Dzisiaj polatałem

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: jolja »

Okeeeeej, to już wiem, gdzie jadę jak tylko czas pozwoli :D W najbliższym czasie zdecydowanie jadę na Dobczyce, a w takim razie tamte okolice następne, żeby tylko pogoda się trzymała!
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Thyone
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 22 sty 2013, 21:06
Imię: Majkel
Miejscowość: Śląsk
Garnek: Scorpion EXO-2000
Numer GG: 1525827
Motocykl: Z750S

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Thyone »

jolja pisze:..Dobczyce..
A co jest ciekawego w tych Dobczycach? :D
jam pisze: W każdym razie - polecam przejazd drogą 948 w okolicach Jeziora Międzybrodzkiego i Jeziora Żywieckiego, drogę S69/69 (od Żywca aż po.. zjazd na 943 w stronę Wisły :P), no i oczywiście Kubalonkę.
Jeszcze wracając do poprzedniego posta..
Każde z tych miejsc polecam uwzględniając zupełnie inne czynniki.
Droga w okolicach Jeziora Żywieckiego nie powalała swoim stanem. Nie wiem co tam się..

Obrazek

nawyprawiało.. :D Ale za to były naprawdę zacne widoki.

Droga S69/69 - coś pięknego. Dłuuuuugie, szybkie i łagodne łuki, ładny asfalt. Przez większość czasu leciałem na odkręconej manetce. No i widoków też nie brakowało, chociaż ten odcinek przejechałem jakoś wyjątkowo szybko :twisted:

Obrazek


Co do Kubalonki.. To taka prawie namiastka Mulhollandu*. Prawie :roll: Nie no.. Na Kubalonce też niczego nie brakowało. Może trochę gorzej było z widokami bo droga biegnie przez 'gęsty' las. Ale w tym wypadku wypada to korzystnie bo można się w pełni skupić na drodze :)

Wyglądało to dokładnie tak jak na filmiku Corr'a. Jeden z zakrętów był miłym acz nie do końca 'spodziewanym zaskoczeniem'. Później było już coraz lepiej.
Aaa i tak jak na powyższym filmiku widać - trzeba uważać na pokrywy studzienek :?

Dzięki za pomysł z Salmopolem. Na pewno się kiedyś wybiorę. Jak nie dzisiaj to jutro :D
Jeśli ktoś jeszcze zna jakieś ciekawe miejsca (oprócz Pieskowej Skały (już byłem (polecam))) w okolicy Śląska czy Małopolski - nie krępować się, pisać :)


*Mulholland - http://youtu.be/QwxchjNDhAk
Całkiem fajny channel. Obejrzałem sporą część filmików ;)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Kanc1erz »

Thyone, wiesz co mnie najbardziej rozwala w Twoich postach? Gify :D
Masz świetne pomysły z nimi ;)

Zazdroszczę - jakbym miał hajs na wachę też bym się wybrał, bo mi się w końcu sesja skończyła :D



BTW: Czy ja czasem nie widziałem Cię dziś pod wydziałem??
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: wwitek123 »

Szczególny zachwyt na Kubalonce budzą pokrywy od studzienek kanalizacji deszczowej ;) Po przejechaniu wszystkich tras mniej lub bardziej polecanych w Polskich górach jestem nadal za Załużem w..Bieszczadach :)
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: jolja »

Thyone pisze:
jolja pisze:..Dobczyce..
A co jest ciekawego w tych Dobczycach? :D
Przede wszystkim najlepsze lody na świecie :lol: I trasa Wieliczka - Dobczyce jest całkiem fajna, no i przede wszystkim ją znam :P

Zgadzam się co do gifów - mistrz :D
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Corr »

Thyone mi zrobił smaka fotami i też się dzisiaj wybrałem na Kubalonkę i Salmopol, niestety zdjęć nie ma bo jestem leń :P może jak kiedyś sobie sprawię gopro to będzie się czym chwalić :lol: Niestety po ostatnich ulewach pełno piachu i żwiru a każde zacienione miejsce było mokre :dol:

Z pozytywów jedynie mały wyścig z R1 od Żor do Wisły (droga 81/941 - też fajna dwupasmówka z miłymi łukami ale trzeba uważać bo ograniczenie 70 km/h a łuki sporo szybsze :twisted: a na tej trasie jest sporo poprzecznych skrzyżowań/zjazdów do posesji i pełno barierek, które idealnie zasłaniają motocykl dla skręcających z naprzeciwka...
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: jolja »

Ja mam gopro, a jak tylko gdzieś jadę, to go zapominam... :omg:
Awatar użytkownika
Thyone
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 22 sty 2013, 21:06
Imię: Majkel
Miejscowość: Śląsk
Garnek: Scorpion EXO-2000
Numer GG: 1525827
Motocykl: Z750S

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Thyone »

Kanc1erz pisze:BTW: Czy ja czasem nie widziałem Cię dziś pod wydziałem??
Ano widziałeś :D Tylko za bardzo nie miałem czasu żeby w ogóle się odezwać. Nie ma to jak spóźnić się na rozpoczęcie roku ;)
Corr pisze:..droga 81/941 - też fajna dwupasmówka..
Też wracałem 81. I też nie jechałem 70km/h :twisted: a po drodze mijałem przynajmniej dwie kontrole radarowe (na szczęście w trakcie interwencji :D )

Jeżeli chodzi o Bieszczady to już słyszałem kilka razy, że fajna sprawa i w ogóle. Ale niestety nie są one za bardzo w moim zasięgu jeśli chodzi o jednodniowy wypad :roll:

Rzucę jeszcze pomysłem - możemy w sumie zastanowić się nad jakimś wspólnym lataniem gdzieś w wymienionych wcześniej okolicach (najlepiej w któryś 'łykend').
Kanc1erz weźmie kredyt, jolja załatwi lody na miejscu, ja..
..ja też wezmę kredyt.. :D Ważne żeby pogoda była ;)

Ehh.. szkoda, że to już nie ta pogoda co miesiąc temu. Opona się już tak nie rozgrzewa, asfalt się tak nie klei, w ręce zimno..

Ale co zrobisz, no..

Obrazek

..nic nie zrobisz :D




No i dziękuję za dobre słowa o gifach. Staram się raczej nie przesadzać z ich ilością ;)
Obrazek
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Kanc1erz »

Jesteś genialny ;)
Widzę nie tylko w PW nimi sypiesz :P

A rozpoczęcie jest jutro! A nie dziś!
No musimy się ugadać na dłużej ;)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: jolja »

Zdecydowanie, Bieszczady też mam na celowniku. No i sławne Wujskie, jak już się kiedyś nauczę jeździć :D
Bo w moim wypadku to nie latanie, a raczkowanie raczej jest :D Także wątpię, żeby komukolwiek z Was chciało się ze mną ślimaczyć :P

A żeby tak bardzo nie spamić i nie słodzić znowu o gifach (:P) to powiem, że ostatnia moja wycieczka to był Ojców i Pieskowa Skała (znów znów znów) - naprawdę super trasa, ode mnie rzut beretem, więc często tam bywam :) Miał ktoś okazję przejechać?
ODPOWIEDZ