zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
wojteken
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2013, 14:47
Imię: Wojtek
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Garnek: jest :)

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: wojteken »

nie. poluznilem na lince na kapie, ale pozniej wrocilem jak bylo. dotykam klamke a tam luz. no i tak to sie zaczelo
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: DeFi »

No tak, ale dźwignia ciągnie do tyłu. Wiec jak odczepiłeś linkę, to dźwignia się cofnęła.

Jak odkręcisz troszkę prawą nakrętkę a następnie dokręcisz lewą to linka powinna się naciągnąć.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
wojteken
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2013, 14:47
Imię: Wojtek
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Garnek: jest :)

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: wojteken »

Tak. Ale polozenie tej dzwigni sie nie zmieni. chyba wiem gdzie popelnilem blad. chcialem przyoszczedzic pare groszy I Sam wycialem uszczelke. tektura ktorej uzylem jest chyba za gruba I w konsekwencji odepchala kape o jakies 1mm moze mniej co od razu dziala jako lekkie nacisniecie sprzegla. tak mi sie wydaje. zamowilem juz normalna uszczelke I sprezyny. jak tylko przyjdzie wezme sie za wymiane. dam znac co I jak. dzieki mimo wszystko za pomoc :-)

-- 27 Lis 2013, 11:57 --

witam ponownie. myslalem ze wroce z dobrymi wiesciami, ale nie:( wymienilem sprezyny, zalozylem nowa uszczelke i problem ten sam. czy tam na tym wodziku powinien byc lekki luz? tzn ten wodzik mi sie rusza tak jakby wyciagal caly kosz. tak jakby cos tam brakowalo. wychodzi na ok 1 cm. czy tak ma byc? czy cos zle poskladalem? jak odkrecilem te 5 srub ze sprezynami to widze tarcze sprzegla a w srodku ten wodzik ktory moge wyjac. skladajac: wodzik na miejscu, zakladam ta tarcze do ktorej przykrecam sruby ze sprezynami na to kapa, olej i powinno byc dobrze. a nie jest. dodaje zdjecia jak ta dzwignia co wychodzi z kapy wyglada bez linki zeby nie bylo ze linka za bardzo naciagnieta. dodam ze na klamce dalej mam duzy luz i nijak nie da sie tego wyregulowac linka. jak dokrece za bardzo to sprzeglo obciera o kape. co mam robic? pomysly mi sie pokonczyly aa w ksiazce nic nie moge znalezc. pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos bedzie mogl mi pomoc :)

zdjeta linka a ten wihajster wyglada tak:
http://imageshack.com/a/img10/2316/zoci.jpg

roznica na sprezynach:
http://imageshack.com/a/img822/1108/0cmp.jpg

-- 27 Lis 2013, 12:03 --

a wlasnie, tak sobie teraz mysle. te sprezynki to musza byc z konkretna sila dokrecone czy po prostu na oko jak zwykle sruby? na wyczucie do konca? bo chyba tu popelnilem blad
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: DeFi »

Wg serwisówki śruby sprężyn przykręcamy z momentem 9,3 Nm
Mógłbyś spróbować czy na starycz tarczach jest teraz ten sam problem. Skoro wcześniej tego nie było, to po założeniu starych tarcz nie powinno być nadmiernego luzu.

Możliwe też, że linkę sprzęgła masz już wyciągniętą.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: bober15 »

To raczej nie jest wina linki :( zwróć uwagę na pozycję początkową cięgna sprzęgła. One zdecydowanie powinno być cofnięte w stosunku do tego co prezentuje zdjęcie.
Awatar użytkownika
wojteken
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2013, 14:47
Imię: Wojtek
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Garnek: jest :)

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: wojteken »

bober15 pisze:To raczej nie jest wina linki :( zwróć uwagę na pozycję początkową cięgna sprzęgła. One zdecydowanie powinno być cofnięte w stosunku do tego co prezentuje zdjęcie.
dokladnie. to nie wina linki. dzisiaj zrobilem kolejne podejscie.dokrecilem sprezyny z sila 9,3 Nm. specjalnie musialem kupowac klucz bo zaden znajomy mechanik nie ma na tak maly moment. zrobilem wszystko ksiazkowo. a wciaz ten sam problem. 3 razy do tego podchodzilem. uwierzcie mi mam dosyc. ciagle mnie martwi ten wodzik/popychacz. czy u was tez ma taki delikatny luz? jak juz przykrecilem tarcze ze sprezynkami to on ciagle ma delikatny luz. tak na jakies 3 mm (ostatnio przesadzilem z tym 1cm). mi sie wydaje ze to przez to jest caly problem. ma ktos moze jakies sugestie? burza mozgow Panie i Panowie. desperacko prosze o pomoc. jutro zrobie jak mi Defi radzil i zloze na starych tarczach. ale do tego musze browar na nerwy strzelic :)
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: DeFi »

Może błahostka, ale regulowałeś naciąg linki przy klamce ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
wojteken
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2013, 14:47
Imię: Wojtek
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Garnek: jest :)

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: wojteken »

Tak. Probowalem regulowac na wszystkie sposoby. Ale chodzi o to ze nawet jak linka nie jest zalozona to to ramie co wychodzi z kapy zabardzo idzie do przodu. Cos jest nie tak w srodku. Linka nie ma nic do tego. Ten popychacz w srodku kosza co nachodzi na lape w kapie tez Ci sie rusza delikatnie?
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: cici0201 »

Linka i jej naciąg nie ma w tej sytuacji znaczenia. Kolego ja bym na Twoim miejscu szukał problemu za linka, czyli to ramie do którego podłączona jest linka, wodzik itd. Sprawdź czy po prostu coś z tego się nie zużyło, wytarło. Może jakąś pierdółkę zgubiłeś i dlatego tak się dzieje.
Awatar użytkownika
wojteken
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2013, 14:47
Imię: Wojtek
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Garnek: jest :)

Re: zbyt duzy luz na klamce sprzegla

Post autor: wojteken »

witam ponownie. dzisiaj wracam juz z dobrymi wiesciami. rozebralem wczoraj sprzeglo raz jeszcze. przyjzalem sie dobrze i zauwazylem jedna ekstra przekladke. przede mna ktos chyba tez skladal sprzeglo. dosc nieudolnie bo jako pierwsza zalozyl metalowa przekladke. za pierwszym razem jej nie zauwazylem. bo kto by pomyslal? wyciagnalem niepotrzebna czesc i smiga jak ta lala. dziwi mnie jedno. jak ktos to wczesniej zlozyl ze sprzeglo skladalo sie z 7 tarcz i 7 przekladek. i ze to smigalo normalnie. misja zakonczona sukcesem. kosztowalo mnie to duzo nerwow, troche kasy, ale udalo sie. problem z glowy. dziekuje wszystkim za pomoc :)
ODPOWIEDZ