nasze inne hobby ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: pigwa »

piter3105 pisze:Ja mam na siebie zarejestrowany motocykl od maja 2010r. i w styczniu tego roku za OC i NNW zapłaciłem 202 zł (Uniqa). NNW jest na 14000 zł z tego co pamiętam. Przeniosłem się z PZU w końcu, bo tam samo OC kosztowało 200 zł, a mało tego to przez 3,5 roku jakieś tam zniżki mi wskakiwały, a OC ciągle płaciłem tyle samo. Jak pytałem dlaczego tak jest to mi tłumaczyli, że ubezpieczenia ogólnie podrożały i dlatego...
pigwa jak chcesz tę furę zarejestrować? Na siebie i ojciec współwłaściciel czy odwrotnie? Zawsze jakąś zwyżkę masz za wiek pojazdu powyżej 12 lat i jednak 2 litry pojemności. Dodam jeszcze, że dla mojego ojca z max zniżkami najtańszy jest albo MTU albo Proama.
Kanc1erz, jeśli dobrze zrozumiałem, że z 40 % zniżką płacisz 220 zł samego OC to jakoś dużo mi się wydaje.
2 litry, ale mieści się jeszcze w granicy poniżej 2,0 bo dokładnie ma 1984ccm, tak mi powiedzieli jak dzwoniłem obliczać składkę. :)
No zamierzam chyba zarejestrować na ojca, a siebie współwłaścicielem zrobić. To by wyszło najtaniej. :)
Na audi a3 z 1999r rejestrowane na ojca płaciłem 350zł tutaj jakby się udało podobnie zrobić to byłbym zadowolony.
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: jolja »

Ja się ubezpieczam tylko i wyłącznie w PZU, bo taniej niekoniecznie znaczy lepiej ;) Kuzyn miał ubezpieczenie swojej audicy w ProAmie, wychodziły mu grosze, po czym okazało się, że jeśli spowodujesz wypadek łamiąc jakikolwiek przepis, to nie wypłacają ubezpieczenia. Także polecam czytać umowy bardzo dokładnie :P
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: Kanc1erz »

jolja pisze:Ja się ubezpieczam tylko i wyłącznie w PZU, bo taniej niekoniecznie znaczy lepiej ;) Kuzyn miał ubezpieczenie swojej audicy w ProAmie, wychodziły mu grosze, po czym okazało się, że jeśli spowodujesz wypadek łamiąc jakikolwiek przepis, to nie wypłacają ubezpieczenia. Także polecam czytać umowy bardzo dokładnie :P

No okej, ale skoro kupujesz tylko OC, to co Cię interesuje jakość PZU? :) Jak spowodujesz wypadek i komuś nie wypłacą, to nie twój biznes już. Ja wiem, że to trochę skurwisińskie podejście, ale..
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: jolja »

No właśnie mnie interesuje ;)
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: pigwa »

No i jak wspominałem stałem się posiadaczem ślicznego Corrka :serce: :)
Rocznik 1994, silnik 2.0 8V 115KM, najprostszy i najtańszy w utrzymaniu (np. rozrząd mniej niż 130 zł) jednak będzie zmieniany dolot, wydech (ma dwie dziurki i fajny dźwięk) i może wałek. Powinno się zrobić ok 130KM :)
Zawieszenie gwintowane jeszcze na gwarancji, opony zimowe po jednym sezonie na alufelgach Borbet 15', letnie nówki z alusami RS GT 17', no i co najważniejsze to zero korozji. :)
Auto prawdopodobnie 11 lat w kraju, 20 tyś temu założona sekwencja, po takim czasie u nas to auto ma jeszcze katalizator. :eek: Kolor czerwony, do lekkich poprawek lakierniczych, elektryka działa. Ogólnie auto jak na 20 lat oceniam na bardzo dobre.
Dostałem przy zakupie jak już wspomniałem 8 nowych gum z felgami, nowy akumulator, gwint, lusterka boczne (wymieniane były wkłady żeby były podgrzewane), stare sprężyny, przednie światła Angel Eyes (poprzedni właściciel kupił i zamontował oryginalne, a te dorzucił), instalację gazową i całą książkę serwisową z przeglądami do 2002r., instrukcjami itd. itp. ... :D
Do zrobienia jest jeszcze piąty wtryskiwacz (pomagający przy zimnym silniku) i obszycie siedzenia kierowcy bo ma dziurę.
Zdjęcia można obejrzeć tutaj: http://s32.photobucket.com/user/pigwa11 ... t=6&page=1
Mam nadzieję, że się spodoba i wam tak jak mi. :serce: Na ulicy robi niezły szał zwłaszcza, że jest to jedyny Corrado w okolicy. :)
Pozdrawiam
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
mompaw
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:07
Miejscowość: Warszawa

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: mompaw »

To ja z racji wieku zapodam trochę historii miałem tak:
Wartburg 353W rok chyba '79 - polecam, choć obecnie to tylko jako oldtimer, samodzielna naprawa i obsługa porównywalna z Kawą ER5, albo nawet lepsza, niestety sporo palił i nie można przerobić na gaz,
Renault 5 '82 - jw, ale już czterosów, trochę mały ale fajny i zwinny
Citroen BX '87 - zawieszenie super, usterkowośc jak to francuz, ogólnie super samochodzik, choć trzeba było trochę pogrzebać i usterkowośc była średnio/spora
Nissan Primera P10 '95 i potem P11 '98 - super samochodziki godne polecenia,
Superb 2,5 TDI '04 automat - gdyby nie zła reputacja silnika i ASB to miałbym do dziś, eległem presji i sprzedałem po 2 latach, ale samochodem byłem zauroczony, komfort Mercedesa, elektryki od cholery, dynamika - super, troche brakowało, że nie kombi
potem to juz służbowe Octawie II i teraz III, w sumie też godne polecenia choć jak sie to teraz modnie mówie "dupy nie urywa", taki typowy wół roboczy
Paweł, Kawa 2003
ODPOWIEDZ