nasze WYPADKI / SZLIFY

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: jolja »

Ogólnie tak, ale są wyjątki :P

Szkolenie szkoleniem, wjeżdżając dziś do garażu serwisu (ciasny zakręt 180 stopni i z górki) wyłożyłam się na mokrej plamie :( uślizgnęła mi się kierownica i leży. Efekt: ułamana klamka od hamulca i klosz kierunku w częściach. Poza tym przytarty wydech, reszta oparła się na CP. Brawo ja, parkingówka part miliard ^^

e:
dzięki temu, że było z górki i ER się trochę nakrył kołami, to filtr paliwa zalany, dławi się i same inne przyjemności. Na razie paliwo, które dostało się tam, gdzie nie powinno spuszczone, a filtr sobie schnie. W najbliższym czasie się okaże czy będzie do wymiany, czy nie.

A zaczęło się od amorów, coś mi się wydłuża lista rzeczy do zrobienia... :cry:
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: Corr »

chyba filtr powietrza a nie paliwa :P to nie jest majątek, lepiej go zmienić niż potem wydłubywać jego kawałki z gaźników jak się jednak rozleci ;)

sprawdź też czy paliwo nie dostało się do oleju...
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: jolja »

Powietrza, powietrza, chciałam napisać, że zalany paliwem i wyszło krócej :D
Kurde, nie wiem co jest, ładnie załapał już przy odpaleniu nawet bez gazu (wysuszony filtr i spuszczone paliwo part 2), to teraz nagle cieknie z tłumika.. :(
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: Corr »

musiało ją porządnie zalać, nadmiar paliwa, którego nie może spalić w czasie pracy jest wyrzucany razem ze spalinami dlatego kapie z tłumika. mogę się założyć, że przez pierścienie tłoków sporo paliwa przedostało się też do oleju, dlatego sprawdź poziom oleju i czy nie śmierdzi benzyną.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: jolja »

O matulu :cry2:
Poziom oleju się nie zmienił, benzyny nie czuję, ale sprawdzę jeszcze jutro bo na dzisiaj to już chyba straciłam węch -.-
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: Kanc1erz »

Hehehe, przypomniał mi się kawał, Jolja :P
Rozmawiają trzy Babcie i jedna mówi:
-Mój wnuczek na pewno będzie ogrodnikiem bo cięgle robi coś ze mną w ogrodzie.
Na to druga:
-A mój na pewno będzie lekarzem bo ciągle zawija lalki bandażem.
Na to trzecia:
-A mój wnuczek to będzie pilotem bo ciągle moczy szmatę w benzynie wącha ją i krzyczy "Babciu ale odlot!!'
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: jolja »

Zawsze chcialam latać :D A zamiast szmaty wymoczyłam ręce :P
Z tego co zerknęłam na szybko przed pracą, to dalej poziom oleju ok, ale będę jeszcze wąchać jak wrócę^^
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: pigwa »

Miałem ciekawą sytuację.
Teren zabudowany, ostry zakręt w prawo, zredukowałem do 2 biegu i po wyjściu z zakrętu odkręciłem manetkę tak max do 7 tyś, zmiana na 3 bieg i w tym momencie z bramy po lewej stronie wybiegł typ z rowerem dobiegł prawie do środka jezdni i udaje, że rzuca mi ten rower pod koła... Byłem w tym momencie jakieś 15-20 m od niego.
Co najciekawsze nie był to jakiś młody chłopak, tylko gość na oko jakieś 40 lat. Pomyślałem sobie "taki stary, a taki głupi" popukałem się w głowę i pojechałem.
Spoko mogło po głosie się wydawać, że szybko jechałem, ale na drugim biegu raczej jakiejś prędkości zawrotnej nie było, po zapięciu trzeciego biegu i tak więcej przyśpieszać nie miałem zamiaru bo był kolejny zakręt, ten gość też o tym wiedział.
Czemu to zrobił nie wiem, ale dał mi dobrą lekcję. Do tej pory zwalniałem jak widziałem na drodze dorosłych czy bawiące się dzieci. Warto uważać też na otwarte bramy, bo nie tylko pies może wyskoczyć, czasem komuś też coś ściśnie z jakiegoś tam powodu. :)
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: piter3105 »

No debil po prostu. Miałem kiedyś podobną sytuację. Jechałem jeszcze na motorowerze (jakieś 40 km/h, ale pusty wydech chopperka oczywiście robił swoje:P). Środek miasta, przejeżdżam przez skrzyżowanie, ludzie stoją na czerwonym przed pasami i nagle jeden facet szybkim ruchem wystawia mi nogę. Nie to, że stawia ją na jezdni tylko podnosi na wysokość kolan...O co mogło mu chodzić? Niestety nie mogłem się zapytać, bo ulica była zbyt ruchliwa, ale tacy ludzie powinni być surowo karani, bo potrafią wystraszyć i spowodować poważny wypadek. Podobnie jak na tym filmie co babcia siedzi na siedzeniu pasażera i straszy drugą kierownicą:P Śmieszne jak się ogląda, ale na żywo już mniej.
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: nasze WYPADKI / SZLIFY

Post autor: pigwa »

Ciekawi mnie właśnie gdybym np nagrał takią sytuację na gopro, jak to miałoby się względem prawa.
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
ODPOWIEDZ