sakwy, kufry, plecaki?

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Miłosz »

Na zdjęciach wydają się ogromne, a na Twojej 900 filigranowe wręcz ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: mare36ks »

Jezeli te wydawaly sie duze to co dopiero 2x wieksze oxfordy. Specjalnie szukalem czegos nie za duzego zeby nie poszerzalo zabardzo motoru-teraz i tak tyl nie jest szerszy niz kierownica. Mysle ze wejdzie do nich wystarcajaco duzo :)
zanim kupilem zrobilem sobie z tektury pudelka o tych wymiarach zeby zobaczyc jak to sie prezentuje na motorze i ile wejdzie :)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Pigac149
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:30
Imię: Arek
Miejscowość: Stawiski
Plecak: Iza
Numer GG: 4873929
Telefon: 505220679

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Pigac149 »

Przecież zadaje konkretne ;). A te sakwy po 12 litry to tak patrze, że jak i torbę na bak bym dokupił to na wypad kilku dniowy bym się zabrał i plecaczek miałby nie najgorzej :). Właśnie o takie konkrety mi Miłosz chodziło. A nie o takie, że "w firmie mi mówili", "słyszałem że będą dobre" tylko o takich jak pisałeś, że miałeś, sprawdziłeś. A tak apropos, czemu ten temat znalazł się w tym temacie?
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Miłosz »

hehehe wiedziałem, ze zapytasz - temat rozszerzył się o torbę na bak, dlatego przerzuciłem w całość
Pigac149
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:30
Imię: Arek
Miejscowość: Stawiski
Plecak: Iza
Numer GG: 4873929
Telefon: 505220679

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Pigac149 »

Aha no okey niech będzie ;). A do torby na bak to chodzi mi, żeby spakować kilka rzeczy, portfel, telefon, jakieś inne pierdoły no i jakieś lżejsze ciuszki, typu koszulka, spodenki. Nie musi być duża, ale dobrze żeby była taka, żebym np, paczuszkę średnicy 40 cm i wysokości max 6cm w nią załadował pod jakimś kontem chociaż? Coś takiego ktoś próbował w torbę wkładać? :). No i jeżeli ktoś ma torbę, co coś takiego w to weszło, to jakiś link, albo chociaż nazwa i cena jej no i oczywiście jak się spisuje przy prędkościach do 150km/h.
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Brok2000 »

Co do tankbaga to ja mam tego z Lidla (gdzieś już był temat co do asortymentu z tego sklepu) i muszę powiedzieć, że po rozłożeniu jest całkiem pojemny, aż się zdziwiłem :D !! co do mocowania to jest on na magnesy tylko (nie licząc linki doczepianej do kierownicy aby Ci się nie zsunął podczas gwałtownego przyspieszania), jest to jego zalewada bo szybko się montuje i demontuje ale całkowicie wypełniony potrafi, szczególnie podczas dużych bocznych wiatrów, przesuwać się. Jeszcze ani razu mi nie spadł i nie zanosi się aby miał kiedyś spaść, ale mało komfortowe uczucie jest gdy pod pewnym kątem ciągle przesuwa Ci się Twój bagaż. Wniosek z tego taki, że na dłuższe trasy lepiej zapakować się w tankbag z mocowaniem do motoru za pomocą pasków (oczywiście najlepiej jeśli masz i magnesy i paski wtedy na krótkie odległości nakładasz tylko na bak i magnesy Ci trzymają wszystko!) Co do reszty to na erce, przy moim wzroście 172cm, odpowiednio zamocowany, w pełni napchany (wysoki) absolutnie nie przeszkadzał w prowadzeniu i nie zasłaniał zegarów.
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: mare36ks »

Jeszcze zalezy jaki tankbag. Mam Naxa ktory może miec 2 wysokosci, w pierwszym stopniu jest ok, w drugim jest tak wysoki ze przeszkadza w kierowaniu a wlasciwie uniemozliwia jazde inna niz na wprost i zaslania prawie calkowicie zegary.

Tak wyglada w 1 wysokosci, w drugiej jest prawie 2x wyzszy :)
Załączniki
Zdjęcie-0017.jpg
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Pigac149
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:30
Imię: Arek
Miejscowość: Stawiski
Plecak: Iza
Numer GG: 4873929
Telefon: 505220679

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Pigac149 »

O właśnie, coś takiego planuje kupić ;). Zamawiałeś go z jakiejś strony czy gdzieś w sklepie go znalazłeś?
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: mare36ks »

A dostalem od znajomego ktory "musial" odstawic moto :)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Pigac149
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2012, 18:30
Imię: Arek
Miejscowość: Stawiski
Plecak: Iza
Numer GG: 4873929
Telefon: 505220679

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Pigac149 »

to Ci się udało ;)
ODPOWIEDZ