Oklejanie folią

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Oklejanie folią

Post autor: DeFi »

Kubków nie obkleisz folią typu chrom. Może nie doczytałeś na aukcji:
Uwaga! Nie daj sie oszukac konkurencji! Folia CHROM nie jest termokurczliwa nadaje sie do oklejania plaskich lub w nie duzym stopniu owalnych elementow. Fotki przedstawione na aukcjach konkurencji sa poprostu wyssane z palca!!!
Folia ALUMINIUM w przeciwnienstwie do folii chrom jest TERMOKURCZLIWA... z latwoscia mozna nia okleic owalne ksztalty.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
duzydamian
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:10
Imię: Damian
Miejscowość: Chorzów
Garnek: AGV K3 Basic
Numer GG: 3799712
Kontakt:

Re: Oklejanie folią

Post autor: duzydamian »

No niby doczytałem ale jak wiadomo praktyka nie zawsze pokryw się z teorią. Może ktoś ewentualnie próbował z folią aluminium. Jak się nie da to na razie pomaluję sobie na czarno a potem się zobaczy.
Obrazek
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Oklejanie folią

Post autor: lukaszu »

ja dzis się zabrałem za oklejanie. Zacząłem od enduraka dt 125.
Wrażenia raczej marne. Folia ma wytzymałość na czynniki trące jak piasek czy inne takie prawie żadną.
Kolor taki jakiś dziwny w świetle, ni to połysk ni mat. Chyba bardziej warto robić w macie, bo ten mój połysk :?

już wiem czemu tak mało osób okleja motocykle. może na kawalek gdzieś albo na elementy pojedyńcze w carbonie to tak.
poza tym, raczej kaszanka.
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Oklejanie folią

Post autor: jotto »

Masakra, chyba oddam bak i nadkole do jakiegoś serwisu co się tym zajmuje, bo już mi mało folii zostało. Dzisiaj cały dzień męczyłem się z bakiem, ale nie potrafię tego zrobić :( Zatrzymałem się w momencie, w którym bak zaczyna się zwężać (za dużo folii mi zostało i zaczęła na siebie nachodzić). Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.
Obrazek
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Oklejanie folią

Post autor: DeFi »

Piszesz, jakbyś nie wiedział że nauka kosztuje, a zwłaszcza nauka na błędach. Czy tobie zawsze wszystko wychodziło za pierwszym razem, nawet gdy nie wiedziałeś jak się coś robi ?
Ja z folii zrezygnowałem, bo w moim równaniu znalazło się za dużo niewiadomych.
Gdyby to było tak proste, to zakłady się tym trudniące nie brałyby tyle kasy za oklejanie.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Oklejanie folią

Post autor: lukaszu »

DeFi pisze:Piszesz, jakbyś nie wiedział że nauka kosztuje, a zwłaszcza nauka na błędach. Czy tobie zawsze wszystko wychodziło za pierwszym razem, nawet gdy nie wiedziałeś jak się coś robi ?
Ja z folii zrezygnowałem, bo w moim równaniu znalazło się za dużo niewiadomych.
Gdyby to było tak proste, to zakłady się tym trudniące nie brałyby tyle kasy za oklejanie.

owszem :) ale każdy chce się spróbować z problemem. Ja poległem, gra nie warta świeczki. Składam kompresor na dwóch sprężarkach os stara. Bede piaskował i malował
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
szczena
Motocyklista
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:42
Imię: Alex
Miejscowość: Międzyzdroje
Garnek: Scorpion EXO-1000
Numer GG: 3844772

Re: Oklejanie folią

Post autor: szczena »

I oto pisze ja, 100% amator jesli chodzi o oklejanie itp.
Zakupilem karbon 3M 3D Di-Noc czarny 90x200cm (ok 320zl) do tego 20ml primer-a (wystarczy 10ml)
Jestem po oklejeniu z kumplem (bo samemu nie da rady) 4czesci i juz wiem ze blotnika nawet nie zaczynam (brak karbonu + trudny ksztalt) a na bak zostalo mi na styk i nie wiem czy sie uda.
Cala reszta ma male niedociagniecia widoczne z odleglosci mniejszej niz 50cm - WIEC I TAK JESTEM BARDZO ZADOWOLONY

Utrudnienie dodatkowe to wzor 3D na karbonie ktory musi byc rowny i jednakowy na wszystkich elementach (oj zabawy panowie sporo)

Chyba jutro zajmiemy sie bakiem. Jak dojdzie do mnie w koncu tarcza hamulcowa na ktora czekam 2 tygodnie to poskladam motor i dodam foto.

pozdrawian

Dodam ze u lakiernika powiedzieli minimum 1000zl za malowanie a u nastepnego ok 800zl
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Oklejanie folią

Post autor: jotto »

Mi zostało za mało folii do oklejenia baku, mam co najwyżej na nadkole, ale to już ze znajomym co się zajmuje oklejaniem samochodów :)

pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
szczena
Motocyklista
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:42
Imię: Alex
Miejscowość: Międzyzdroje
Garnek: Scorpion EXO-1000
Numer GG: 3844772

Re: Oklejanie folią

Post autor: szczena »

No mi zostalo na styk ale mam juz pomysl co zrobie jak nie bedzie mi wychodzil bak tzn bedzie sporo zagniecen itp
Postaram sie zebrac wszystkie w miejscu gdzie mam kolana bo i tak planuje nakleic tam mate o ktora pytalem na forum ale nikt o niej nie wie :)
Jak sie nie dowiem jak sie to profesjonalnie nazywa i nie znajde to kupie gabke ok 0,5cm wytne odpowiednie placki i nakleje na boki baku.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Oklejanie folią

Post autor: jotto »

masz na myśli coś podobnego do tankpada tylko, że na miejsce, w którym kolana stykają się z bakiem?

pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ