Wymiana łożysk główki ramy

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: jotto »

Pojeździłem nim trochę, poruszałem kierownicą prawo lewo no i trochę się polepszyło. Okazało się, że jedna z obejm do kierownicy była przykręcona do góry nogami. :P

@edit

Nie dobiłem dolnej bieżni z dolnego łożyska do końca. Mam 1mm szparę między blaszką przeciw-kurzową, a ramą i trochę uszczelka mi się zasyfiła od piasku, akurat wybrałem nieszczególną pogodę, aby pojechać do serwisu Kawasaki...
W/w niedociągnięcie jest powodem zbyt luźnego kręcenia się kierownicą. Tak więc czeka mnie rozbiórka :D
Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: K021 »

Dzisiejsza operacja wymiany łożysk główki ramy zakonczona sukcesem :D I naprawde nie jest to trudne, chociaz zdejmowanie starej biezni moze doprowadzic niektorych do furii, u mnie malo brakowało.. Chyba najwieksza bolączka wszystkich napraw (przynajmniej starszych motocykli) sa zapieczone sruby... i w ogole wszystko jest zapieczone. Przy okazji chcialem sie zapytac czy wymieniajac łożyska nie mozna uzyć takich kulkowych jakie byly oryginalnie (przynajmniej u mnie- moto z 99r) ? U Dzióbka tez sa one przedstawione na foto po zdjeciu polki. Sa jakies przeciwsakzania czy po prostu te stożkowe to bardziej "zaawansowana technologia" :) ?
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: kondziu4 »

Stożkowe powinny okazać się trwalsze.
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: Dzióbek »

Chyba firma ALL BALLS produkuje kulkowe łożyska do ER-ki (gdzieś widziałem, chyba na Allegro), ale nie warto - cena była podobna do stożkowych, a stożkowe będą na pewno trwalsze - większa powierzchnia styku wałków z bieżniami, przez to obciążenia bardziej się rozkładają i łożysko mniej się zużywa.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Plecak: Dorota
Motocykl: Krossy Vento, Level

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: Kamil_HP »

Jestem w trakcie wymiany łożysk. Demontaż faktycznie jest banalny ok.30min. Jestem teraz na etapie wybijania bieżni - MASAKRA! Wybijanie idzie mi strasznie ciężko!
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> w planach KTM
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: keteiz1 »

Chłopie :!: To banalnie proste :!: Czytaj Dzióbka i mnie tyż. Panowie tu na forum wszystko już było, tylko czytać a nie ostatnie posty - last minet :)
Starsze modele miały łożyska kulkowe a póżniej stożkowe. Nominał ten sam, ale działanie o epokę lepsze. Fizyka wektorowa.
Kamil PROSZĘ CIĘ bo temat obcykany. Lubie Cię wiec jak co to dawaj esa albo prowokuj na czat bo już żałosne jest bym o ty pisał on publco.
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Plecak: Dorota
Motocykl: Krossy Vento, Level

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: Kamil_HP »

Czytałem oczywiście wszystkie posty, żeby nie było. Poradnik Michała oczywiście najlepszy na świecie! :) Wiem jak to wymienić, ale idzie ciężko wybijanie. Po prostu chciałem się podzielić odczuciami człowieka, który robi coś takiego sam i pierwszy raz w życiu. A co do łożysk to w moim 2007 były kulowe.

-- 25 Sie 2012, 12:04 --

Jednak po tym jak się przespałem z tematem i dziś do niego powróciłem poszło wszystko jak po maśle. Łożyska zamontowane i skręcone. Tylko muszę poskręcać przód.
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> w planach KTM
kier200
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2014, 15:06
Imię: Przemysław
Miejscowość: aleksandrów kujawski

Re: Wymiana łożysk główki ramy

Post autor: kier200 »

Dało by radę jeszcze raz wrzucić fotki bo te co są już się nie wyświetlają. :brumm: :brumm:
ODPOWIEDZ