Jakie rękawiczki..?

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Dabrus
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:05
Miejscowość: Szczecin, Myślibórz
Lokalizacja: Szczecin, Myślibórz

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Dabrus »

Mam kurtkę OZONE STREET, spodnie OZONE STREET i rękawice OZONE GHOST. Po dwóch sezonach praktycznie wszystko do wymiany. Spodnie i rękawice same się podarły - pech, kurtka jako tako się trzyma. Ale sprawdzać wytrzymałości tego stroju na asfalcie bym nie chciał. Z rękawic to już mi po prostu palce zaczynają wyłazić... Może te nowe są jakieś lepsze, ale to co ja mam... tragedia. Puszczają szwy przy normalnym użytkowaniu. Nie polecam przynajmniej tych co ja mam.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Kamyk »

Jestem zdania, ze na stroj nie warto oszczedzac! Ja zaczalem swoja przygode od zakupu sprzetu (kask, kurtka, spodnie itp.). Nie bede ukrywal, ze na wszystko wydalem podobnie jak na motor, ale wiem ze bedzie mnie to chronic. A jak widze ludzi, ktorzy kupuja kask za 150zl na allegro to az mnie wzdryga. Bo jak mozna jezdzic w czyms o wytrzymalosci pudelka kartonowego.

Dlugo zbieralem, ale sie udalo. I dlatego teraz nie boje sie slizgu na asfalcie.

Dlatego polecam wydac troche wiecej, a nie kupowac czegos co jest no name :)

Lewa w gore - Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Dabrus
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:05
Miejscowość: Szczecin, Myślibórz
Lokalizacja: Szczecin, Myślibórz

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Dabrus »

Kamyk ma rację. Ja teraz też wydaję dużo kasy na nowy strój. I nie słuchać nigdy sprzedawców. Nad moim strojem to się rozpuszczali z zachwytu, byleby tylko sprzedać. Teksty w stylu "nasi znajomi w tym jeżdżą i sobie chwalą" są na porządku dziennym.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Kamyk »

Dokladnie :) Ja wiem, ze nie np. ochraniacze nie moga sie ruszac na kolanach i na lokciach. Wiele jest takich, ze pasuja a wszystko sie rusza.

Po prostu nalezy sie kierowac jednym: na zdrowiu nie wolno oszczedzac!

Lewa wiadomo ;)
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
prodrewno
Motorowerzysta
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:24
Imię: Grzesiek
Miejscowość: Gdynia
Garnek: Nolan N85 classic
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: prodrewno »

Kamyk pisze:
Po prostu nalezy sie kierowac jednym: na zdrowiu nie wolno oszczedzac!
Jak najbardziej się zgodzę, aczkolwiek na początku wielu młodym motocyklistom podejrzewam że ciężko może być opatulić się w cały komplet ciuchów z najwyższej półki.
Ja postanowiłem "ważyć" poszczególne elementy ubioru.
Kask był priorytetem i go faktycznie zakupiłem przed wyborem motocykla (to też pewnego rodzaju zboczenie - sporo skakałem kiedyś na rowerze i wiele krwi kolegów widziałem na drzewach:) "bo ten 1 raz nie ubrali kasku" ).
Wybrałem nolana N85 classic.
Kolejna rzecz to rękawiczki i kurtka. Jako, że rękawiczki i tak pewnie będę za jakiś czas zmieniał to podjąłem decyzję o zakupie rękawiczek nie super drogich, co do kurtki to muszę się zastawić...podejrzewam, że tutaj również trochę zainwestuje i kupie w podobnej klasie co kask, portki i buty na początku sobie odpuszczę.
I jeszcze jedna dygresja, jest takie powiedzenie "ludzi biednych nie stać na tanie rzeczy" - gdyż jak je kupią to za jakiś czas i tak je będą musieli zmienić, a co za tym idzie zapłacą podwójnie
Ostatnio zmieniony 01 mar 2011, 22:36 przez prodrewno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Kamyk »

Ja zawsze mowilem: jestem za biedny zeby placic malo ;)
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Sprinter
Motocyklista
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:56
Miejscowość: Częstochowa

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Sprinter »

Również jestem tego zdania, że na zdrowiu oszczędzać nie wolno!:) aczkolwiek znam przypadki gdzie gościowi po roku czasu rękawice Alpinestars za ponad 300zł sie popruły... także to nie reguła że jeśli drogie to dobre ;).Dobry kask to podstawa (tu na prawde nie ma na czym oszczędzać).
Awatar użytkownika
Dani66
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:29
Imię: Daniel
Miejscowość: RSA
Garnek: Suomy Apex

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Dani66 »

Witam
Od kilku miesięcy użytkuję rękawice Tschul 210 i jestem z nich bardzo zadowolony. Temperatury poniżej 10 stopni nie są straszne i ręce nie marzną nawet przy znacznych prędkościach i na dłuższej trasie.
Wykonanie na wysokim poziomie, rękawice są solidne i naprawdę polecam jeśli ktoś chce mieć bardzo dobre rękawice za nieco ponad 100zł.
Awatar użytkownika
Maniek
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:53
Imię: Piotrek
Miejscowość: Olsztyn
Garnek: Arai RV
Telefon: 606279227

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Maniek »

A na co zwracac szczególna uwagę przy doborze rękawic? Interesował się takimi z twardymi sliderami po wewnętrznej stronie dłoni (przy wypadku ręka się wyślizguje i leci do przodu więc jej nie złamiemy). Karbon wystający z każdego miejsca jak w tych http://allegro.pl/rekawice-adrenaline-s ... 59233.html nie gwarantuje raczej dobrego bezpieczeństwa? (pytanie na ile jest on przydatny)
Przychylam sie do tych http://moto.allegro.pl/premium-rekawice ... 44076.html niezła ochrona i twardy ochraniacz nadgarsta
ew tańsze (110) http://allegro.pl/super-rekawice-motocy ... 46143.html maja slider po wew stronie i na rękawie ale jakos ochrona dłoni nie przemawia do mnie.
Tak w przedziale cenowym do 180 zł

Generalnie mam dość słabe i wrażliwe nadgarstki po każdej wywrotne na rowerze mnie bolały więc szukam czegoś z lepsza ochroną.
edit: ok poprawiłem link.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 15:45 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tell yourself, don't brake, turn more. Because the chances are, you can turn more than you think you can"
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Jakie rękawiczki..?

Post autor: Miłosz »

Maniek dwa razy ten sam link wkleiłeś.

Sam z ciekawości spojrzałem jakie mam, przyznam się to był pierwszy zakup wraz z kaskiem i kierowałem się ceną http://allegro.pl/rekawice-skorzane-ozo ... 93598.html W trzecim sezonie jeszcze wyglądają całkiem nieźle, poniżej 8 stopni, na trasie, zaczyna być w nich chłodno, ale jakościowo dają radę, a używałem ich praktycznie codziennie.

Co do tych za 180 wyglądają godnie, co prawda nie licz, że ta piękna jasna skórka taką pozostanie przy gumowych manetkach ;) 4 bikera mam ciuchy i wytrzymałościowo są jak najbardziej ok, choć wiem, że lish miał ich skórę i mówił, że wszystko ok, ale jakościowo (wygląd) bez rewelki.
ODPOWIEDZ