Pianka Neoprenowa na motocykl

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pianka Neoprenowa na motocykl

Post autor: K021 »

Przyszedl mi kolejny (glupi- wiem :D) pomysl do glowy. Zastanawiam sie, jak sprawdzila by sie pianka neoprenowa (windsurfingowa) jako warstwa ocieplajaco/ochronna pod stroj motocyklowy. Oczywiscie w chlodny lub deszczowy dzien. Niektore kominiarki sa wykonane z neoprenu, wiec co stalo by na przeszkodzie zeby uzywac kombinezonu neoprenowego pod kurtke ? W deszczowy dzien kurtka czasami przemaka, a neopren nie przepuszcza wody i utrzymuje temperature ciala nawet gdy temperatura wody/otoczenia jest duzo nizsza. Jedyny problem to odprowadzanie potu, ale przy niskiej ( i przy niewielkiej grubosci pianki) temperaturze otoczenia raczej nie bylby to problem. Moze ktos uprawia windsurfing i ma mozliwosc sprawdzenia przydatnosci pianki na motocyklu :) ? W necie nic na ten temat nie znalazlem niestety. Byc moze powiecie ze to bez sensu jezdzic w piance i do tego jeszcze w kombinezonie motocyklowym ale sa jeszcze rozwiazania takie jak to:
http://allegro.pl/np-heatseeker-koszulk ... 88182.html
Sama koszulka moglaby wystarczyc. Co o tym sadzicie ?
Btw. Zaraz po kupnie motocykla, kiedy jeszcze kompletowalem stroj, przez jakis czas jezdzilem w rekawicach neoprenowych (windurfingowych), szczerze mowiac dawaly rade, chronily przed wiatrem, nie bylo w nich zimno, rece w cieple dni troche sie pocily, ale fakt faktem to dosc grube rekawice. Najsmieszniejsze jest w tym wszystkim to ze zaliczylem w nich szlifa i nawet nie widac sladu uszkodzen ( od wewnetrznej strony material podobny do skory zamszowej)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
demon250891
Motorowerzysta
Posty: 73
Rejestracja: 08 maja 2011, 12:08
Imię: Adrian
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Garnek: S650 Shark
Numer GG: 388784

Re: Pianka Neoprenowa na motocykl

Post autor: demon250891 »

To myślę że coś takiego zdałoby egzamin: http://allegro.pl/brubeck-odziez-bieliz ... 50041.html
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pianka Neoprenowa na motocykl

Post autor: K021 »

W pewnej mierze napewno, ale klade tez nacisk na kwestie nieprzemakalnosci. Jakis czas temu jechalem kolo 50 km w dosc ulewny dzien, mimo podpinek przemoklem calkowicie, a wtedy to dopiero zaczyna sie prawdziwa tortura.
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Pianka Neoprenowa na motocykl

Post autor: Lish »

ja uważam, że taka pianka będzie nie wygodna - pocenie się. Już lepiej zainwestować w ciuchy przeznaczone na moto.
ODPOWIEDZ