Wyciek płynu chłodniczego

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: bober15 »

może uszczelka od pokrywy zaworów
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
majorek
Motorowerzysta
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2013, 16:41
Miejscowość: Wrocław

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: majorek »

Zobacz czy to na pewno olej. Mi też sie wyrobiła ta uszczelka (to chyba jakaś typowa usterka) i przepuszczała płyn chłodniczy, który wylatywał potem właśnie tą dziurką z 1 postu. Z początku też wyglądał jak olej. Dopiero jak się przyjrzałem i poczułem to, nie był tak lepki i tłusty. Zdejmij bak i zerknij.
aces
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 01 wrz 2014, 10:00
Imię: K
Miejscowość: Gdańsk

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: aces »

Dla potomnych. Jak ktoś zlokalizuje wyciek w okolicach łączenia wlewu z termostatem to potrzebny będzie o ring o wewnętrznej średnicy 20 mm i grubości 2 mm. Numer katalogowy części 670B2020.
Awatar użytkownika
Blutbadh
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2016, 12:44
Imię: Oskar
Miejscowość: Zielonki
Garnek: HJC

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Blutbadh »

Hej,
Nieco odświeżę temat ;) Wyszła u mnie ta sama usterka, cieknie zielony płyn chłodniczy po prawej. Zdjąłem z mechanikami bak i szukaliśmy jakichkolwiek nieszczelności, "niestety" wszędzie jest sucho. Stwierdzili, ze mam stary płyn i mi go wywala, proponują zalać jakimś lepszym+coolerem Castrola. Trochę nie wierzę w taką przyczynę, ponieważ wywala mi go nawet na zimnym silniku na obrotach do 3500/4000. Jak się rozgrzeje to rzadziej pluje :/ W zbiorniczku jest juz poniżej wartości minimalnej. W zbiorniczku jest poniżej wartości minimalnej.
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: daniel90 »

Dobry mechanik haha,a jak nowy płyn też nie bedzie zbyt świeży to moto też go bedzie wypluwac?
Do wymiany oringi na kroccach ktore wchodzą w glowice,drugim miejscem gdzie czesto cieknie jest obudowa termostatu czasami nie pomaga wymiana oringu od termostatu wtedy polecam dodstkowo sylikon Dirkon UWAGA nie wolno go dawac sylikonu na kroccach wchodzacych w glowice.
Awatar użytkownika
Mała20
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:21
Imię: Dorota
Miejscowość: Jarosław
Garnek: Naxa

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Mała20 »

Ja mialam to samo tylko ze po wymianie plynu. Przed wymiana bylo ok,wymienilam plyn, odpalilam i zaczął pokazywac sie w tej dziurce. Na drugi dzien spowrotem ściąganie baku wszedzie bylo sucho ,dolewka i odpowietrzanie. Problem zniknął.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Kanc1erz »

Mała20 pisze:Ja mialam to samo tylko ze po wymianie plynu. Przed wymiana bylo ok,wymienilam plyn, odpalilam i zaczął pokazywac sie w tej dziurce. Na drugi dzien spowrotem ściąganie baku wszedzie bylo sucho ,dolewka i odpowietrzanie. Problem zniknął.
Może po prostu przelałaś wcześniej i przy zakręcaniu Ci wyleciało :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: daniel90 »

Samo sie popsulo to i samo sie naprawilo :D
Awatar użytkownika
Mała20
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:21
Imię: Dorota
Miejscowość: Jarosław
Garnek: Naxa

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Mała20 »

hehe dobre uśmiałam się :rotfl: :P Mówie jaka sytuacja była u mnie , więc Panowie Kanc1erz i daniel90 szydere zostawcie dla siebie ;)
Awatar użytkownika
Blutbadh
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2016, 12:44
Imię: Oskar
Miejscowość: Zielonki
Garnek: HJC

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Blutbadh »

Wyciekło mi już na tyle, że nie pojawia się nic w zbiorniczku wyrównawczym (kontroluję jak coś ile mi wypluwa ;) ). Zrobiłem trasę 230km, wyrzucił tylko na początku kilka kropel, a dzisiaj z kolei nie uronił ani kropelki podczas bardzo długiej jazdy w korkach, kiedy już porządnie się rozgrzał. Póki co plan mam taki: jutro wymienię płyn i liczę, aby to była wina zapowietrzenie układu, w dalszej kolejności idą wspomniane przez Was uszczelki. A co dalej to się będę martwił potem :lol:
ODPOWIEDZ