Skóra dla Pań :)

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
zecia_a
Motocyklista
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2011, 22:41
Miejscowość: Lbn
Garnek: Suomy

Skóra dla Pań :)

Post autor: zecia_a »

Witam.
Chcialabym nabyć sobie coś skórzanego co dodatkowo chroniło by mnie dobrze.
Ale ponieważ dla mnie liczą sie tez względy estetyczne, moze ktoras z Pan ma patent na kombinezon lub komplet w ktorym wygladałoby sie w miarę nieodstraszająco ?
Może polecacie jakies firmy szyjące na miarę ?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: KELGAR »

To chyba zależy od tego , czy sprzęt ma być nowy, używany, jakimi funduszami dysponujesz i czego oczekujesz (ale skoro szyty na miare to raczej dosyć spore), więc powiedz mniej więcej czego tak naprawdę wymagasz, a mnóstwo osób będzie mogło się wypowiedziec ;p
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: lucek »

Moja narzeczona jeździ w kurtce z 4-biker (link)i jeansach motto. Kurtka ma ochraniacze na łokcie, barki i plecy, ale nie rzucają się mocno w oczy, w ogóle wg mnie bardzo ładna kurtka. Spodnie natomiast mają ochraniacze na kolana i biodra i w "strategicznych" miejscach dodatkową warstwę materiału zapobiegającą przecieraniu.
Wydaje mi się że taka konfiguracja jest całkiem dobrym rozwiązaniem (zresztą wybór trwał wieczność i przerzuciła tony ciuchów :) ) i wygląda całkiem nieźle. Na zimniejsze dni warto byłoby dokupić pas nerkowy bo nie ma suwaka łączącego spodnie z kurtką.

Połączenie jeansów z tą kurtką nie zaburza kształtów jak inne spodnie, szczególnie te z wysokim stanem (to już słowa samej użytkowniczki :) )
www.hangover.art.pl
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: KELGAR »

viewtopic.php?f=15&t=904
Tutaj jest sporo opinii na temat kurtek, pojawiły się też pytania o skórę i dużo praktycznych odpowiedzi. Jeżeli to ma być jedyna kurtka, to z tego co napisali mi tam bardziej doświadczeni koledzy, skóra nie będzie dobrym rozwiązaniem, bo latem sie ugotujesz, a w chłodniejsze dni zmarzniesz ;)
Przczytaj i zobacz sama ;)
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: lucek »

No ale umówmy się - nie po to się kupuje motocykl żeby potem chodzić w jakichś tekstyliach (bleeeee...) ;)
www.hangover.art.pl
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: KELGAR »

To sie czuje urażony :P

Też byłem za skóra, ale... 1. Droższa 2. Mniej przewiewna 3. Nie trzyma temperatury ciała 4 Trudniej czyścić 5. Bardzo obcisła (nie każdy to lubi :D )

Ogólnie jak kto woli :)

P.S
Jak kupisz dobrego teksta to będzie lepszy od skóry, bo wielofunkcyjny a ma minimalnie gorszą wytrzymałość na ścieranie ,co przy tych prędkościach raczej nie robi różnicy ;p
Awatar użytkownika
zecia_a
Motocyklista
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2011, 22:41
Miejscowość: Lbn
Garnek: Suomy

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: zecia_a »

Mam kurtkę tekstylna 4 bikera właśnie, jest króciutka z membranką ale wyglada na mnie strasznie. Jak mały nietoperz wyglądam.
Ta kurtka skórzana jest fajna, ale nie wiem czy nie lepiej zestaw jakiś ze spodniami... A czy moto heansy jakies konkretne ?
Ja wiem, ze nie liczy się wygląd tak bardzo, ale...
Jeśli już coś skórzanego to chciałabym coś fajnego i kobiecego. Nie chce szpecić ER. brzydkm kombinezonem :love: .
No cena to tak myśle do 2 000 . Mam 162 cm wzrostu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo jednak. Codziennie mam plan dojeżdzać do pracy dośc ruchliwą trasą, więc wolałabym zadbać o odpowiednią ochronę .
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: Greku_ »

skore trudniej czyscic? Jest zupelnie odwrotnie
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: KELGAR »

Ja swoją kurtkę (txt) uprałem w cieplej wodzie z płynem i wszystko zeszlo. Kolega na skórze ma plamy po muchach do teraz, nie schodza, dlatego taki wniosek wyciągnąłem ;))
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, 23:44 przez KELGAR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Skóra dla Pań :)

Post autor: DeFi »

w tekstylnych ubraniach przy praniu trzeba uważać na membranę, bo można ją uszkodzić. Skóra to skóra, dasz do pralni chemicznej i się nie martwisz. Później tylko zaimpregnujesz po praniu specjalnym preparatem
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ