Regulacja zaworów

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Regulacja zaworów

Post autor: jotto »

Mi chyba też wpadł ten kołek, albo go po prostu nie było. Jak był to go przemieliło w silniku - nie znalazłem go :P
Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Regulacja zaworów

Post autor: bober15 »

Witajcie. Chciałem się zapytać czy prawidłowo ustawione zawory powinny lekko stukać ?? Podczas składania silnika ustawiłem luzy na zaworach ssące ~0,15mm, a wydechowe~0,2mm i teraz je słychać. Ustaje to praktycznie po rozgrzaniu( rozszerzalność cieplna takie sprawy ;) )
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Regulacja zaworów

Post autor: jotto »

Cześć, dokładnie tak jak mówisz. Delikatnie mogą stukać. W er jest tendencja do zmniejszania luzów z czasem, więc jeżeli przestaną za jakiś czas to warto na nowo wyregulować.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Regulacja zaworów

Post autor: bober15 »

OK :) No to teraz tylko chłodnicę polutować i powoli przyzwyczajać moto do jazdy :) spokojnie i sukcesywnie:)
garrowq
Motorowerzysta
Posty: 58
Rejestracja: 11 wrz 2012, 02:29
Imię: Piotrek
Miejscowość: Piaseczno
Garnek: UVEX 515 BOSS

Re: Regulacja zaworów

Post autor: garrowq »

Dopiero teraz piszę, bo byłem na wyjeździe i musiałem przerwać proces regulacji zaworów. Szczęśliwie, za pomocą magnesu na druciku udało mi się wyłowić ten listek :) Jestem na etapie składania moto, zdziwiła mnie jedna rzecz, mianowicie to, że krzywki wałka rozrządu początkowo nie były ustawione do góry, kiedy miałem literkę 'T' w okienku :/ i w związku z tym, źle ustawiałem ten luz zaworowy i coś mi nie pasowało. Ustawiłem poprawnie te krzywki wałka rozrządu i wyregulowałem zawory - tym razem poszło bez problemu.

Czym czyścicie nagar? Benzyną ekstrakcyjną?
MikeeeeM
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 02 mar 2014, 12:29
Miejscowość: Ostrów Wlkp.
Garnek: HJC
Numer GG: 7934068

Re: Regulacja zaworów

Post autor: MikeeeeM »

Jutro biorę się za regulację - mam nadzieje że niczego nie popsuje i wszystko ustawię dobrze, gdyż będzie to mój pierwszy raz jak to będę robił.


EDIT:

Przecudowna pogoda doskwiera... tak zaczęło lać deszczem że mi częściowo garaż zalało hahha moto na stopce 4 cm w wodzie - więc stwierdziłem że w takich warunkach robić nie będę - moto stoi rozebrane - pokrywa zdjęta, jeden cylinder wyregulowany, drugi czeka do poniedziałku .. może to tak stać rozebrane ?


EDIT2: Pogoda powróciła tzn. zrobiło się jako tako - więc przystąpiłem do dalszej regulacji - wszystko poszło raczej zgodnie z moim planem - nowa uszczelka założona (po rozebraniu okazało się że stara też by dała jeszcze radę), wszystko poskładane do kupy - motor odpalony olej nie cieknie, wszystko raczej ok, mam nadzieję że regulacja była dobra.
Awatar użytkownika
w3exe
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 04 sty 2015, 13:37
Imię: Konrad
Miejscowość: Kielce
Garnek: AGV K3

Re: Regulacja zaworów

Post autor: w3exe »

IMAG1256.jpg
ma ktoś pomysł skąd to może być i czy to wogole z erki? Po regulacji zaworów i złożeniu całego okładu chłodzenia znalazłem to na stole.Podczas rozbierania każda cześć leżała w skrzynce osobno zawinięta w czyste szmaty. Motocykl został złozony ale jeszcze nie został odpalony bo nie mam pewności czy to jest z tego motocykla.

// całe szczęście ten element nie pochodzi z tego motocykla.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 19:32 przez w3exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Regulacja zaworów

Post autor: jotto »

Nie kojarzę tego elementu.
Obrazek
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Regulacja zaworów

Post autor: daniel90 »

Robiłem ostatnio ustawienie luzu zaworowego,poczytałem komentarze na temat wyjecia dekla i związanych z tym trudności,a wystarczy odpiac linkę ssania i wychodzi bez problemu. Warto przykleić na Dirko kołki ustalające aby w przyszłości nie wypadały.
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: pigwa »

Z jakim momentem dokręcacie kontry ?
Według serwisówki to 25 Nm, ale jak na takie śrubki to strasznie dużo się wydaje zwłaszcza, że ostatnio w Hondzie Civic TypeR składaliśmy klawiaturę to moment był 22 Nm i grubsze śrubki.
Proszę o szybką odpowiedź bo jestem w trakcie regulacji zaworów. :D
Pozdrawiam
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
ODPOWIEDZ