Namiot 2 osobowy

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Namiot 2 osobowy

Post autor: Kamyk »

Hej,

Po ost. zlocie u Krzycha stwierdzilem, ze moj namiot to wielkie G ;) Wiem, wiem kosztowal 50zl w Tesco, ale przezyl kilka Woodstokow i daje rade. Ale ilosc komarow na polu u Krzycha mnie po prostu zabila. Nie wiem jak one sie dostawaly przez "szczelnie" zamkniety namiot :) Dlatego mam do was pytanie: macie moze jakies sprawdzone 2 osobe namioty?

Jakie mam wymagania:

- sprawdzony, dobry, wytrzymaly
- cena do 500zl
- lekki
- latwy w rozkladaniu
- niezbyt duzy :) zeby na motonga sie zmiescil

Z gory dziekuje za porady i sugestie.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: KELGAR »

Generalnie na nasze warunki to każdy namiot z dobrego sklepu (Campus, Decathlon) będzie odpowiedni.Za tą kwotę bez problemu znajdziesz taki jak trzeba. Najważniejsze żeby go dobrze konserwować i będzie na wiele wiele lat.
Osobiście testowałem Fjord i Quechua , sprawdzone w każdych warunkach, od powodzi po gradobicia i upały 40C :)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: Kamyk »

Jak narazie na celowniku wlasnie mam Fjord Nansena, do takiej ceny moge nawet znalezc do 3kg jakies namioty. Masz moze konkretne modele na mysli?

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: Miłosz »

http://www.decathlon.com.pl/PL/t2-ultra ... -17938610/

ja mam taki, na zlot też wezmę, testowany dotychczas w Turcji na trampie i na spływie kajakowym. Wykonany solidnie jak na cenę, wszystko pod kątem wagi - co oznacza oszczędności, ale głównie w ilości miejsca. Spaliśmy w 2 osoby, ale powiedziałbym że to namiot na 1,5 osoby :lol: - z bratem bliźniakiem (gdybym miał) spanie chyba tylko na boku, ale ze szczupła niewiastą ... ;) . Coś za coś. Zajmuje mniej niż niejeden śpiwór.

W 2010 zrobiłem dokładny research i ciężko było mi znaleźć coś tej wielkości (2kg to nie ściema) w tej cenie, ale od 2 lat namiotami się nie interesowałem. Dałem 400zł niecałe. Mam nadzieję, że opinia coś pomoże.
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: KELGAR »

Akurat modelu ci nie podam, bo ja mialem 4 i 6 osobowy ;)
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: Miłosz »

http://www.decathlon.com.pl/PL/namioty- ... -16080095/

W sumie to widzę że kilka sensownych namiocików mają - jeżeli nie chcesz 2kg to jest kilka większych 3 kg - na pewno łatwiej się w dwójkę zmieścić
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: K021 »

Tez sie nad tym zastanawialem po zakonczeniu sezonu, dzeki temu kupilem namiot troche taniej.Poczytalem troche na temat namiotow i w ogole firmy campus i moj wybor padl na Campus'a Antibes 2 za 160 zl (po przecenie). Namiotu nie testowalem jeszcze, ale wybieralem w oparciu o to co pisali ludzie z forow czyli wodoszczelnosc do 3000 (czegostam :D ), podklejane szwy, podloze z polietylenu itd. Mysle ze na Polskie warunki i krotkie wypady wystarczy. I w dodatku jest bardzo maly i calkiem lekki. Na zlocie zobaczymy jak sie sprawuje :D
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: Dzióbek »

Mam i polecam Campus Ottawa - igloo, łatwe do rozłożenia i złożenia, oddzielny tropik, dobra wentylacja, moskitiery chroniące przed robactwem (wybawienie na Mazurach), cena też przystępna.

Dwie ważne sprawy:
- jeżeli w namiocie mają się zmieścić 2 osoby i "tobołki" to trzeba kupić namiot 3 osobowy, Jeśli jedna +tobołki to 2-osobowy.
- namiot powinien mieć oddzielny tropik z odciągami, żeby nie stykał się z "komorą mieszkalną", jedynie wtedy nie będzie przesiąkał wodą.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: keteiz1 »

Kto mnie zna wie że lubię się włóczyć z namiotem od zawsze. Były różne i bywało w nich różnie. Od trzech sezonów mam WILD NATURE HAWK. Gdy go kupowałem to ceny były +- 300,- a teraz można go kupić poniżej 200,- zł. Jest bardzo lekki i dobrej jakości. Ma mini przedsionek. Jest najwyższy z 2-jek tej konstrukcji. Ma bardzo dobre parametry i nie widać na nim żadnych śladów używania. Nie szkodzi mu słonce ani ulewne deszcze.Cały czas wygląda jak po zakupie a przeszedł już sporo.Moim zdaniem namiot w przyzwoitej cenie, spełniający się w pełni jako namiot dla motocyklisty. No i ten przedsionek gdzie można np. zostawić ubłocone byty i nie tylko. Szukajcie w necie i na Allegro puki są w dobrej cenie.
Nie wyjmuję z niego materaca, który to ma takie same wymiary jak podłoga i daje się poskładać razem z namiotem. Gdy zajeżdżam do celu w moment go rozkładam. Podczepiam mini pompkę pod gniazdo zapalniczki a w tym czasie rozpakowuję resztę majdanu i po paru minutach mogę przyjąć pozycję horyzontalną. Na zlocie u mnie dałem go trójce uczestników i nie narzekali.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Namiot 2 osobowy

Post autor: Miłosz »

Tak mi wpadło w oko.

Co do jakości podejrzewam może być przyzwoita. Za duży nie jest, ale lekki. No i wiadomo co czyni cena....

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-C3A ... _25860.htm
ODPOWIEDZ