Podróż do Wiednia przez Czechy

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: Kanc1erz »

Cze,
chciałem się zapytać, czy można tak po prostu śmignąć sobie do Wiednia, czy trzeba mieć jakieś winiety, odblaski itp? Planuję podróż autostradami.

Orientuje się ktoś?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: keteiz1 »

Jeżeli autostrada to konieczna i to w cenie jak na puszkę. Ale po co. Lecisz Cieszyn,Olomołc,Brno na Mikulow gdzie m/w w połowie w prawo na Znojmo. Fajna trasa i za free do Wiednia.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: Kanc1erz »

keteiz1 pisze:Jeżeli autostrada to konieczna i to w cenie jak na puszkę. Ale po co. Lecisz Cieszyn,Olomołc,Brno na Mikulow gdzie m/w w połowie w prawo na Znojmo. Fajna trasa i za free do Wiednia.

Ok, dzięki za pomysł, ale jak to wygląda kosztowo?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: Kamyk »

Co znaczy kosztowo? Pytasz o benzyne? ;)

Tak jak pisal Krzychu, winiety obowiazkowo w Austrii. Wiec nie ma sensu leciec autostrada, nie dosc ze nuda to jeszcze placisz. W CZ chyba nie ma winiet, tak samo w Slowacji. Węgry na 100% maja winiety!

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: Kanc1erz »

Benzyna swoją drogą :) :)
To mnie tam nie interesuje, bo to koszt, który trzeba policzyć.

Szukając trochę na guglu podobno Winiety w Czechach NIE TRZEBA mieć na motocykl, a w Austrii kosztuje 4.5 ojro za 10dni, ale posty są z 2010 r.

A trzeba mieć jakieś dodatkowe wyposażenie, jakieś kamizelki odblaskowe na motocyklu, czy coś?


Ktoś-coś?

EDIT: Trzeba mieć apteczkę (polecacie coś? Nada się? http://intermotors.pl/product-pol-23912 ... nowej.html )
oraz kpl żarówek oświetlenia zewnętrznego.
Zaraz poszukam o Austrii czegoś jeszcze i ew. dopiszę dla potomnych :)

EDIT: Wg nowych danych Winieta kosztuje 4.9 ojro i jest na 10dni. Czyli na 2tyg trzeba kupić dwie <facepalm>. To i tak nie ma źle, 4+dych nie ma tragedii.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: keteiz1 »

Jak czytam niektóre posty to :wall: Albo ja jestem chyba z innej bajki. Wszystko jest w GOOGLE.(,,podobno,,viniety,,apteczka,,kamizelka,,spadochron i co tam jeszcze ??? :eek: ) A Wiedeń to jakaż to znowu zagranica by jechać autostradą ?. Autostrady to dla tych co się śpieszą lub pracują za fajerą. Wyposażenie pojazdu powinno być zgodne z przepisami obowiązującymi w kraju zarejestrowania. Policja większości państw ma w dupie motocyklistów o ile ten nie stara się negatywnie zaistnieć. Przejechałem nie dawno dziewięć państw i nie miałem takiego dylematu ani przed ani w trakcie. Wyjechałem bez jednego centa a tylko z kartą i aktywnym kontem.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: Kanc1erz »

keteiz1 pisze:Jak czytam niektóre posty to :wall: Albo ja jestem chyba z innej bajki. Wszystko jest w GOOGLE.(,,podobno,,viniety,,apteczka,,kamizelka,,spadochron i co tam jeszcze ??? :eek: ) A Wiedeń to jakaż to znowu zagranica by jechać autostradą ?. Autostrady to dla tych co się śpieszą lub pracują za fajerą. Wyposażenie pojazdu powinno być zgodne z przepisami obowiązującymi w kraju zarejestrowania. Policja większości państw ma w dupie motocyklistów o ile ten nie stara się negatywnie zaistnieć. Przejechałem nie dawno dziewięć państw i nie miałem takiego dylematu ani przed ani w trakcie. Wyjechałem bez jednego centa a tylko z kartą i aktywnym kontem.
Ja nie jadę sobie pojeździć, tylko jadę do Wiednia, a zatem się spieszę, dlatego chciałem autostradą. Szukałem w gugl, i na początku sporo wyników było STARYCH (2003r, 2007, 2010, a co najfajniejsze było też kilka tematów w stylu poszukaj w google). Chciałem zapytać się kogoś, kto jest na bieżąco. A jakaż to zagranica? Taka sama zagranica jak Włochy, Hiszpania, Brazylia, Australia.

I doceniam Twój wkład w ten temat, w szczególności drugą część tego postu. Bo podzieliłeś się doświadczeniem (a o to mi chodziło. Suche informacje to nie są doświadczenia): "Policja większości państw ma w dupie motocyklistów o ile ten nie stara się negatywnie zaistnieć. Przejechałem nie dawno dziewięć państw i nie miałem takiego dylematu ani przed ani w trakcie. Wyjechałem bez jednego centa a tylko z kartą i aktywnym kontem.".
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podróż do Wiednia przez Czechy

Post autor: keteiz1 »

No dobra, ale z Polski do Wiednia nie ma autostrady. Czechy to tylko drogi szybkiego ruchu. Na Olomouc,Brno,Mikulow a dalej to zadupia z 40km/h. Słowacja to za Bratysławą od Rusowic, ale ona omija Wiedeń na Graz. Jak spadniesz z odcinka Brno - Znojmo to fajna droga ale dalej też zadupia i trzeba się dobrze starać by się wpiąć, na podziemną ale tylko na tranzyt. :omg:
ODPOWIEDZ